Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Awaria linii telefonicznej w Urzędzie Miejskim

Przepraszamy, ale z powodu awarii linii telefonicznej nie działają telefony w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Na razie nie wiadomo, kiedy połączenia będą możliwe.

Więcej Drukuj

Ten obóz w Świecku przypomina tragedię ofiar wojny. To tu będą główne obchody 80. rocznicy jej rozpoczęcia

W poniedziałek 2 września 2019, o 12.00, na terenie byłego hitlerowskiego obozu pracy wychowawczej w Świecku, odbędą się gminne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Dzień wcześniej w Słubicach, o 12.00, spotkamy się na placu Sybiraków przy pomniku poświęconym wszystkim Polakom walczącym o niepodległość kraju. Do wzięcia udziału w uroczystościach zachęcają burmistrz Mariusz Olejniczak i przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński.

Więcej Drukuj

Uwaga włośnica. Trzeba badać mięso!

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że 30 lipca 2019 roku, podczas badania mięsa dzika, upolowanego w obwodzie łowieckim 108, stwierdzono włośnicę. - W związku z powyższym, należy poddać urzędowemu badaniu mięsa zwierząt rzeźnych i mięsa zwierząt łownych przeznaczonym na potrzeby własne - apeluje Powiatowy Lekarz Weterynarii. Przypomina też, że do każdego badania należy przedstawić kompletne tusze ( tusza + narządy wewnętrzne) oraz wypełnione „ oświadczenie myśliwego”. Badanie w kierunku włośnicy podlega mięso: świń, dzików, koni, nutrii i niedźwiedzi.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Pławidła zakasali rękawy i posprzątali park

- Będzie tu niebawem plac zabaw i miejsce do spotkań dlatego uznaliśmy, że najpierw trzeba je posprzątać – mówi o sobotniej akcji kilkunastu mieszkańców sołtys wsi Sylwia Lisiak. – Ludzie się garną do pomocy i bardzo mnie to cieszy -dodaje.

Więcej Drukuj

15 sierpnia autobusy pojadą jak w weekend

Informujemy mieszkańców, że 15 sierpnia 2019 r., w święto Wniebowzięcia NMP, autobusy komunikacji miejskiej
będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w sobotę i niedzielę.

Więcej Drukuj

Każdy z nas może pomóc słubickiemu hospicjum!

Do 10 września można wziąć udział w głosowaniu, żeby wesprzeć projekt zgłoszony przez sklep Lewiatan, którego celem jest wyposażenie słubickiego Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł. Dzięki nam wszystkim mogą tam trafić łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, chodziki - balkoniki, koncentratory tlenu i inne rzeczy bardzo potrzebne chorym.Nie czekajcie, wejdźcie na stronę: www.herosiprzedsiebiorczosci.pl i głosujcie. Bo..."życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć-siebie samego trzeba dać".

Więcej Drukuj

Masz dziecko w żłobku lub przedszkolu? Koniecznie przeczytaj!

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2019r. elektronicznej ewidencji pobytu dziecka w żłobku i przedszkolach samorządowych w Słubicach, dyrektorzy proszą rodziców o zgłaszanie się do placówki, do której będzie uczęszczało dziecko w roku szkolnym 2019/2020, po odbiór kart zbliżeniowych oraz kodów do czytników. Będą one wydawane od 28 do 30 sierpnia 2019r. w godzinach 8.00 – 15.00.

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum pokażą wystawę o „Bitwie pod Kunowicami 1759-2019”

12 sierpnia tego roku przypada 260. rocznica bitwy pod Kunowicami. Od 10 lat jest ona przedmiotem badań archeologicznych prowadzonych przez Collegium Polonicum w Słubicach. Z tej podwójnej okazji, w poniedziałek 12 sierpnia o 15.00, w foyer Collegium Polonicum, zostanie otwarta wystawa przygotowana przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w ramach projektu współfinansowanego przez gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt będą się starać o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury

Burmistrzowie dwumiasta: Mariusz Olejniczak i René Wilke ogłosili to w poniedziałek, 5 sierpnia, podczas wizyty szefa niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Heiko Maasa i premiera Brandenburgii Dietmara Woidke.
- Na razie opracowujemy koncepcję, za trzy lata chcielibyśmy oficjalnie złożyć wniosek – zapowiedział burmistrz M. Olejniczak. Dwumiasto chce zostać Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku. Nadburmistrz Frankfurtu René Wilke poinformował, że pomysł pojawił się w czasie debaty nad Słubicko-Frankfurckim Planem Działania 2020-2030, który poparli 9 maja radni z obu miast.

Więcej Drukuj

Szef niemieckiego MSZ i premier Brandenburgii z wizytą w dwumieście

Minister Sraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas i premier Brandenburgii Dietmar Woidke spotkali się dziś (5 sierpnia) z burmistrzami Słubic i Frankfurtu: Mariuszem Olejniczakiem i René Wilke. Podczas rozmów w Collegium Polonicum dotyczących współpracy polsko-niemieckiej, poznali m.in. zamierzenia dwumiasta na przyszłość zapisane w przyjętym niedawno Słubicko-Frankfurckim Planie Działania 2020-2030.W spotkaniu uczestniczyła również prezydentka Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą prof. Julia von Blumenthal.

Więcej Drukuj

Dziś burmistrz musiał odwołać przyjęcia mieszkańców

Z powodu wyjazdu służbowego burmistrza Mariusza Olejniczaka nie będzie dziś, 5 sierpnia, przyjęć mieszkańców. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Nowość w naszej bibliotece. Można bezpłatnie skorzystać z tysięcy e-booków!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach oferuje swoim Czytelnikom nową usługę polegającą na bezpłatnym dostępie do bestsellerowych publikacji elektronicznych znajdujących się w systemie Legimi ( e-booków i audiobooków) obejmujących zarówno literaturę piękną, m.in. powieści obyczajowe, sensacyjne, historyczne, literaturę popularno-naukową jak i nowości dostępne na rynku wydawniczym.Obecnie oferta obejmuje ponad 60 000 cyfrowych książek!

Więcej Drukuj

Gmina podzieliła między sołectwa blisko 250 tys. zł

Co roku gmina wydziela ze swojego budżetu pieniądze na fundusz sołecki, dzięki czemu mieszkańcy sołectw mogą sami zdecydować, na co je wydać. Właśnie minął termin, do którego Burmistrz Słubic, zobligowany ustawą o funduszu sołeckim, przekazuje sołtysom informację, ile pieniędzy przypada na każde sołectwo. Konkretna kwota, obliczana jest według wzoru zawartego w ustawie o funduszu sołeckim, a jej wysokość zależy od liczby mieszkańców sołectwa oraz od dochodów gminy.
Na rok 2020 wysokość środków przypadających na fundusz sołecki wynosi dokładnie 248 359,00 zł. Więcej na ten temat w załączonej informacji.

Więcej Drukuj

Burmistrzowie zachwalali dwumiasto na festiwalu Pol'and'Rock

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, z zaprzyjaźnionego Frankfurtu nad Odrą, są dziś razem na festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą, gdzie dwumiasto, na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych, urządziło swój Playground Europe. Można tam wziąć udział w ciekawych warsztatach, posłuchać słubfurckiego radia obywatelskiego, podyskutować o wolności, potańczyć, poznać ofertę Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, spotkać się ze studentami Europejskiego Uniwersytetu Viadrina...Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji. Tam po prostu trzeba być!

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum będzie nowy, ciekawy kierunek studiów!

Rada Fundacji Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zatwierdziła, 1 sierpnia br., projekt European New School (ENS). Decyzja ta jest wstępnym warunkiem utworzenia nowego kierunku studiów, który powstanie jako wspólny projekt Viadriny i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ekonomiści, prawnicy, socjologowie, humaniści i eksperci z zakresu techniki w dziedzinie sztucznej inteligencji i lingwistyki komputerowej będą w CP nauczać i prowadzić interdyscyplinarne oraz transgraniczne badania w celu znalezienia odpowiedzi na wyzwania społeczeństwa cyfrowego. Pierwszym krokiem będzie otwarcie kierunku studiów „Master of Digital Entrepreneurship” w semestrze zimowym 2020/21.

Więcej Drukuj

Powstańcy warszawscy? Pamiętamy!

Burmistrz Mariusz Olejniczak, jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka, delegacja z Frankfurtu na czele z przewodniczącym rady miejskiej Wolfgangiem Neumannem, radni, przedstawiciele różnych stowarzyszeń, mieszkańcy Słubic i Frankfurtu oddali 1 sierpnia hołd polskim bohaterom roku 1944. Dokładnie o 17.00 zawyły syreny przypominające o wydarzeniach sprzed 75 lat, chwilę później zebrani pod pomnikiem przy placu Sybiraków, pomodlili się za powstańców, którzy stanęli do nierównej walki z niemieckim okupantem. -Ta trwająca 63 dni walka stała się symbolem determinacji Polaków w dążeniu do wolności - podkreślił burmistrz M. Olejniczak. Słubiczanie i frankfurtczycy złożyli też kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym wszystkim Polakom walczącym o niepodległą Polskę.

Więcej Drukuj

List z ZUS nie trafi do wszystkich

ZUS od końca czerwca wysyła do swoich klientów listy z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU). Dostanie go każdy, kto odłożył na swoim koncie emerytalnym choćby jedną składkę. Nie wszystkich jednak odwiedzi listonosz.
Osoby, które posiadają profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) tam odnajdą wszystkie informacje.

Więcej Drukuj

Zielona Góra zaprasza na Nocny Bieg Samorządowca

5 października o 20.00 rozpocznie się Nocny Bieg Samorządowca, do udziału w których zachęca Stowarzyszenie Biegam-Pomagam. Do pokonania będzie 10,5 km. Jest to bieg organizowany w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego, największej imprezy biegowej w Lubuskiem. Zapisy już ruszyły. Półmaraton Zielonogórski organizowany jest już po raz ósmy. Patronat nad nim objęły: Urząd Miejski w Zielonej Górze i Urząd Marszałkowski. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

1 sierpnia zawyją syreny, zapłoną znicze

Ta data już na zawsze zostanie w sercach Polaków. Przypomina o wielkim zrywie Polaków w okupowanej przez Niemców Europie. 75 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku, o 17.00, wybuchło Powstanie Warszawskie. W tej nierównej walce zginęło około 150 tys. osób. -Chcemy oddać hołd tym, którzy ponieśli śmierć i tym, którzy przeżyli. Spotkajmy się jutro o 17.00 pod pomnikiem na placu Sybiraków, żeby pokazać, że pamiętamy o bohaterstwie powstańców – zachęca burmistrz Mariusz Olejniczak. Jutro o 17.00 zawyją też syreny. Zatrzymajmy się na tę minutę, żeby upamiętnić te tragiczne 63 dni walki powstańców.

Więcej Drukuj

Minister spraw zagranicznych Niemiec i premier Brandenburgii odwiedzą dwumiasto

Minister spraw zagranicznych Heiko Maas i premier Brandenburgii Dietmar Woidke przyjadą w najbliższy poniedziałek,5 sierpnia, do Słubic i Frankfurtu. Z burmistrzami obu miast: Mariuszem Olejniczakiem i René Wilke będą rozmawiać, w Collegium Polonicum, o współpracy polsko-niemieckiej. Opowiedzą m.in. o wspólnym Słubicko-Frankfurckim Planie Działania 2020-2030.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg gminnych

Ogłoszenie BZP nr 580708-N-2019 z dnia 2019-07-31 r.

Więcej Drukuj

Nasz cel - Słubice czyste miasto!

Gmina Słubice rozpoczęła kampanię społeczną „Słubice-czyste miasto”, która ma obudzić w mieszkańcach poczucie obywatelskiego obowiązku utrzymania porządku w swoim otoczeniu. Chodzi nie tylko o to, żebyśmy sami dbali o czystość, ale też reagowali, gdy inni zaśmiecają nasze miasto. Razem możemy sprawić, że spod naszych domów znikną zalegające stare meble, leżące pod śmietnikami odpady po remontach czy sterty opon. Kampania będzie miała kilka etapów, a zakończy ją debata publiczna połączona z wręczeniem nagród „ Fair play-eko” wspólnocie mieszkaniowej, najbardziej zaangażowanej w segregację odpadów i trójce mieszkańców, którzy mogą być dla innych przykładem.

Więcej Drukuj

Dziś w Kunowicach kolejne warsztaty podwórkowe!

Od 11.00 do 14.00 w świetlicy wiejskiej w Kunowicach Stowarzyszenie po Prostu i słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej organizują kolejne warsztaty podwórkowe. To cykl bezpłatnych zajęć, podczas których zabawę łączy się z warsztatami artystycznymi i psychoedukacyjnymi. Kolejne warsztaty będą 2 sierpnia (11.00- 14.00) w świetlicy w Świecku. A za nami m.in. piątkowe warsztaty w Słubicach, na podwórku przy ul. Konstytucji 3 Maja. Sami zobaczcie, jaka to była fajna zabawa!

Więcej Drukuj

Wakacyjne galerie w słubickiej bibliotece!

Długie, słoneczne dni sprzyjają spacerom słubickimi uliczkami. Spacerując, zachęcamy do odwiedzin naszej biblioteki. Tu czekają ciekawe, wakacyjne nowości książkowe, czyli „coś dla ducha” oraz „coś dla oka”, a mianowicie piękne wystawy fotografii i prac plastycznych. Pierwsza wystawa, którą polecamy to „Cykladowy rejs… i nie tylko” Witolda Cholewy.

Więcej Drukuj

POLANDO uruchamia regularne połączenia do Majalandu

- Od 3 sierpnia uruchamiamy linię ze Słubic do Majalandu w Kownatach - zapowiada Artur Kasiubowski z POLANDO. Dodaje, że kursy odbywać się będą w każdą sobotę sierpnia, a jak pomysł się przyjmie, to także w kolejnych miesiącach.

Więcej Drukuj

Już jest! Branżowy katalog lubuskich podmiotów ekonomii społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze prezentuje długo wyczekiwaną publikację „Lubuska Ekonomia Społeczna. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej”. Można tam znaleźć m.in. informacje o spółdzielniach, które pomogą w remontach, przygotują imprezę plenerową, świadczą usługi w ramach opieki nad osobami starszymi, działają na polu kultury i turystyki. Co ważne, stoją za tym ludzie, którzy w oparciu o godne warunki pracy realizują aktywizację społeczną i zawodową osób o najsłabszej pozycji na rynku pracy.

Więcej Drukuj

W bibliotece dzieci poznały…japoński teatr!

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w słubickiej bibliotece miejskiej odbyły się różnorodne zajęcia dla dzieci, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.
Każde spotkanie miało inny charakter, ale zawsze punktem wyjścia była książka, w różnej formie, o różnej tematyce. Uczestnicy mieli okazję poznać japoński, papierowy teatr Kamishibai i stworzyć własne ilustracje do przeczytanej opowieści, wcielić się w detektywów, a także uczyć się poprzez zabawę.

Więcej Drukuj

Bezpłatnie pomogą osobom niepełnosprawnym

Dzięki projektowi realizowanemu przez Gorzowski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem i Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze osoby niepełnosprawne mogą uzyskać bezpłatne porady prawne i psychologiczne oraz wsparcie w zakresie przysługujących im ulg i uprawnień.

Więcej Drukuj

Dwumiasto jedzie na Pol’and’Rock

Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji zaprosiło do współpracy ponad 20 partnerów, z którymi przygotowało ciekawy projekt „Playground Europe”, z którym jedzie na festiwal do Kostrzyna. Od 1 do 3 sierpnia, wspólnie z Europejskim Uniwersytetem Viadrina oraz przedstawicielami firm i instytucji ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą przybliżą uczestnikom festiwalu dwumiasto.
„Playground Europe“ będzie można znaleźć przy namiocie „Akademii Sztuk Przepięknych”.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę sali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 – dokończenie robót oraz termomodernizacja budynku szkoły podstawowej nr 2 w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 578042-N-2019 z dnia 2019-07-24 r.

UWAGA !
W związku z dużą pojemnością plików projekty budowlano-wykonawcze (załączniki nr 7 i 8) znajdują się pod linkami:

slubice.pl/dokumenty/zal7.zip

slubice.pl/dokumenty/zal8.zip

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w Słubicach

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem gospodarczym stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w Pławidle.

Więcej Drukuj

Elektromobilność? To nasza przyszłość!

W piątek 19 lipca, burmistrz Mariusz Olejniczak spotkał się Michałem Januszewskim, przedstawicielem Enea Serwis (GK Enea), żeby porozmawiać o rozwoju nowoczesnego i przyjaznego środowisku transportu. Światowy trend w rozwoju motoryzacji został wyznaczony i samochody na prąd zyskują coraz większą popularność.

Więcej Drukuj

Rugbiści walczą u nas o tytul najlepszego zespołu z Polski

Od wczoraj, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji gości uczestników finałowego turnieju w rugby, który odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych U18. Graczy powitali m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak, wicemarszałek województwa Marcin Jabłoński i starosta słubicki Leszek Bajon.

Więcej Drukuj

Jak działa program „Mama 4+” w Lubuskiem?

Już niemal półtora tysiąca osób w naszym województwie pobiera Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające, potocznie nazywane „Mama 4+”. Aż 50. z nich wychowało ponad dziewięcioro dzieci.

Więcej Drukuj

OPS przypomina, co warto wiedzieć o funduszu alimentacyjnym

Słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował małe kompendium wiedzy, która może się przydać osobom korzystającym z funduszu alimentacyjnego.Oto odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z planem zagospodarowania terenu przy Al. Niepodległości w Słubicach - budowa pl. zabaw dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszenie nr BZP 575682-N-2019 z dnia 2019-07-18 r.

Więcej Drukuj

Blisko 2 mln zł na remonty w gminnych placówkach oświatowych

- Wakacje to zawsze czas, który wykorzystujemy na remonty w szkołach i przedszkolach i tak jest też w tym roku. Nie ma placówki, w której by się coś nie działo – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.
W prawdziwy plac budowy zamieniło się m.in. pierwsze piętro przedszkola nr 1 „Jarzębinka”. Trwa tam remont trzech sal i dwóch łazienek dla dzieci. Z budżetu gminy radni przeznaczyli na tę inwestycję 140 tys. zł. W planach jest jeszcze modernizacja windy towarowej, na co pójdzie kolejne 31 tys. zł.

Więcej Drukuj

Słubiccy policjanci dziś świętują. Burmistrz pogratulował im sukcesów!

Burmistrz Mariusz Olejniczak uczestniczył dziś w Collegium Polonicum w uroczystym spotkaniu z okazji Święta Policji. - Składam wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Policji. W tym roku szczególnie wyjątkowego, bo obchodzonego w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej - zaznaczył.

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 275/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 16 lipca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do użyczenia

przeznaczenie : Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach

Więcej Drukuj

Bieg bez granic? Słubiczanie pokazali moc!

Ależ to były emocje! 4. edycję „Biegu bez granic - Lauf ohne Grenzen”, który był częścią Miejskiego Święta Hanzy, które odbyło się w ostatni weekend, wygrał po raz kolejny Hähnel Hannes z Frankfurtu, ale drugie miejsce zajął słubiczanin Rafał Borowiak, nasz utalentowany triatlonista. Świetnie pobiegła też Ola Guzik, która była druga wśród pań.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na podwórkowe warsztaty!

Stowarzyszenie po Prostu i słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej mają ciekawą propozycję dla dzieci, które wakacje spędzają w domu. W środę, 17 lipca, rozpoczął się cykl bezpłatnych warsztatów. W Golicach chętnych nie brakowało, a zabawa połączona z zajęciami artystycznymi i psychoedukacyjnymi, bardzo się dzieciom spodobała.

Więcej Drukuj

Fałszywe maile z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami wysyłanymi do klientów. Otwarcie załączników do takiej wiadomości grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych. W ostatnich dniach, niektórzy klienci ZUS otrzymali maile zatytułowane „Składka” z informacją o błędnie opłaconych należnościach. Korespondencja pochodzi rzekomo z kancelarii ZUS. W stopce adresowej widnieją natomiast adresy z rozwinięciem „gov.pl”, których Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie używa. Każdy z maili ma dołączony plik, który zawiera informacje o błędnie opłaconych składkach.

Więcej Drukuj

Nasi partnerzy z ukraińskiej Szostki wezmą udział w Miejskim Święcie Hanzy

Zastępca mera Szostki Elena Krawczenko oraz reprezentacja tego miasta wraz z grupą Let's go!, którą będziemy mogli podziwiać podczas święta dwumiasta, odwiedziła dziś burmistrza Mariusza Olejniczaka i jego zastępczynię Adrianę Dydynę-Marycką.

Więcej Drukuj

Miejskie Święto Hanzy oficjalnie otwarte! Szykujcie się na kosmiczny odlot!

Tradycyjnie, na moście łączącym Słubice i Frankfurt, burmistrzowie dwumiasta: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke otworzyli dziś Miejskie Święto Hanzy „Kolorowy śledzik- swawolny kogucik” , które potrwa do niedzieli. Jak zawsze, dla mieszkańców przygotowano tysiąc bułek ze śledziami, chleb ze smalcem i piwo z frankfurckiego browaru. Zaproszenie do udziału w Miejskim Święcie Hanzy, największej tego typu imprezy na pograniczu polsko-niemieckim przyjął premier Brandenburgii Dietmar Woidke, przedstawiciele miast partnerskich: wiceburmistrz ukraińskiej Szostki Elena Krawczenko, Heikki Luukkanen i Erkii Saarimaeki z fińskiej Imatry.

Więcej Drukuj

Znów biegając przekroczą granice...kibicujmy im dziś!

Po raz czwarty w czasie Miejskiego Święta Hanzy odbędzie się "Bieg bez granic" na dystansie 1/3 maratonu czyli 14,065 km. Jak informuje prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Sawicki udział w biegu zgłosiło ponad 300 osób. Zachęcamy do kibicowania. Zawodnicy wystartują dziś o 19.30 ze stadionu w Słubicach, pobiegną do Frankfurtu i znów przekroczą Odrę, żeby zameldować się na mecie na słubickim stadionie.

Więcej Drukuj

Bezpłatne szkolenia, staże zawodowe...to ciekawa oferta dla młodych

Na terenie województwa lubuskiego, do maja 2020 roku, będzie realizowany projekt „Aktywni na lubuskim rynku pracy” skierowany do osób w wieku 18-29 lat, biernych zawodowo lub takich, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje. Udział w nim jest bezpłatny.

Więcej Drukuj

Plac Bohaterów zmienia się z dnia na dzień. Jesienią będzie tu ładne miejsce do odpoczynku!

- Cieszę się, że prace idą zgodnie z harmonogramem i jesienią będziemy mogli udostępnić mieszkańcom ten plac, który po przebudowie stanie się atrakcyjnym miejscem do wypoczynku - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak. Wybrał się tam ostatnio ze skarbnikiem gminy Rafałem Dydakiem, żeby obejrzeć co zostało już zrobione.

Więcej Drukuj

Młodzi z różnych krajów ciekawi siebie

Burmistrz Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Rene Wilke spotkali się dziś, 10 lipca, z uczestnikami 21. Letniego obozu młodzieży z miast partnerskich Frankfurtu nad Odrą. Ponad 80 nastolatków przez dwa tygodnie wypoczywa nad jeziorem Helena we Frankfurcie nad Odrą, gdzie tradycyjnie odbywa się EUROCAMP. W obozie bierze udział młodzież z: białoruskiego Witebska, Gorzowa Wlkp., izraelskiej Kadimy-Zoran, Heilbronnu, francuskiego Nimes, bułgarskiej Vratzy, ukraińskiej Sumy, są też oczywiście młodzi ludzie z Frankfurtu nad Odrą i Słubic.

Więcej Drukuj

Ośrodek Pomocy Społecznej wziął udział w akcji „Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy“

Słubicki OPS wziął aktywny udział w tegorocznej akcji „Słubicko-Frankfurcka Zmiana Perspektywy“, która ma na celu lepiej poznać sąsiednie miasto oraz wzmocnić podstawy do współpracy transgranicznej i realizacji wspólnych projektów. W maju i czerwcu Kierowniczka OPS, Monika Cichecki wraz z Magdaleną Komejszą i Sabiną Matkowską, Kierownikiem Biura Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słubicach brały udział w trzech spotkaniach z przedstawicielami instytucji po drugiej stronie Odry.

Więcej Drukuj

W piątek, podczas "Biegu bez granic" autobus nr 1 nie wszędzie się zatrzyma

12 lipca 2019 r., podczas „Biegu bez granic”, autobus komunikacji miejskiej nr 1, jadący o 21:18 w kierunku Terminala Towarowych Odpraw Celnych w Świecku, nie zatrzyma się na przystankach: przy al. Niepodległości i ul. Kupieckiej w Słubicach. Bez zmian pozostają przystanki przy ulicach:Bohaterów Warszawy (Sąd),Chopina, Kościuszki (Merkury),Konopnickiej,Sienkiewicza, Narutowicza (Przedszkole), Rzepińskiej, Sportowej (Obozowa), Sportowej (Stadion),Obozowa (Hotel),KS SSE (Transhand),KS SSE KOHL,
TERMINAL.

Więcej Drukuj

Plichta, Czak, Wieliczko, Wyrwas bohaterami Mistrzostw Polski U20 w Raciborzu!

Złoty medal dla Antoniego Plichty, srebro dla Jakuba Czaka, brąz dla sztafety 4x100 metrów w składzie: Krzysztof Wyrwas, Sebastian Wieliczko, Jakub Czak i Antoni Plichta. - Reprezentacja LKS LUBUSZ Słubice bardzo dobrze zaprezentowała się podczas najważniejszej ogólnopolskiej imprezy, jaka sa Mistrzostwa Polski, za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom i partnerom klubu - mówi prezes LKS LUBUSZ Słubice Ryszard Chustecki.

Więcej Drukuj

To dzięki tym sponsorom program Miejskiego Święta Hanzy jest tak bogaty!

- Lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia, w tym Miejskie Święto Hanzy, pomagają rozwijać kapitał społeczny i budować dobro wspólne.
Cieszymy się, że tak liczne grono mecenasów kultury przyłączyło się w tym roku do współkreowania naszego miejskiego święta - podkreśla dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Stefański. - To wsparcie i zaangażowanie pomaga nam uatrakcyjnić to wydarzenie. Miejskie Święto Hanzy to fantastyczna zabawa, ale przede wszystkim wspaniała kooperacja międzysektorowa - dodaje. Za to zaangażowanie lokalnym firmom dziękują razem z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem.

Więcej Drukuj

Wodniacy, płynąc do Szczecina, odwiedzili Słubice

Wczoraj, 7 lipca, do Słubic przypłynęło 11 jachtów, które wyruszyły 21 czerwca z Gliwic do Szczecina w ramach XXXX Międzynarodowego Rejsu Przyjaźni PTTK „Odra 2019, rzeka, która łączy”. Dziś z wodniakami spotkał się burmistrz Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Powiedzą konsumentom o ich prawach

Co zrobić, gdy podczas zakupów, urlopu lub prowadzenia działalności za granicą klient napotka problemy? Gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiadać będą pracownicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego, którzy zapraszają na swoje stoisko w Słubicach, w sobotę 13 lipca (plac Przyjaźni), od 10.00 do 17.00, podczas Miejskiego Święta Hanzy. - Chcemy przybliżyć mieszkańcom ich prawa konsumenckie oraz udzielić informacji na temat bezpłatnej pomocy, jaką mogą otrzymać od sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net) - informują pracownicy ECK.

Więcej Drukuj

OPS wydłuża godziny przyjmowania wniosków o świadczenia

Przez cały sierpień w dziale świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego będą obowiązywały inne godziny otwarcia niż obecnie. - Zapraszamy w poniedziałki, wtorki i środy, od 7.00 do 18.00 oraz w piątki od 7.00 do 15.00 - informuje kierowniczka słubickiego OPS Monika Cichecki. Jednocześnie przypomina, że w czwartki, tak jak obecnie wnioski nie będą przyjmowane. - Dokonaliśmy tych zmian, żeby umożliwić mieszkańcom sprawne złożenie wniosków. Nie każdy pracuje do 15.00 dlatego wydłużyliśmy godziny przyjęć. Chcemy też uniknąć tłumów, które mogą zakłócić sprawną obsługę. W tym celu stworzone zostaną dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków - mówi kierowniczka.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg gminnych w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 569372-N-2019 z dnia 2019-07-04 r.

Więcej Drukuj

W niedzielę pierwszy wędkarski Memoriał im. Krzysztofa Gancarza

7 lipca w Kunicach rozpocznie się cykl zawodów poświęconych Krzysztofowi Gancarzowi, naszemu koledze z Urzędu Miejskiego, który odszedł od nas w maju po ciężkiej chorobie. Organizatorem jest Koło nr 2 Polskiego Związku Wędkarskiego, do którego należał Krzysztof. Zbiórka chętnych odbędzie się o 7.00 na główce strategicznej na Odrze. Zawody rozpoczną się pół godziny później i potrwają do 13.30. Po nich wędkarze spotkają się na wspólnym posiłku i wezmą udział w dekoracji zwycięzców. Zapisy już ruszyły i potrwają do 5 lipca. Prowadzi je skarbnik koła nr 2, w sklepie wędkarskim „Pod Akacją”. Można też zgłaszać udział telefonicznie
(507 097 707).

Więcej Drukuj

Przetarg rozstrzygnięty. Będzie kolejne 7 km ścieżki rowerowej na wale!

Ścieżka rowerowa na wale przeciwpowodziowym to ulubione miejsce wielu cyklistów. Mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce wsiadając na rower w centrum Słubic dojedziemy, malowniczą ścieżką nad Odrą, aż do granicy z gminą Górzyca.
- W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy pieniądze na przedłużenie ścieżki rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym o kolejne 7 km – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.Dodaje, że właśnie rozstrzygnięto przetarg i do połowy października, firma Eurokop Invest, wybuduje asfaltową drogę dla rowerzystów.

Więcej Drukuj

Mariusz Olejniczak, Joanna Sierżant-Rekret i Aleksandra Kołek Szeryfami Praw Dziecka

Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, a także prezeska Stowarzyszenia po PROstu Joanna Sierżant-Rekret i szefowa Fundacji Grupy Pomagamy Aleksandra Kołek, otrzymali dziś prestiżowe odznaczenie, ustanowione przez UNICEF, przyznawane tym dorosłym, którzy podejmują szczególne inicjatywy na rzecz dzieci i są zaangażowani w propagowanie i ochronę ich praw.

Więcej Drukuj

Archeolodzy wykopali we Frankfurcie sześć złotych monet z XVI wieku

Frankfurcki ratusz poinformował nas, że podczas prac na Große Oderstraße, archeolodzy z firmy archaeofakt wykopali pięć Écus d'Or i jednego dukata. Kierujący wykopaliskami Matthias Antkowiak podejrzewa, że sześć złotych monet zostało wszytych w ubranie i przez pomyłkę wyrzuconych.
„Écu” to nazwa monet używanych w Królestwie Francji od średniowiecza do XVIII wieku. „Écu d'Or” to natomiast złota moneta. Jedną z sześciu monet jest dukat papieża Klemensa VII (1523-1534).

Więcej Drukuj

Pracujesz w Niemczech i pobierasz Kindergeld na dzieci? Pamiętaj! Złóż wniosek na 500+

Od 1 lipca w formie elektronicznej lub od 1 sierpnia w formie papierowej, osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznejlub za pośrednictwem poczty elektronicznej, należy złożyć wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+.
Wnioski muszą być przekazane do rozpatrzenia Wojewodzie Lubuskiemu wtedy, gdy jeden bądź więcej członków rodziny, występującej o świadczenie wychowawcze, mieszka lub pracuje za granicą. Dotyczy to także rodziców rozwiedzionych lub żyjących w związkach partnerskich.Wojewoda stwierdzi czy w przedmiotowej sprawie mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Więcej Drukuj

Akcja lato w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury

Zapraszamy na kreatywne warsztaty pt „Podróż za jeden uśmiech”, podczas których użyjemy wyobraźni, materiałów plastycznych i rekwizytów, żeby wybrać się w wymarzoną podróż statkiem, samolotem czy też pociągiem. Warsztaty odbywać się będą od 15 do 19 lipca, w godzinach 11.00 - 12.30 i są przeznaczone dla dzieci od 9 lat oraz młodzieży.

Dodatkowe informacje, zapisy: Anna Panek-Kusz tel. 604 588 465; e-mail: anna@galeriaokno.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Więcej Drukuj

Wakacje...z książką w bibliotece!

Słubicka biblioteka zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne spotkania wśród książek.
W programie m.in. zajęcia integracyjne, gry planszowe, zabawy i czytanie na trawie, zajęcia plastyczne, teatr Kamishibai i wiele innych atrakcji. Zajęcia odbywać się będą od 1 do 12 lipca, w poniedziałki, środy i piątki w godz.11.00-13.00 w oddziale dla dzieci.
Zajęcia są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy osobiście lub pod numerem telefonu 957582372. Serdecznie zapraszamy!

Więcej Drukuj

Te dzieci pięknie namalowały marzenia

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wyłoniła laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Ja za 20 lat” zrealizowanego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Pierwsze miejsce ex aequo przyznano: Zuzannie Kostrzewskiej i Weronice Piórkowskiej, drugie - Emilii Kusz i Hannie Samelskiej, a trzecie - Julii Lech i Hannie Zduńczyk. Wyróżnienia otrzymali: Adrian Marciniak, Maria Grochoła oraz Magdalena Grochoła.

Więcej Drukuj

1 mln zł od gminy na remont powiatowej drogi z Nowych Biskupic do Rzepina

-Bardzo się cieszę, że doczekamy się remontu tej drogi, bo jest w fatalnym stanie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, dodając, że gmina Słubice dołoży do tej inwestycji 1 mln zł. Dziś, ze skarbnikiem Rafałem Dydakiem, podpisali umowę z reprezentującym powiat starostą słubickim Leszkiem Bajonem.

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE o przyjmowaniu wniosków rolników o oszacowanie strat powstałych w wyniku suszy

Burmistrz Słubic informuje producentów rolnych, że w związku z potwierdzeniem wystąpienia suszy na terenie Gminy Słubice, Urząd Miejski rozpoczął procedurę przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych suszą.

Więcej Drukuj

Uwaga awaria! Zamknięty odcinek jezdni na al. Młodzieży Polskiej

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poinformował, że z powodu awarii, do której doszło na sieci wodociągowej, nieprzejezdne są oba pasy jezdni drogi krajowej nr 31, od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Od godzin porannych trwa usuwanie awarii przez ekipy wodociągowców, straż miejska natomiast kieruje ruchem. Utrudnienia potrwają do późnych godzin popołudniowych.
Objazd dla kierowców jadących z kierunku Kostrzyna nad Odrą: na wysokości skrzyżowania z ul. Dąbrówki należy skręcić w prawo i kierować się do ulicy Kościuszki.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. O aktualnej sytuacji na ww. odcinku i postępie prac ZUWŚ będzie informować mieszkańców na bieżąco.

Więcej Drukuj

Ta oferta może zainteresować osoby starsze

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum organizuje darmowe zajęcia dla osób po 60. roku życia - ćwiczenia, warsztaty przyrodnicze i mini kurs komputerowy. W załączniku pełna informacja i formularz zgłoszeniowy.

Więcej Drukuj

Są pieniądze na pomoc osobom niepełnosprawnym

Pomoc w zakupie oprzyrządowania do posiadanego samochodu lub uzyskaniu prawa jazdy, kupna wózka inwalidzkiego lub skutera - to jedne z wielu obszarów wsparcia dla osób niepełnosprawnych, w ramach programu 'Aktywny samorząd". Od dziś można składać wnioski o dofinansowanie. Szczegóły w zamieszczonej ulotce.

Więcej Drukuj

Pięćset plus z PUE ZUS

Już od 1 lipca można składać elektroniczne wnioski o świadczenie z programu ,,Rodzina 500+”, także na pierwsze dziecko i bez kryterium dochodowego. Pomocna jest tu Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Więcej Drukuj

„Niepodległa do Hymnu” – zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu 11 listopada

Biuro programu "Niepodległa" zachęca do wspólnego zaśpiewania 11 listopada 2019 r., dokładnie o godzinie 12:00, Mazurka Dąbrowskiego. -W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku.

Więcej Drukuj

Nowe dyrektorki w słubickich placówkach oświatowych

Burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka spotkali się dziś, 28 czerwca, z nauczycielkami, które wygrały konkursy na dyrektorów trzech samorządowych szkół i przedszkola. 5-letnia kadencja pań rozpocznie się we wrześniu. Wyboru na stanowisko szefa placówki burmistrz pogratulował: Aureli Wolny ( będzie dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1), Monice Bugielskiej (stanie na czele kadry w Szkole Podstawowej nr 3), Katarzynie Leśniak- Werwińskiej (została dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 2), a także Dorocie Kotule (pokieruje przedszkolem „Krasnal Hałabała”).

Więcej Drukuj

Zmiana w godzinach przyjęć interesantów. Burmistrz zaprasza w poniedziałki od 14.00 do 15.00

W związku z tym, że w lipcu i sierpniu Urząd Miejski w Słubicach będzie czynny od 7.00 do 15.00, zmianie ulegają też godziny przyjęć interesantów przez burmistrza. W tych dwóch miesiącach burmistrz Mariusz Olejniczak zaprasza mieszkańców w poniedziałki od 14.00 do 15.00.

Więcej Drukuj

Gmina modelowo pozbyła się długów

Konsekwentna polityka finansowa gminy Słubice doprowadziła do tego, że z rekordowego ponad 76 proc. zadłużenia, jakie było na początku 2011 roku, na koniec 2018 roku zostało zaledwie 8,58 proc. Radni udzielili dziś burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Więcej Drukuj

W lipcu i sierpniu Urząd Miejski w Słubicach otwarty od 7.00 do 15.00

Zarządzeniem burmistrza Słubic, od 1 lipca do końca sierpnia 2019 roku ulegają zmianie godziny pracy urzędników miejskich. Zapraszamy od 7.00 do 15.00.W związku z tym, także w innych godzinach niż dotychczas będą przyjęcia interesantów przez burmistrza Mariusza Olejniczaka. W lipcu i sierpniu zaprasza mieszkańców w poniedziałki od 14.00 do 15.00.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 242/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

grunt pod garażem

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 241/2019 Burmistrza Słubic z dnia 24 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

zieleń

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 250/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

przetarg nieograniczony

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 249/2019 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

przetarg niegraniczony

Więcej Drukuj

Darmowy basen, kolejna kurtyna...tak gmina pomaga mieszkańcom przetrwać upały

Trzy kurtyny wodne, darmowy basen dla wszystkich – w taki sposób gmina Słubice pomaga mieszkańcom w czasie upalnych dni. Ponieważ najbliższe mają być jeszcze bardziej gorące, przypominamy na co zwrócić uwagę.

Więcej Drukuj

Nowa oferta Frankfurtu dla Polaków. Abonament na kulturę!

Po raz pierwszy Forum Kleista oraz Filharmonia C.P.E. Bacha we Frankfurcie nad Odrą oferują pakiet abonamentowy przygotowany specjalnie dla polskiej publiczności, zapraszając na produkcje pozbawione językowych barier. Z piętnastu wyjątkowych przedstawień abonenci będą mogli, w zależności od nastroju, stworzyć swój własny program.

Więcej Drukuj

Autobusy komunikacji miejskiej pojadą inaczej

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2019 r. następuje zmiana rozkładów jazdy na liniach komunikacji miejskiej nr 3 i 7. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Słubiczanie i frankfurtczycy biesiadowali podczas Nocy Świętojańskiej

W niedzielę 23 czerwca, w ogródku przy bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy dwumiasta wzięli udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej. Przy dźwiękach muzyki wyplatali wianki, które później popłynęły Odrą. Było mnóstwo atrakcji!

Więcej Drukuj

Dziś krótsze przyjęcia mieszkańców

Burmistrz Mariusz Olejniczak zaprasza dziś mieszkańców od 15.00 do 16.00. Z powodu wyjazdu służbowego musi skrócić przyjęcia interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z układem napędowym 4x4 dla jednostki OSP Golice

Ogłoszenie BZP nr 563504-N-2019 z dnia 2019-06-19 r.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 239/2019 Burmistrza Słubic z dnia 18 czerwca 2019. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat.

Przeznaczenie różne

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 238/2019 Burmistrza Słubic z dnia 18 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do oddania w użyczenie na okres do 9 lat

Przeznaczenie - plac zabaw

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 237/2019 Burmistrza Słubic z dnia 12 czerwca 2019r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Przeznaczenie - pojemniki na odzież używaną

Więcej Drukuj

W Golicach pokazali, że rodzina to zgrana drużyna

Wiele atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego, który pod hasłem "Rodzina to zgrana drużyna" odbył się, kilka dni temu, przy Szkole Podstawowej w Golicach. W tym roku współorganizatorami byli: Gmina Słubice, Sołectwo Golice, Ochotnicza Straż Pożarna w Golicach oraz Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające przy szkole. - Dzięki takiej drużynowej współpracy, można nawet powiedzieć, że rodzinnej, udało się zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń - podkreśla Elżbieta Mierzejewska ze szkoły w Golicach.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na bezpłatny rejs łodzią z „Wujkiem Helmutem” do Lossow

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie zaprasza na serię bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, wycieczek rowerowych i rejsów łodzią, aby odkryć dwumiasto i okolice i poznać je z innej perspektywy. Najbliższa wycieczka będzie w sobotę, 15 czerwca. W programie jest rejs statkiem „Wujek Helmut” do Lossow. Początek trzygodzinnej wycieczki - 14.00, zbiórka na Holzmarkt we Frankfurcie. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Więcej Drukuj

Poszukujemy pracowników do Urzędu Miejskiego w Słubicach

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska - aplikantów w Straży Miejskiej w Słubicach, a także pracownika ds. księgowości podatkowej w Urzędzie Miejskim w Słubicach. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie: www.slubice.pl

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 1 stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Słubicach na Osiedlu Świerkowym 2D wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosi przetarg na obsługę linii komunikacji miejskiej

W załączniku znajdziecie Państwo informację o zmianie ogłoszenia w sprawie zamiaru bezpośredniego zawarcia umowy
o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Więcej Drukuj

W Boże Ciało komunikacja miejska jak w soboty i niedziele

Informujemy, że w czwartek 20 czerwca 2019 r. autobusy komunikacji miejskiej
będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w sobotę i niedzielę.

Więcej Drukuj

Zakład Usług Wodno-Ściekowych poszukuje pracowników

Gminna spółka przyjmie do pracy na stanowisko operatora oczyszczalni ścieków oraz operatora Stacji Uzdatniania Wody.Wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej słubickich wodociągów, można je też uzyskać dzwoniąc do działu kadr pod nr tel. 95 758 25 56 w. 11.

Więcej Drukuj

Uwaga kierowcy. W poniedziałek utrudnienia na drodze koło urzędu miejskiego

W poniedziałek 17 czerwca wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym na skrzyżowaniu ulicy Akademickiej z Bohaterów Warszawy. Ma to związek z koniecznością usunięcia awarii kanalizacji sanitarnej. Droga w tym dniu będzie przejezdna tylko dla samochodów osobowych, choć trzeba się liczyć w utrudnieniami.

Więcej Drukuj

Zapraszamy mieszkańców dwumiasta na Noc Świętojańską

W niedzielę 23 czerwca o 18.00, w ogródku przy bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy dwumiasta wezmą udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej. Bądźcie z nami, bo przygotowaliśmy wiele atrakcji!

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia przy ul. Północnej oraz oświetlenia Cmentarza Komunalnego w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 560564-N-2019 z dnia 2019-06-13 r.

Więcej Drukuj

facebook google plus one