Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Solidarni z autystykami. Zapraszamy na integracyjny marsz i festyn

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego wraz z rodzicami podopiecznych organizuje akcję pod hasłem „Na niebiesko dla Autyzmu”. - W niedzielę 2 kwietnia o 14.00 na placu Bohaterów odbędzie się Festyn Rodzinny - mówi prezeska stowarzyszenia Joanna Sierżant-Rekret. - Będzie punkt konsultacyjno – informatyczny, występy lokalnych artystów, namiot filmów edukacyjnych, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek i zbiórka publiczna - zapowiada. Zaprasza też do udziału w Niebieskim Marszu Integracyjnym, który 3 kwietnia o 12.00 wyruszy spod siedziby stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L.

Więcej Drukuj

Gminne firmy wspierają kulturę

Burmistrz Tomasz Ciszewicz, jego zastępca Roman Siemiński i dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski spotkali się 29 marca w Urzędzie Miejskim w Słubicach z przedsiębiorcami, którym podziękowali za finansową pomoc przy organizacji ostatniego Miejskiego Święta Hanzy. Wśród nich byli: Joanna Szymańska- Cierach z firmy Arpack, Magdalena Ciszek- Kozłowska z Promet Cargo, Jacek Kostrzewski ze słubickiego SEC i Grzegorz Kozera. Z powodów zawodowych na spotkaniu zabrakło Barbary Rybowiak z firmy ZUO International, Marcina Dudki z Intermarche i prezesa Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofa Kielca. Wśród sponsorów Święta Hanzy była też warszawska firma Acciona, która wybudowała w Golicach farmę wiatrową. Wszyscy sponsorzy wsparli letnią imprezę, organizowaną przez Słubice i Frankfurt, kwotą 50 tys. zł.

Więcej Drukuj

Ponad milion euro na modelowe miasto Słubice-Frankfurt

Dzięki wsparciu, jakie dostaliśmy z Brukseli, chcemy rozwijać nasze Dwumiasto. Unijne pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na wspólne imprezy, które służą integracji, utworzenie grup roboczych działających w obszarze edukacji, kultury, turystyki i sportu, a także na naukę języka sąsiada. 28 marca o projekcie opowiedzieli, w Domu Bolfrasa we Frankfurcie nad Odrą, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke oraz przedstawiciele różnych instytucji. Projekt "Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej Słubice&Frankfurt nad Odrą", opracowany przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, będzie realizowany przez 33 miesiące.

Więcej Drukuj

Piłkarki ręczne z Jedynki spisały się na piątkę!

Dzięki wygranej w meczu 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej, UKS Jedynka zagwarantowała sobie już przed zakończeniem rozgrywek awans do 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Więcej Drukuj

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji? - o tym będzie mowa na spotkaniu, które w czwartek, 30 marca 2017 r. o 17.00, organizuje w swoim biurze przy ul. Kościuszki 1 (1 piętro budynku biblioteki CP) Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Pracownicy Urzędu Skarbowego pomogą rozliczyć PIT

W piątek, 31 marca, od 9.00 do 14.00, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Słubicach pracownicy skarbówki pomagać będą w elektronicznym rozliczeniu PIT-37 za 2016 rok. Eksperci sprawdzą m.in. uprawnienia do ulg i udzielać będą informacji. Żeby uzyskać pomoc trzeba mieć ze sobą: dowód osobisty, deklarację PIT o wysokości przychodów i odprowadzonych zaliczek na podatek za 2016 rok, dokumenty potwierdzające uprawnienia do korzystania z ulg podatkowych i zeznanie podatkowe za 2015 rok.

Więcej Drukuj

Pogranicze opanuje sztuka

W pomieszczeniach przy Großen Scharrnstraße we Frankfurcie nad Odrą, od 26 kwietnia do 10 maja 2017 roku, wystawi swe prace 13 artystów z obu stron Odry. Aż 50 zgłoszeń otrzymali organizatorzy festiwalu sztuki „ART an der Grenze 2017“ . Malwina Szczypta oraz Daniel Fochtmann, polsko-niemiecka para koordynująca, mówią o nowym rekordzie. - W żadnym z poprzednich lat nie wpłynęło aż tyle zgłoszeń – aż zaniemówiliśmy z wrażenia! – przyznają. - Jako że nadesłano tak wiele pomysłów, mieliśmy w czym wybierać i stworzyliśmy bardzo urozmaicony program.

Więcej Drukuj

SPRAWOZDANIE Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Więcej Drukuj

Przedszkolaki kwestowały na rzecz hospicjum

21 marca - „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze” - pod takim hasłem przedszkolaki, po raz kolejny, powitały pierwszy dzień wiosny. Z samego rana dzieci wyruszyły, żeby rozdać mieszkańcom Słubic żółte tulipany, za które otrzymywały datki. Pieniądze przeznaczone są na potrzeby Hospicjum Domowego Św. Wincentego a´Paulo.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy powiatu zaprezentują swoje „Wiersze z szuflady…”

W środę 29 marca o 16.00 w bibliotece miejskiej w Słubicach ( w oddziale dla dorosłych) odbędzie się spotkanie z poezją. Swoje wiersze czytać będą lokalni artyści mieszkający w Słubicach i Rzepinie: Elżbieta Nowak, Jan Rzeszutek, Anna Łazdowska-Elińska, Lucyna Żukowska oraz Mieczysław Antonowicz.

Więcej Drukuj

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu?

W środę 29 marca, eksperci z Polski i Niemiec będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących pracy po drugiej stronie Odry. Na zainteresowanych czekają od 13.00 do 17.00 w siedzibie Urzędu Pracy we Frankfurcie nad Odrą (Heinrich-von-Stephan-Straße 2).
Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego? - to tylko przykładowe zagadnienia, o których będzie można porozmawiać podczas spotkania organizowanego w ramach pierwszego Polsko-Niemieckiego Dnia Informacji we Frankfurcie nad Odrą.

Więcej Drukuj

Golickie badmintonistki szóste w Polsce!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie: Sandra Szczerbin i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się 22-23 marca w Głubczycach woj. opolskie. Nasze dziewczyny i chłopcy z Nowogrodu Bobrzańskiego (zwycięzcy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży) reprezentowali w tym turnieju województwo lubuskie.

Więcej Drukuj

Na tę baletową opowieść warto zabrać dzieci

W sobotę 8 kwietnia w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą będzie okazja obejrzeć historię Piotrusia Pana. Przedstawienie dla dzieci od 5 lat, rozpocznie się o 19.30, a bilety, w specjalnej cenie 20 zł, można kupić w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Słubiczanie laureatami Plebiscytu Człowiek Roku Krono 2016

W imieniu mieszkańców gratulacje złożyli Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Informacje na temat pracy na pograniczu

Eksperci z Polski i Niemiec udzielają nieodpłatnych informacji w dniu 29 marca 2017 r. w godz. od 13.00 do 17.00

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu?

Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego?

Więcej Drukuj

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej akcji !

Słubice i Frankfurt nad Odrą w tym roku ponownie biorą udział w największej na świecie akcji na rzecz ochrony klimatu i środowiska „Earth Hour“.

W sobotę, 25. marca 2017r. odbędzie się największa na świecie akcja ochrony klimatu „Earth Hour”.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników.

Ogłoszenie wyników otwartych konkursów ofert na zadanie publiczne:

- działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz promocja wolontariatu

- przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Wyniki do pobrania w postaci załączników.

Więcej Drukuj

Głośna próba syren alarmowych w dniu 23.03.2017 r

Uprzejmie informuje się, iż zgodnie z poleceniem Wojewody Lubuskiego :

w dniu 23 marca 2017 r. w godzinach 12.00-12.30 na obszarze Gminy Słubice przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych, nadany zostanie sygnał akustyczny:

- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.

- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty

„Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej.”

Więcej Drukuj

Zmiana harmonogramu wywozów odpadów.

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegnie zmianie harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice. Nowe harmonogramy dostępne na naszej stronie pod adresem link.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na warsztaty środowiskowe związane z opracowywanym Gminnym Programem Rewitalizacji

Szanowni Państwo,
w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Słubice serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Słubice, do udziału w warsztatach, które odbędą się :

Więcej Drukuj

Gratka dla melomanów muzyki klasycznej

Amerykańska pianistka Claire Huangci zagra dziś, 17 marca, o 19.30 we frankfurckiej filharmonii. Znana jest choćby z występów w XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Koncertuje ze znanymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Tym razem towarzyszyć jej będzie Brandenburska Orkiestra Państwowa pod dyrekcją Howarda Griffithsa.

Więcej Drukuj

Pora wstać z zimowego snu! Niemcy zapraszają na festyn

W najbliższą niedzielę 19 marca we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się 27. Wielki festyn sportowo-rekreacyjny, na który nasi sąsiedzi zza Odry, zapraszają także tradycyjnie słubiczan. Będzie można sie powspinać, poskakać z dziećmi na trampolinie i skorzystać z wielu niespodzianek. Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Tutaj osoby uzależnione i ich rodziny znajdą darmową pomoc

Osoby uzależnione oraz członkowie ich rodzin mogą otrzymać bezpłatną pomoc terapeutów, którzy we wtorki i piątki, od 16.00 do 19.00, przyjmują w Punkcie Informacyjno- Konsultacyjnym. Znajduje się on w siedzibie Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3 -4 (pokój nr 35- drugie piętro).

Więcej Drukuj

Nasze statki popłynęły po nagrodę

Stowarzyszenie „Odra dla turystów” , do którego należy m.in. gmina Słubice, otrzymało, w poniedziałek 13 marca we Frankfurcie nad Odrą, polsko-niemiecką nagrodę Interreg 2016, przyznaną po raz pierwszy, przez ministerstwo ds. europejskich landu Brandenburgia i Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, za szczególnie udane polsko-niemieckie projekty. Wśród nagrodzonych były też współpracujące ze sobą euroregiony: Pro Europa Viadrina i Szprewa-Nysa-Bóbr oraz stowarzyszenie Albert Schweitzer Familienwerk Spremberg.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na warsztaty środowiskowe.

Szanowni Państwo,

w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Słubice, serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnych seniorów mieszkających na terenie gminy, którzy chcieliby przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców, do wzięcia udziału w warsztatach środowiskowych, które odbędą się :• 14 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 13.00 - 19.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Akademickiej 1, w sali konferencyjnej (II piętro).W razie pytań oraz celem zgłoszenia udziału prosimy o kontakt: 512 054 222 (Organizator: Biuro Ekspertyz i Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.)

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania ulic Kupieckiej i Sportowej w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 41489 - 2017 z dnia 2017-03-10 r.

Więcej Drukuj

Sukces słubiczan. Ale z nich magicy wyobraźni!

Wszystkie cztery słubickie drużyny ze Stowarzyszenia po PROstu, które wzięły udział, 5 marca w Poznaniu, w eliminacjach Odysei Umysłu, zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego i będą walczyć o tytuł mistrza Polski. Jeśli się im to uda, dostaną zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkają się najlepsi odyseusze z całego świata.

Więcej Drukuj

Eksperci przyjrzą się granicom podczas Kongresu Polonoznawczego

Od 23 do 26 marca na Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się IV Kongres Polonoznawczy „Płynne granice”. Weźmie w nim udział ok. 300 międzynarodowych ekspertów zajmujących się tematyką polską. Kongres otworzą o 17.30 dr Jakub Skiba, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Administracji, Koordynator do Spraw Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej oraz dr Dietmar Woidke, premier Brandenburgii i Koordynator Rządu Federalnego ds. Współpracy z Polską.

Więcej Drukuj

Twórzcie z nami program rewitalizacji gminy

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji. W sobotę, 11 marca organizujemy spotkanie w terenie. Chętnych zapraszamy o 10.00 pod Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1. Natomiast dziś, 10 marca, od 13.00 do 19.00, w Centrum Organizacji Pozarządowych odbędą się warsztaty.

Więcej Drukuj

Japońskie wiśnie i lipy...w mieście przybędzie drzew

62 drzewa posadzą dziś pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w różnych częściach miasta. Ozdobne wiśnie japońskie rosnąć będą przy Szkole Podstawowej nr 2, przy placu Wolności sadzone będą lipy, a w kilku miejscach pojawią się tuje. Przypomnijmy, że jesienią ub. roku PUK także posadził blisko 60 drzew w mieście. Były to m.in. platany, miłorzęby, robinie akacjowe, żywotniki i jarzębiny.

Więcej Drukuj

Ruszyła nasza akcja profilaktyczna. Przebadanych zostanie 600 dzieci!

Gmina Słubice wspólnie z firmami: Stomatologia –Słubice, 3M ESPE i Colgate, rozpoczęła dziś, 8 marca, akcję „ Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami 2017”, dzięki której przedszkolaki oraz uczniowie gminnych szkół skorzystają z konsultacji stomatologów, a 40 dzieci z kompleksowego leczenia.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 39206 - 2017 z dnia 2017-03-08 r.

Więcej Drukuj

Ptasia grypa? Jest nowe rozporządzenie wojewody lubuskiego

Z urzędu wojewódzkiego dostaliśmy informację na temat obecnej sytuacji związanej z obecnością w naszym województwie ptasiej grypy (treść poniżej, a w załączniku rozporządzenie wojewody).

W nawiązaniu do Rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia z dnia 16 grudnia 2016 r. oraz wcześniejszych rozporządzeń uchylających informuję, iż wygaszone są ogniska oraz strefy zagrożone i zapowietrzone w ogniskach nr 1 do 17. W dniu dzisiejszym zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wygaszenia ogniska i zniesienia stref w ognisku nr 18 (m. Sulechów, ul. Siłaczki 15). Na dzień dzisiejszy obowiązują strefy w ognisku nr 19 (m. Podbrzezie Dolne) oraz nr 20 (m.Konradowo 6 - rozporządzenie w trakcie opracowania) i strefy w rejonie przygranicznym (powiat słubicki i gorzowski - ognisko na terenie Niemiec).

Więcej Drukuj

Drogie Panie

Dziś szczególny dzień, w którym świętujemy Światowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, poczucia spełnienia, powodów do radości zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym - burmistrz Tomasz Ciszewicz, zastępca burmistrza Roman Siemiński i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE o wyniku naboru członków do składu Komitetu Rewitalizacji w gminie Słubice

Burmistrz Słubic ogłasza, zgodnie § 3 ust. 10 Uchwały Nr XXXI/255/2017 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 26 stycznia 2017 r., że zakończony został nabór członków do składu Komitetu Rewitalizacji, zwanego dalej Komitetem.

Więcej Drukuj

Fotografujesz? Pokaż co w Tobie drzemie!

Organizatorzy festiwalu teatru, muzyki i sztuki UNITHEA, wspieranego m.in. przez gminę Słubice (impreza odbędzie się od 8 do 11 czerwca 2017 roku), poszukują utalentowanych ludzi z naszego regionu zajmujących się fotografią, którzy chcieliby pokazać swoje zdjęcia na wystawie w Forum Kleista. Będzie ona częścią festiwalu, którego hasło brzmi - MY. - Razem pokażmy co w nas drzemie - zachęcają. Na zgłoszenia czekają do 26 marca.

Więcej Drukuj

Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły"

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na marcowe Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły", które odbędzie się w najbliższy czwartek (9.03.2017) o 18.00 w Collegium Polonicum, sala 18. Uczestnicy dowiedzą się, co łączy delfina z nietoperzem, skąd rekin wie, w którym miejscu na dnie oceanu znajduje się zagrzebana w piasku flądra, czy kierunki świata mają dla lisów znaczenie podczas polowania, co kryje siatkówka oka i dlaczego żuk gnojowy patrzy w gwiazdy? O niezwykłych faktach na temat zwierzęcych zmysłów opowie doktorantka Pracowni Ekologii Populacyjnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Natalia Królikowska.

Więcej Drukuj

Tym razem o książkach dyskutowano podczas spaceru

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 22 lutego, miało dość nietypowy charakter. Klubowicze wybrali się na spacer, którego trasę wytyczył Soeren Bollmann, autor książki „Morderstwo w Dwumieście”, której akcja rozgrywa się w Słubicach i Frankfurcie.

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum powstanie Liceum Akademickie?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Collegium Polonicum w Słubicach szuka osoby na stanowisko organizatora-założyciela Liceum Akademickiego.

Więcej Drukuj

Wypalanie traw? Szkodliwe i zabronione!

Idzie wiosna, a wraz z nią powraca zły i bardzo niebezpieczny nawyk wielu osób - wypalanie traw. Ludzie wierzą, że użyźnia to ziemię i bardzo trudno ich przekonać, że jest wręcz przeciwnie. Ponadto wypalanie traw jest niebezpieczne, może zagrozić zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Szkodzi też środowisku.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Chcesz uczyć się w niemieckiej szkole i tam zdać maturę? To jest możliwe!

Dzień Otwarty w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie oraz spotkanie informacyjne, które miały miejsce 21 stycznia 2017, rozpoczęły rekrutację polskich uczniów do tej niemieckiej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.
W ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego rekrutację do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie prowadzi Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie trzecich klas gimnazjów województwa lubuskiego, a także spoza województwa, zainteresowani kontynuacją nauki i zdaniem matury po drugiej stronie Odry, mogą do 31 marca 2017 r. składać podania o przyjęcie do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą

Więcej Drukuj

Dziś się rozpoczynają „Dni muzyki nad Odrą”. Z kinem w tle!

Legendarny polsko-niemiecki festiwal, którego korzenie sięgają roku 1965, potrwa od 3 do 12 marca. W tym roku jego motto to „kontrapunkt”. W Słubicach będzie można posłuchać rewelacyjnej muzyki filmowej, zarówno podczas koncertu Leszka Możdżera (10 marca, 19.00, Collegium Polonicum), jak i podczas filmowych seansów. We frankfurckiej filharmonii zabrzmi muzyka klasyczna.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na terenowe spotkania animacyjno - konsultacyjne związane z opracowywanym Gminnym Programem Rewitalizacji

Szanowni Państwo,
w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Słubice serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach animacyjno-konsultacyjnych, które odbędą się :

-3 marca (piątek) o godz. 18:00 w Sali wiejskiej w Drzecinie,
-7 marca (wtorek) o godz.16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice przy ul. Jedności Robotniczej 18,
-11 marca (sobota) o godz. 10:00 pod Urzędem Miasta przy ul. Akademickiej 1 - spotkanie terenowe w formie spaceru konsultacyjnego po obszarze ulic Kazimierza Jagiellończyka, Kanałowa, Konstytucji 3 Maja, Mieszka I, Osiedle Świerkowe, Piska, Staszica, Wincentego Witosa oraz Władysława Jagiełły.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania ulic Rzepińskiej, Nocznickiego i Narutowicza w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 35266 - 2017 z dnia 2017-03-02 r.

Więcej Drukuj

Informacja dla użytkowników wieczystych

Przypominamy, że opłatę za wieczyste użytkowanie gruntów należy wpłacić bez wezwania do 31 marca 2017 r. na konto 06 8371 0009 0009 5514 2000 0230.

Więcej Drukuj

Słubiczanie oddali hołd żołnierzom wyklętym

Od 2011 roku, 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś przy placu Sybiraków odbyła się uroczystość przygotowana przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika, w której uczestniczył m.in wiceburmistrz Roman Siemiński i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak. Obecne były też delegacje z różnych stowarzyszeń, z powiatu, a także słubickich szkół. Zebrani wzięli udział w apelu pamięci, zapalili też znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu Sybiraków.

Więcej Drukuj

Polsko-niemieckie przedszkole Pinokio rozpoczęło nabór dzieci

Ważna informacja dla rodziców dzieci mieszkających zza Odrą. Przedszkole Samorządowe nr 2 Pinokio w Słubicach rozpoczęło dziś, 1 marca 2017 roku, rekrutację. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, przyjmuje do przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Od dziś można pobrać kartę zgłoszenia ze strony: edukacja.slubice.pl -zakładka: Information des Kindergartens Nummer 2 PINOKIO in Slubice lub w siedzibie przedszkola. Jest też dostępna pod niniejszą informacją. Karty przyjmowane są od 20.03.2017 do 24.03.2017 r. Rodzice przyjętych dzieci powiadamiani będą telefonicznie.
W trakcie roku karty dzieci z Frankfurtu nad Odrą składa się do dyrektora przedszkola - Małgorzaty Tomali. Przyjęcie dziecka do przedszkola nastąpi w przypadku wolnych miejsc. O przyjęciu dziecka do przedszkola rodzice poinformowani zostaną telefonicznie.

Więcej Drukuj

Inna od siebie – spotkanie autorskie z Brygidą Helbig

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach we współpracy ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury (SMOK) zaprasza, w środę 2 marca o 18.00 do SMOKa, na spotkanie autorskie z Brygidą Helbig i jej powieścią "Inna od siebie". Poprowadzi je Inga Iwasiów. Najnowsza powieść Brygidy Helbig oparta na biografii niezwykłej i w dużej mierze zapomnianej pisarki młodopolskiej Marii Komornickiej. Autorka podejmuje próbę rekonstrukcji burzliwych losów artystki, zgłębienia tajemnicy jej tragicznych wyborów, jej wykluczenia. Tworzy fascynujący obraz buntowniczej i wybitnie uzdolnionej Marii, publikującej już w wieku lat 16, niezrozumianej przez rodzinę i niedocenianej przez recenzentów.

Więcej Drukuj

Nadal można odkupić od PUKu pojemniki na odpady do selektywnej zbiórki

50 zł – tyle, zapłacimy za pojemnik na odpady gromadzone przez osoby, które segregują śmieci. 300 osób już takie pojemniki od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych odkupiło. Informujemy też, że jeśli komuś nie wystarcza, dostarczona za darmo, ilość worków na posegregowane odpady może otrzymać ich więcej. Worki można nabyć nieodpłatnie w siedzibie PUKu w Słubicach przy ul. Krótkiej 8. Przypominamy też o przestrzeganiu harmonogramu wystawiania koszy lub worków z odpadami. Harmonogram widnieje m.in. stronie internetowej gminy – www.slubice.pl

Więcej Drukuj

1 marca rusza rekrutacja do przedszkoli i szkół

Co warto wiedzieć? Jakie są dodatkowe kryteria przyjęć do placówek oświatowych? Kto ma pierwszeństwo? Skąd można pobrać potrzebne formularze?

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 30335 - 2017 z dnia 2017-02-22 r.

Więcej Drukuj

Dziś spotkanie z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji

Zapraszamy 22 lutego o 17.00 do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3-4 na spotkanie w ramach konsultacji społecznych. Dotyczą one wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Słubice. Gmina zakończyła diagnozę i w oparciu o uzyskane wyniki wstępne wyznaczyła obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji, których granice ostatecznie zostaną przyjęte w drodze uchwały Rady Miejskiej w Słubicach. Zanim do tego dojdzie chcemy poznać opinię mieszkańców na ten temat.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne

W ramach trwających konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w gminie Słubice, Burmistrz Słubic zaprasza interesariuszy rewitalizacji gminy Słubice do udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym, które odbędzie się 22 lutego 2017 r. (środa) o godz. 17:00 w sali Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3-4 w Słubicach.

Więcej Drukuj

Darmowe kursy językowe dla polskich i niemieckich seniorów!

We Frankfurcie, przy ul. Słubickiej, tuż za mostem łączącym nasze miasta, powstaje miejsce spotkań dla osób starszych z obu stron Odry. Będą się tam m.in. uczyć języka sąsiada, spotykać na śniadaniach, brać udział w zajęciach kółka czytelniczego. Powstanie też rada seniorów.
Pomieszczenia pod przyszłą siedzibę „citySENIORENTREFF bez granic" są właśnie remontowane. Mają zostać oddane do użytku w maju lub czerwcu. Do tego czasu aktywności zaplanowane w ramach projektu „citySPOTKANIA SENIORÓW ohne Grenzen”, którego partnerem jest m.in. gmina Słubice, będą się odbywać na przemian w słubickim Collegium Polonicum i frankfurckim Domu Bolfrasa.

Więcej Drukuj

Warsztaty dla nauczycieli. Jak motywować uczniów do nauki języków obcych?

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum we współpracy z Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina już po raz trzeci zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w warsztatach „Praca w grupach międzykulturowych –animacja, analiza i aktywacja”. Odbędą się one 20 marca (10.00-16.00) w sali nr 20 w Collegium Polonicum. Warsztaty prowadzić będą: Stefanie Vogler-Lipp i Ulrike Zillmer (Centrum Międzykulturowego Nauczania Uniwersytetu Europejskiego Viadrina).

Więcej Drukuj

Inwestycje na drogach. Będzie wygodniej i bezpieczniej!

Około 2,1 mln zł wyda w ciągu najbliższych miesięcy gmina na remonty i budowy dróg. Właśnie trwają procedury przetargowe, a prace mają ruszyć wiosną. W planach jest m.in. przebudowa ul. Kupieckiej, poszerzenie jezdni, budowa chodników i nowe przejścia dla pieszych od Narutowicza do skrzyżowania Nocznickiego i Rzepińskiej, wylanie asfaltowych dywaników na kolejnych drogach w gminie.

Więcej Drukuj

Rejsy Zefirem z certyfikatem!

17 lutego, podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu, prezes Stowarzyszenia Odra dla turystów Łukasz Kozłowski odebrał Certyfikat POT INTERNAUTÓW za organizację rejsów statkami Zefir i Laguna po Odrze. Było to możliwe dzięki temu, że stowarzyszenie, do którego należy także gmina Słubice, zwyciężyło w konkursie na najlepszy produkt turystyczny w województwie lubuskim (był organizowany przez Gazetę Lubuską), dzięki czemu zostało zakwalifikowane do ogólnopolskiego plebiscytu (organizowanego przez portal Wirtualna Polska oraz Polską Organizację Turystyczną). Głosami internautów otrzymało wspomnianą nagrodę, pokonując przy tym konkurentów z całego kraju.

Więcej Drukuj

BURMISTRZ SŁUBIC OGŁASZA OTWARTE KONKURSY OFERT NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH W 2017 ROKU

Konkursy adresowane są do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na realizację w 2017 r. zadań publicznych w zakresie:
Rodzaj zadania: Działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz promocja i organizacja wolontariatu.

Priorytet 1: Wzmacnianie organizacji pozarządowych oraz rozwój lokalnego społeczeństwa obywatelskiego poprzez prowadzenie działań w ramach Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych;

Priorytet 2: Upowszechnianie i wspieranie aktywizacji działań w zakresie wolontariatu w tym: szkolnych kół wolontariatu, poprzez ich promowanie oraz współorganizację szkoleń, warsztatów;Rodzaj zadania: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Priorytet: Prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, w tym szkolenie dzieci i młodzieży obejmujące prowadzenie zajęć treningowych i udział w obozach szkoleniowych z zakresu wybranych dyscyplin sportowych w celu kształtowania postaw prozdrowotnych podopiecznych.

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE O NABORZE NA CZŁONKÓW KOMITETU REWITALIZACJI

Więcej Drukuj

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Więcej Drukuj

Sukcesy słubiczan na mistrzostwach Polski

- Podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu nasi zawodnicy: Antoni Plichta i Jakub Czak zdobyli medale. Pierwszy – złoto, drugi – brąz – informuje Ryszard Chustecki z LKS Lubusz Słubice.

Więcej Drukuj

Małgorzata Krzyżan wśród najlepszych sportowców 2016 roku

28 stycznia w Zajeździe "Hubertus" w Słońsku odbyła się gala będąca podsumowaniem VII Plebiscytu na sportowca i trenera roku 2016 Województwa Lubuskiego Zrzeszenia LZS.Sportowcem roku 2016 został Oskar Stachnik, a trenerem - Zygmunt Szwarc. Obaj reprezentują klub sportowy ULKS „Uczniak” Szprotawa. Zwycięzca plebiscytu to wicemistrz świata juniorów w rzucie dyskiem, a Z. Szwarc to jego trener. Drugie miejsce wśród zawodników zdobył wicemistrz Europy i piąty zawodnik mistrzostw świata w boksie Kamil Offman z BKS „Orkan” Gorzów Wielkopolski, a trzecie - słubiczanka Małgorzata Krzyżan LKS „Lubusz” Słubice – mistrzyni świata w rzucie dyskiem w kategorii masters. Działacze LZS docenili także Jakuba Czaka, który w tej prestiżowej kategorii był szósty.

Więcej Drukuj

Kolejne smaczne spotkanie w bibliotece

Kulinarne Czwartki w bibliotece miejskiej to okazja, żeby poznać nowe przepisy i wspólnie coś przyrządzić. Na lutowym spotkaniu królowały sałatki. Różnorodność kompozycyjna oraz łatwość ich przyrządzania sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Więcej Drukuj

ZUS upraszcza język

Większość z nas, czytając urzędowy dokument ma problem ze zrozumieniem jego treści. Wszystko przez urzędową terminologię i skomplikowany styl. Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił to zmienić i uprościć język. Także formularze będą prostsze, będą miały mniej stron i rubryk.

Więcej Drukuj

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu o Wieży Kleista, Dniu Europy i wspólnych projektach

Spotkania w ramach tzw. grupy sterującej weszły już na stałe do kalendarza Tomasza Ciszewicza i dr Martina Wilke. Odbywają się regularnie raz w miesiącu, na przemian po obu stronach Odry. W środę 15 lutego delegację z Frankfurtu gościliśmy u siebie.
Obu burmistrzom, podczas spotkania, towarzyszyli pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji. – Rozmawialiśmy między innymi o naszym wspólnym projekcie, który przewiduje budowę Wieży Kleista w Słubicach i efektowne oświetlenie mostu łączącego nasze miasta – mówi T. Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Leszek Możdżer zagra na Dniach Muzyki nad Odrą

10 marca o 19.00, w Collegium Polonicum, zagra Leszek Możdżer. Solowy recital pianisty z polską muzyką filmową będzie jednym z kulminacyjnych wydarzeń Festiwalu Dni Muzyki nad Odrą. Artysta interpretować będzie głównie kompozycje Krzysztofa Komedy, ale także inne filmowe tematy muzyczne. Koncert będzie także zwieńczeniem i komentarzem do seansów w Kinie SMOK 4 i 5 marca (m.in. „Nieustraszeni łowcy wampirów” czy ”Pianista”) .

Więcej Drukuj

Chcą uczcić żołnierzy wyklętych

1 marca o 12.00, na placu Sybiraków, Społeczny Komitet Budowy Pomnika organizuje uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. – W programie m.in. modlitwa w intencji żołnierzy, apel pamięci i zapalenie zniczy – zapowiada Michał Sobociński, jeden z organizatorów.

Więcej Drukuj

Burmistrz Subic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Szukamy chętnych do komisji konkursowej

Burmistrz Słubic zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do udziału w pracach komisji konkursowej, która zostanie powołana do oceny ofert złożonych w ramach ogłoszonych konkursów ofert na realizację zadań publicznych Gminy Słubice w roku 2017 w następujących obszarach: ochrona i promocja zdrowia, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz osób w wieku emerytalnym, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Więcej Drukuj

Spotkanie z Przyrodą „W świecie zmysłów: dotyk” w Collegium Polonicum w Słubicach

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza w czwartek, 16 lutego o 18.00 do Collegium Polonicum (sala 18), na kolejne Spotkanie z Przyrodą. Rozpoczyna nim serię Spotkań o zmysłach w świecie przyrody. Michał Oźmiński, doktorant Wydziału Biologii UAM, opowie o najbardziej pierwotnym zmyśle - dotyku. Jak się wykształcił? Komu jest potrzebny? Jaką rolę odgrywa? Czy robaki, owady, ryby używają dotyku? Czym dotykają ptaki?

Więcej Drukuj

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Tego dzieci się uczyły w Straży Miejskiej

20 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, wspólnie ze swoimi nauczycielkami: Angeliką Chustecką i Haliną Gacką, odwiedziły w czwartek, 9 lutego, magistrat, gdzie spotkały się z komendantem Straży Miejskiej Wiesławem Zackiewiczem.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na utrzymanie zieleni miejskiej w obrębie miasta Słubice w 2017 r.

Ogłoszenie z BZP nr 22821 - 2017 z dnia 2017-02-09 r.

Więcej Drukuj

Ministerstwo Środowiska przygotowało ABC segregacji odpadów

Prawidłowa segregacja odpadów komunalnych zaczyna się w domu. Oddzielamy surowce od śmieci, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia. Zbieramy razem jedynie te rodzaje odpadów, które cechują się takimi samymi właściwościami i charakterem. Tych odpadów nie wolno wyrzucać do śmieci zmieszanych. Posegregowane stają się wartościowymi surowcami. Znaczną część odpadów można przerobić albo ponownie wykorzystać. Z odzyskanych surowców powstają nowe, używane przez nas produkty, m.in. kubki, doniczki, a nawet meble czy ubrania.

Więcej Drukuj

Punkt Konsultacyjny

Informujemy o ponownym otwarciu Punktu Konsultacyjnego. Interesanci przyjmowani będą w dniach: 08.02., 15.02., 22.02., 01.03., w godzinach 14:00 – 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej 1, w pokoju 217 na drugim piętrze.

Więcej Drukuj

Niezwykłe fotografie w słubickiej bibliotece

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w Słubicach. Fotografie posłużyły
do zilustrowania kalendarza Galerii OKNO na 2017 rok. Premiera kalendarza odbyła się podczas wernisażu w Galerii OKNO 13 stycznia 2017 roku.

Więcej Drukuj

KONSULTACJE SPOŁECZNE dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Policja zachęca: Poznaj swojego dzielnicowego!

Krzysztof Szyszko, Maciej Andrzejewski, Edyta Pąk i Krzysztof Pawluczuk – to z nimi można się kontaktować gdy potrzebujemy pomocy dzielnicowego. W jakich rejonach miasta i gminy pracują? Pod jakimi numerami telefonów są dostępni?

Więcej Drukuj

Słubicka galeria OKNO jedną z najlepszych w Polsce!

Branżowe czasopismo artluk podsumowało 2016 rok i wytypowało 20 najciekawszych instytucji sztuki współczesnej oraz 20 najciekawszych wystaw ubiegłego roku. Galeria OKNO, która działa w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, znalazła się na wysokiej 11. pozycji w kraju, natomiast jej „dziecko” - Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT” na 9.

Więcej Drukuj

W sanepidzie podpowiedzą jak dbać o zdrowie

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Słubicach zaprasza dziś 6 lutego, od 9.00 do 14. 30, do swojej siedziby przy ul. Mickiewicza 6 (IV piętro przychodni lekarskiej) na Dzień Otwartych Drzwi połączony z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem. W punkcie promocji zdrowia będzie można wykonać bezpłatnie: pomiar tkanki tłuszczowej, badanie poziomu cukru we krwi, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy,pomiar ciśnienia tętniczego krwi, a na fantomach piersi i jąder będzie udzielany instruktaż samobadania.

Więcej Drukuj

Dziś rusza Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia

150 uczniów, z klas 4-6, z terenu powiatu słubickiego, weźmie udział w bezpłatnych zajęciach, które przez całe ferie odbywać się będą w Collegium Polonicum. Jest to element programu "Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia"realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słubicach. Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia zainauguruje dziś, 30 stycznia, wykład Małgorzaty Krasowskiej-Marczyk, prezesa słubickiego szpitala.

Więcej Drukuj

Mocarz wkracza do szkół. Ten program ma pomóc zapobiegać uzależnieniom

Koncertem Gabriela Fleszara „Wolności oddać nie umiem” ,połączonym z prelekcją na temat uzależnień, 25 stycznia w auli Collegium Polonicum gmina Słubice zainaugurowała kampanię profilaktyczną „Mocarz”. Jej adresatami jest młodzież ze słubickich gimnazjów. Po feriach rozpoczną się zajęcia dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców na temat katastrofalnych skutków używania substancji psychoaktywnych.

Więcej Drukuj

Dziś WOŚP zagrała w…słubickiej Straży Miejskiej

- To jest dla mnie sentymentalna podróż – wyznała dziś (27 stycznia), podczas wizyty w Straży Miejskiej, Agnieszka Krajewska. To ona 15 stycznia, w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wylicytowała voucher na patrol ze strażnikami. Okazało się, że przed 20 laty pracowała w SM i chciała zobaczyć, jak dziś ona funkcjonuje.

Więcej Drukuj

Słubiczanie i frankfurtczycy debatowali o przyszłości Dwumiasta

W czwartek, 26 stycznia we frankfurckim Forum Kleista, odbyła się XXX sesja rad miejskich Słubic i Frankfurtu. Przyjęto na niej wspólne założenia rozwoju turystyki w obu miastach do 2020 roku, podsumowano to, co zrobiono razem od poprzedniej sesji w maju 2014 roku do dziś i omówiono nowe projekty.

Więcej Drukuj

Wieczór autorski z ...9-letnią Emilką!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Emilką Kusz, niezwykle uzdolnioną 9-latką! Spotkanie odbędzie się w oddziale dziecięcym słubickiej biblioteki, w piątek 27 stycznia o 17.30, w ramach cyklu "Młodzi zdolni", promującej młode osoby z regionu, które mają pasje. Na swoje ostatnie urodziny dziewczynka dostała od dziadka piękny prezent - wydanie jej wierszyków, które zaczęła pisać w wieku 7 lat.

Więcej Drukuj

Strażacy przestrzegają: Dochodzi do wielu pożarów w kominach

Skutki pożaru sadzy mogą być bardzo poważne. W grę wchodzi czyjeś życie, bezpieczeństwo i często gromadzony przez wiele lat majątek, dlatego nie warto lekceważyć obowiązku przeglądu i czyszczenia przewodów kominowych. Strażacy ostrzegają: - Od 1 grudnia 2016 roku do 23 stycznia 2017 roku w woj. lubuskim doszło do około 250 pożarów sadzy w kominach.

Więcej Drukuj

Ferie można ciekawie spędzać...w bibliotece

We wtorki i czwartki od 11.00 do 13.00, w ramach Małej Akademii Sztuk Przepięknych,odbywać się będą zajęcia dla dzieci. W programie m.in. zajęcia plastyczne, wspólne czytanie książek, zabawy i gry planszowe. Pierwsze spotkanie, w ramach Zimowych Inspiracji Młodych Artystów, już 31 stycznia. Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Zbadaj piersi. To może uratować życie!

Od 1 do 3 marca 2017 r. na placu Bohaterów w Słubicach przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły skorzystać z badań płatnych (80 zł).

Więcej Drukuj

Prosimy o zgłaszanie przedsięwzięć na Dzień Europy 2017

Kolejny już Słubicko – Frankfurcki Dzień Europy odbędzie się w 9 maja 2017 r. pod hasłem „Wspólnie kształtować Europę ”. Dla mieszkańców to okazja, aby doświadczyć Europy w Dwumieście i zająć się tematem związanym z Unią Europejską: jak wygląda Europa i w jaki sposób chcemy ją wspólnie w przyszłości kształtować - również z punktu widzenia aktualnych wyzwań ? Czym jest Europa w naszym Dwumieście i jak bardzo różnorodne są nasze miasta ?
Instytucje i podmioty, które chcą się zaangażować w organizację tegorocznego Dnia Europy poprzez zorganizowanie jakiegoś wydarzenia, mogą zgłosić swoje uczestnictwo do 15 lutego 2017 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: iwona.karaban@slubice.pl

Więcej Drukuj

Duży sukces naszych małych piłkarzy

Wprawdzie zawodnicy z UKS Polonia Słubice nie wygrali turnieju EWE Winter CUP, który został rozegrany 22 stycznia w Bestensee, ale podopieczni Piotra Dmuchowskiego i Łukasza Ryszczuka mają powody do radości, bo walczyli ambitnie i doszli do półfinału.

Więcej Drukuj

Apel do mieszkańców i zarządców nieruchomości

Szanowni Państwo, jeżeli chcecie, żeby od 1 lutego Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych odbierało śmieci sprzed waszych domów prosimy, żeby osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, pilnie wskazały miejsca, gdzie mają stanąć pojemniki na odpady. Dopiero wówczas PUK będzie mógł dostarczyć Państwu zarówno pojemniki na śmieci zmieszane jak i worki na odpady segregowane. Z obowiązku wskazania miejsc wywiązało się do dziś tylko część wspólnot mieszkaniowych, czym jesteśmy mocno zaniepokojeni. Jest to niezbędne, żebyśmy mogli wdrożyć nowy system gospodarki śmieciowej, wymuszony przez zmianę ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie z maja 2016 roku.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na utrzymanie w czystości ulic, placów i chodników na terenie Gminy Słubice w 2017 r.

Ogłoszenie BZP nr 12054 - 2017 z dnia 2017-01-20 r.

Więcej Drukuj

W sobotę spotkanie informacyjne dla polskich uczniów

21 stycznia od 9.00 do 12.00 będzie można wziąć udział w Dniu Otwartym w Gimnazjum Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. Jest ono adresowane do polskich uczniów zainteresowanych kontynuacją nauki w tej szkole oraz do ich rodziców. Tego samego dnia o 10.30 w auli B frankfurckiej szkoły odbędzie się też spotkanie informacyjne.

Więcej Drukuj

Kolejny statek z zapałek Grzegorza Trzmielewskiego zacumował w słubickiej bibliotece!

W słubickiej bibliotece można już obejrzeć pływający model pancernika Bismarcka zbudowany z 40 tysięcy zapałek !
Autorem statku jest młody modelarz z Drzecina - Grzegorz Trzmielewski, który na co dzień uczy się w Zespole Szkół Budowlanych w Gorzowie.

Więcej Drukuj

Betlejem w Kunowicach? To trzeba zobaczyć!

Kościół w Kunowicach znów zamienił się w stajenkę, w której Maryja urodziła Bożego Syna i złożyła Go w żłobie. Po raz kolejny aniołowie zaśpiewali \"Gloria in excelsis Deo\", ogłaszając światu, że w ubogiej stajence narodził się Emmanuel. Jeszcze raz wszystko stworzenie, ubodzy i możni upadli na kolana i oddali pokłon Bogu. W niedzielę 22 stycznia o 19.00 w kościele będzie niezwykłe przedstawienie.

Więcej Drukuj

W SMOKu zobaczymy kawałek teatru

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę 28 stycznia o 18.00 na spektakl "Gupik" Wasilija Sigariewa w reżyserii Xenii Torskiej. Występują: Daria Korobeinikova, Vitalii Shcherban, Jan Hattowski. Przekład na j. polski: Xenia Torska, Nikita Kamenev, Agnieszka Zgrzywa. Produkcja: Teatr Słubice Wschodnie i SMOK. Wstęp wolny.

Więcej Drukuj

Teraz łatwo zlokalizować groby na naszych cmentarzach

Powstała elektroniczna baza grobów, które znajdują się na terenie wszystkich cmentarzy komunalnych w naszej gminie. Za pomocą Internetu, po wpisaniu nazwiska zmarłej osoby, można bardzo szybko odnaleźć jej grób.

Więcej Drukuj

Plan zamówień publicznych 2017 r.

Więcej Drukuj

facebook google plus one