Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Obwieszczenie Burmistrza Słubic o przystąpieniu do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji

Więcej Drukuj

O ponad 1,8 mln zł więcej na gminne inwestycje

Podczas sesji, 27 kwietnia, radni zdecydowali, że część nadwyżki budżetowej z ubiegłego roku gmina przeznaczy na kolejne inwestycje. Dzięki temu m.in. przybędzie 50 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków, przebudowana zostanie ulica Niepodległości, na części dróg gruntowych pojawi się asfalt, w mieście przybędzie miejsc parkingowych, wydłużona będzie ścieżka rowerowa w kierunku Górzycy. Po zwiększeniu budżetu na inwestycje w tym roku planujemy wydać ponad 22,2 mln zł.

Więcej Drukuj

Grzegorz Miecugow w słubickiej bibliotece!

25 maja o 17.00 w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki gościć będzie Grzegorz Miecugow, dziennikarz, autor książek: "Inny punkt widzenia", "Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu", "Przypadek", Trójka do potęgi", znany m.in. z prowadzenia programu " Szkło kontaktowe" w TVN. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72).

Więcej Drukuj

Droga do Dnia Europy 2017 - stwórzmy ją razem!

9 maja br. Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętować będą Dzień Europy.
W celu promocji wydarzenia Polsko – Niemiecki Festiwal Teatralny Unithea przeprowadzi akcję promocyjną wydarzenia pod hasłem „Droga do Dnia Europy”, podczas której grupa chętnych mieszkańców Słubic i Frankfurtu wyruszy ulicami obu miast malując logo Dnia Europy na chodnikach. Obie akcje odbywać się będą jednocześnie, następnie mieszkańcy obu miast spotkają się przy Collegium Polonicum, miejscu w którym 9 maja br., o 9.00, odbędzie się inauguracja Dnia Europy 2017.

2 miasta # 2 drogi # jeden cel # DZIEŃEUROPY
Data: 4.05.2017
Godzina: 16:00
Miejsce spotkania: Urząd Miejski w Słubicach / Ratusz we Frankfurcie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Brandenburgia Polska2014-2020
„Redukować bariery –wspólnie wykorzystywać silne strony Barrieren reduzieren –gemeinsame Stärken nutzen”.

Więcej Drukuj

To oni zaśpiewają podczas Lubuskiego Festiwalu Piosenki

14 i 15 maja w Świebodzinie i Nowej Soli odbędą się prezentacje wojewódzkie w ramach Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Wystąpią tam: Maria Iwaszkiewicz, Julia Radkiewicz, Aleksandra Klincewicz, Karolina Tuszewicka, Patrycja Wasilewska i zespół wokalny FORTE. To oni zostali nominowani do prezentacji wojewódzkich podczas eliminacji powiatowych, które się odbyły 26 kwietnia w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Związek emerytów wybierze swoje władze

W piątek, 28 kwietnia o 11.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarządu Rejonowego w Słubicach. W programie m.in. absolutorium dla ustępującego zarządu, wybór władz i podjęcie uchwały o kierunkach działania na następną kadencję. W razie braku przewidzianej w statucie liczby obecnych uprawnionych do głosowania, walne zebranie odbędzie się w drugim terminie, tj. tego samego dnia o 11.30, a podjęte uchwały będą prawomocne bez względu na liczbę obecnych.

Więcej Drukuj

Kapela. N i lokalni artyści zagrają na festynie wincentyńskim

3 maja gmina, wspólnie z parafią pw. NMP Królowej Polski, po raz kolejny organizuje festyn wincentyński. Poprzedzi go msza święta, która rozpocznie się o 12.30 w kościele przy ul. 1 Maja. Na 14.30 zaplanowano otwarcie imprezy na boisku przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Rolniczych. W programie m.in. występy lokalnych artystów, a o 17.30 koncert zespołu Kapela. N. Składająca się z księży grupa jest kontynuacją ponad czterdziestoletniej historii zespołu kleryckiego „Lazaryści” działającego w seminarium misjonarskim na Stradomiu w Krakowie.

Więcej Drukuj

Majówka na Zefirze? Zapraszamy!

2 i 3 maja statek Zefir zacumuje w słubickim porcie. Od 11.00 do 18.00 będzie można wybrać się w godzinny rejs po Odrze. Bilety rodzinne (2 dorosłych z dzieckiem) kosztują 40 zł, pojedyncze dla dorosłych 18 zł, a ulgowe - 14 zł. Będą one do kupienia na pokładzie statku. Od 29 kwietnia do 1 maja Zefir będzie cumował we Frankfurcie, skąd także zabierze słubiczan w rejs po rzece. Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

Gmina zaopatrzyła drogówkę w przenośny narkotester

Słubicka policja, jako druga w województwie dysponuje już przenośnym urządzeniem do badania obecności narkotyków w organizmie. Teraz podczas kontroli drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach będą mogli na podstawie próbki śliny stwierdzić, czy kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Dziś, 25 kwietnia burmistrz Tomasz Ciszewicz przekazał sprzęt, warty 15 tys. zł, komendantowi KPP Rafałowi Wawrzyniakowi.

Więcej Drukuj

Collegium Polonicum zaprasza na wakacyjne kursy językowe

Lektorat Języków Obcych w Collegium Polonicum w Słubicach zachęca do udziału w kursach językowych z niemieckiego, angielskiego i polskiego, które planuje zorganizować od lipca do października 2017. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy pomogą przełamać barierę językową i zdobyć pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym w życiu codziennym i zawodowym. Więcej informacji: tel. 61 829 6830, mail- kapler@europa-uni.de lub bezpośredniego w biurze nr 112, ul. Kościuszki 1 w Collegium Polonicum w Słubicach (wtorek godz. 15.00-16.30). W załączniku znajduje się szczegółowa oferta.

Więcej Drukuj

Jak się bronić przed skażeniami? Tego uczono słubiczan

Około 70 słubiczan, członków gminnego oraz powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Ochotniczej Straży Pożarnej, ze Słubic oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także Drużyny Wykrywania i Alarmowania Formacji Obrony Cywilnej gminy Słubice i powiatu, Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Słubicach – wzięli udział 20 kwietnia w ćwiczeniach zorganizowanych przez gminę Słubice.

Więcej Drukuj

Szpinak po makowcu...czyli kulinarne czwartki w miejskiej bibliotece

11 maja o 15.00, w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki, kolejne spotkanie w ramach "Kulinarnych czwartków". Tematem będzie „Szpinak w roli głównej”. A co panie przygotowywały w kwietniu? Na spotkaniu przed Wielkanocą królował makowiec! Swoim przepisem na to ciasto podzieliła się Pani Kazimiera Staniak. Okazało się, że makowiec był bardzo prosty w przygotowaniu i smakował wybornie. Przygotowanie ciasta zajęło Paniom niewiele czasu, a to pozwoliło im zajrzeć do kulinarnych książek na temat wypieków i nie tylko, które znajdują się w zbiorach słubickiej biblioteki. Dzięki temu pojawiły się nowe pomysły kulinarne na kolejne spotkania.

Więcej Drukuj

Dzień Otwartych Drzwi oraz Poznański Festiwal Nauki i Sztuki w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 26 kwietnia br. (w godz. 9:00-14:00) w ramach Dnia Otwartych Drzwi oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z nauką w Collegium Polonicum w Słubicach.Do udziału w festiwalowych wydarzeniach zachęcamy uczniów, studentów, rodziców z dziećmi, dziadków z wnuczkami, mieszkańców Ziemi Lubuskiej oraz wszystkich, którzy pragną spędzić czas z nauką i sztuką.

Więcej Drukuj

Tego pikniku nie można przegapić!

W sobotę 22 kwietnia od 14.00 do 20.00, na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, odbędzie się rodzinny piknik prozdrowotny. Wstęp wolny. W programie m.in. maraton kulinarny połączony z degustacją, studio Bohema zaprosi na maraton taneczny, porad będą udzielać fizjoterapeuci. Będą też występy lokalnych i regionalnych artystów. Na scenie pojawią się m.in.: Kapela Bajer, Edyta Kręgiel z zespołem, Maciej Słodownik, grupa Bohema oraz Konsonans.

Więcej Drukuj

1,2,3...startuje ART an der Grenze 2017

W środę 26 kwietnia zostanie uroczyście otwarty festiwal sztuki ART an der Grenze 2017. Od godziny 18 będą oprowadzania po wystawie oraz koncerty. Po występie Frankfurt-Słubicer Kneipenchor o dobry nastrój zadba polski zespół folkowy Paula i Karol. A w kolejnych dniach odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń lokalnych działaczy, które wzbogacają program ramowy festiwalu.W piątek, 28 kwietnia, Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Kulturoznawstwa Viadriny zaprezentuje „Dziwaczną literacką podróż z wilkołakami“. Natomiast chętnych do zabawy zapraszamy na ARTową imprezę do klubu studenckiego BASSement od godz. 23 – wstęp wolny dla osób posiadających opaskę festiwalową!

Więcej Drukuj

Dzień Europy 2017 w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą

9 maja 2017r. miasta Słubice i Frankfurt nad Odrą po raz siódmy świętują Dzień Europy organizując z tej okazji transgraniczne wydarzenie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi „Wspólnie kształtować Europę”. Tego dnia w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się blisko 40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta.
W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne i cyrkowe oraz gry i zabawy dotyczące Europy i Unii Europejskiej. Dzieci szkolne mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o Polsce, Niemczech oraz UE. Młodzież zapraszamy do udziału w wykładach i dyskusjach z ekspertami na temat bieżącej sytuacji w Unii Europejskiej.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na dyskusję o MitOst Festiwalu

W środę, 19 kwietnia 2017 o 18.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, będzie można wziąć udział w okrągłym stole poświęconym imprezie, która zawita na pogranicze 4 października 2017 roku. Słubice i Frankfurt nad Odrą, przez kilka dni, będą gościć społeczników, artystów, polityków i działaczy obywatelskich, którzy wezmą udział w 15. Międzynarodowym MitOst Festiwalu. Co roku impreza skupia ponad 400 uczestników i oferuje bogaty program, którego punktem ciężkości są kwestie związane z aktywnym obywatelstwem oraz spójnością społeczną w Europie.

Więcej Drukuj

Mamy już pierwsze zgłoszenia do „Biegu bez granic”

14 lipca o 19.30, podczas Miejskiego Święta Hanzy „Kolorowy śledź, swawolny kogucik” wyruszy „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen,1/3 maratonu AOK”, którego organizatorami są: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu, a partnerem niemiecka kasa chorych AOK-Nord. „Bieg bez granic” odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku i zgromadził ponad 300 osób. Uczestnicy mieli wówczas do pokonania 10 km. Ponieważ sugerowali, żeby wydłużyć trasę, w tym roku do przebiegnięcia będzie 14,065 km, czyli jedną trzecią maratonu.

Więcej Drukuj

Fotografie słubiczan zostaną pokazane na Słowacji

Grupa fotograficzna AKFA działająca przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury będzie miała, 13 maja 2017 roku, swoją wystawę na Festiwalu Fotografii w Levicach na Słowacji. Pokazane tam zostaną prace: Witolda Cholewy, Mikołaja Czyżewskiego, Joanny Czyżewskiej –Korbus, Janusza Duszkiewicza, Tomasza Fedyszyna, Natalii Janczyckiej, Kamili Klepackiej, Karoliny Konczyńskiej, Artura Kozłowskiego, Krystyny Kruszyny, Emilii Kusz, Pawła Lecha, Anny Łysiak, Beaty Łysiak, Kamila Mirończuka, Dariusza Olechno, Julii Olechno, Haliny Samsonowicz, Anety Szcześniewicz, Agnieszki Woźny, Andrzeja Zarywskiego. Prace te powstały podczas zajęć prowadzonych przez Annę Panek-Kusz, kuratorkę Galerii OKNO. Obecnie można je oglądać na wystawie w bibliotece miejskiej w Słubicach.

Więcej Drukuj

Teatr przy regale, czyli przedstawienie „Powitanie wiosny” w słubickiej bibliotece

W poniedziałkowy poranek, 10 kwietnia br., w słubickiej bibliotece, przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Powitanie wiosny”.
W role aktorów wcieliły się dzieci i nauczycielki z przedszkola „Jarzębinka”. Duże wrażenie zrobiły kolorowe i niepowtarzalne stroje, nawiązujące do tradycji i zwyczajów ludowych. Podczas występów pojawiły się obrzędy związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, między innymi topienie marzanny, tańce z gaikiem zielonym oraz tradycyjny śmigus-dyngus! Uzupełnieniem przedstawienia była barwna, wiosenna dekoracja z dużą ilością zieleni i kwiatów.

Więcej Drukuj

Pierwsza pomoc? Bezpłatne szkolenie w bibliotece

W środę, 26 kwietnia o 16.00 w bibliotece miejskiej w Słubicach organizowane jest bezpłatne szkolenie dla seniorów i nie tylko, podczas którego chętni uczyć się będą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapraszamy do udziału.

Więcej Drukuj

Naukowcy i samorządowcy będa rozmawiać o polityce

W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Polityka lokalnie” pt. Lokalna polityka i współpraca transgraniczna wobec nowych wyzwań. Konferencję organizują: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytut Nauk o Polityce i Administracji Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych oddział w Poznaniu. Będzie to okazja do wymiany opinii i poglądów oraz prezentacji wyników badań na temat procesów związanych z realizacją polityk lokalnych w państwach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy transgranicznej.
W ramach konferencji odbędzie się również debata przedstawicieli samorządów województwa wielkopolskiego oraz lubuskiego na temat wzajemnych zależności pomiędzy wyborami samorządowymi a funkcjonowaniem samorządów.

Więcej Drukuj

Marina w Słubicach? Zapraszamy na spotkanie!

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, Nadodrzański Oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Stowarzyszenie Odra dla turystów zapraszają osoby zainteresowane powstaniem mariny w Słubicach na spotkanie, w poniedziałek 24 kwietnia o 18.00. Z portu w Słubicach wypłyniemy statkiem Zefir w godzinny rejs po Odrze, podczas którego będziemy rozmawiać o pomyśle utworzenia w Słubicach miejsca dla wodniaków.

Więcej Drukuj

DRODZY MIESZKAŃCY

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, a także serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzą burmistrz Tomasz Ciszewicz wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Olejniczak z radnymi

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 66117 - 2017 z dnia 2017-04-13 r.

UWAGA!


Załącznik nr 9 ze względu na rozmiar (~91 MB) można pobrać poniżej:


Załącznik nr 9 Projekt Budowlany

Więcej Drukuj

Katyń? Pamiętamy!

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który uczcili także słubiczanie. Na placu Sybiraków odczytany został apel pamięci i zapłonęły znicze pod pomnikiem Sybiraków. W uroczystości, przygotowanej przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika Sybiru i Niepodległości, wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy, powiatu, szkół, policji, straży granicznej.

Więcej Drukuj

Słubiczanie „rozstrzelali” przeciwników

Dwie słubickie drużyny strzeleckie triumfowały podczas 12. edycji zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej. Po najwyższe nagrody słubiczanie sięgnęli też w rywalizacji indywidualnej. Wojewódzki finał imprezy odbył się 9 kwietnia na strzelnicy w Zespole Szkół Technicznych w Słubicach.
- W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zawodników. Wystartowało 11 drużyn, w każdej po trzy osoby – relacjonuje Jerzy Wieczorek. To on wspólnie z Januszem Sikorskim trenują słubickich zawodników. Mają powody do radości, bo dwa pierwsze miejsca w kategorii juniorów zdobyli ich podopieczni.

Więcej Drukuj

Słubiczanie oddadzą hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

W czwartek 13 kwietnia o 12.00, na placu Sybiraków, słubiczanie oddadzą hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Organizatorem uroczystości, z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego wspominać będziemy ponad 20 tysięcy Polaków rozstrzelanych wiosną 1940 roku przez radziecką policję polityczną NKWD. Strzałami w tył głowy NKWD dokonało egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”. Było wśród nich 10 tysięcy oficerów Wojska Polskiego.

Więcej Drukuj

W Nowym Lubuszu pomalowali święta

Za nami kolejna odsłona cyklicznie odbywających się warsztatów świątecznych organizowanych w sołectwach naszej gminy we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubicach. Tym razem zajęcia, w ramach profilaktycznej kampanii „Postaw na rodzinę!”, odbyły się 7 kwietnia w Nowym Lubuszu. Uczestnicy pod okiem trenera wykonywali ozdoby świąteczne: wianki i stroiki, wielkanocne, jajka ozdabiane metodą decoupage’u lub ręcznie malowane farbami. Dla najmłodszych uczestników przygotowano okolicznościowe malowanki. Organizatorów najbardziej cieszy niesłabnące zainteresowanie oraz obecność mieszkańców sołectwa, zwłaszcza tych najmłodszych.

Więcej Drukuj

Zgromadzenia Publiczne

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Słubicach

• Data: 04.05.2017 r.

• Godzina: 12.30 – 13.00

• Miejsce: rozpoczęcie zgromadzenia ul. Wojska Polskiego 140, przemarsz ul. Wojska Polskiego, ul. Bohaterów Warszawy, ul. Konstytucji 3 Maja, zakończenie - ul. Konstytucji 3 Maja79 ( plac wewnętrzny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach)

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic powołał Komitet Rewitalizacji

Więcej Drukuj

Katastrofa w Smoleńsku. Pamiętamy!

Dziś 7. rocznica katastrofy smoleńskiej. W Warszawie zaplanowano uroczystości połączone z apelem pamięci. Rozpoczęły się tuż po godzinie 8.00. Polacy wspominają dziś tragedię, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku o 8:41 w Smoleńsku. Na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej poleciało z Polski do Smoleńska 96 osób. Wśród nich był prezydent RP Lech Kaczyński z żoną, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, a także załoga samolotu.

Więcej Drukuj

Roztańczmy się i rozśpiewajmy - Inicjatywa lokalna TWK Słubice

Od kwietnia do grudnia 2017 odbywać się będą na terenie Słubic i Frankfurtu nad Odrą otwarte warsztaty wokalne i taneczne. Ważnym elementem jest integracyjny kurs tańca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podsumowaniem działań w projekcie będzie wspólny występ artystyczny wszystkich grup dla mieszkańców naszego dwumiasta. Projekt wspiera finansowo gmina Słubice.

Więcej Drukuj

W bibliotece słychać dziś było ptasie trele

Ten konkurs recytatorski, w którym biorą udział dzieci ze wszystkich przedszkoli w gminie, ma już swoją 13-letnią tradycję. Maluchy walczą o główną nagrodę Trelika. W tym roku dostała ją 5-letnia Iga Kusz, z przedszkola "Jarzębinka", która pokazała nie tylko zdolności recytatorskie, ale też aktorskie. Oprócz nagrody głównej, były też wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Otrzymali je: Zuzanna Lipka, Oliwia Podolska i Zosia Szkarłat (kategoria 3 i 4-latków), a także Leonard Chwalko i Nadia Kotulska (kategoria 5 i 6-latków) Konkurs "Ptasie trele" organizuje przedszkole 'Jarzębinka", a odbywa się on w bibliotece miejskiej. W tym roku wzięło w nim udział 22 dzieci. Oceniało je jury: Sylwia Cor, Małgorzata Dobosz i Jan Zgrzywa. Zanim dzieci poznały werdykt jury obejrzały przedstawienie w wykonaniu rodziców maluchów, które chodzą do "Jarzębinki". Ale oni pokazali klasę!

Więcej Drukuj

Ruszyła przebudowa drogi przy skrzyżowaniu Narutowicza i Rzepińskiej

Około 500 tys. zł wyda gmina na przebudowę skrzyżowania Narutowicza i Rzepińskiej, poszerzenie drogi, budowę chodników i dwóch zatok autobusowych. Prace potrwają do maja, ale uspokajamy kierowców, że na każdym etapie tej inwestycji droga będzie przejezdna.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Burmistrza Słubic w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Więcej Drukuj

Zarządzenie Burmistrza Słubic w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości zabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Słubice, położonych w Kunicach, przeznaczonych pod uprawy rolne.

Więcej Drukuj

Szkolenie z podstaw księgowości dla organizacji pozarządowych

W środę 19 kwietnia, od 12.00 do 18.30 w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się szkolenie adresowane zwłaszcza do młodych organizacji. Udział w nim pomoże uniknąć wielu stresów, pomyłek, zwłaszcza w kontakcie z urzędami. Zapisy do 13 kwietnia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej Drukuj

Już w poniedziałek zapraszamy na Dni Aktywnego Seniora

Ćwiczenia relaksacyjne i wzmacniające kręgosłup, zumba dla seniorów, latynoskie cha cha cha, zajęcia rytmiczne, muzyczne oraz dietetyczno – kulinarne, to wszystko Powiat Słubicki zaplanował dla osób 60+. Chętnych seniorów zapraszamy do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Pierwsze zajęcia w poniedziałek 10 kwietnia. Zajęcia są bezpłatne. Wystarczy się zgłosić do SMOKa.

Więcej Drukuj

Nasze piłkarki ręczne wicemistrzem województwa!

1 kwietnia rozegrano ostatnią kolejkę Wojewódzkiej Ligi Młodziczek. Dziewczęta z UKS Jedynka Słubice grały mecz rewanżowy ze Spartą w Gubinie. Wynik nie miał większego znaczenia dla Jedynki, ponieważ słubiczanki już dwa tygodnie temu wywalczyły tytuł wicemistrzowski. Dla Sparty Gubin spotkanie to było priorytetowe. Dwa punkty ze Słubicami gwarantowały gubiniankom brązowy medal. Mimo, że drużyna Jedynki pojechała do Gubina bez trzech kontuzjowanych zawodniczek, udało się pokonać bardzo zmotywowane dziewczęta z Gubina.

Więcej Drukuj

UKS Polonia Słubice mistrzem województwa lubuskiego! Zagrają na Narodowym

2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie nasi mali piłkarze z UKS Polonia Słubice wezmą udział w ogólnopolskim finale turnieju „Z podwórka na stadion”. Zapewnili to sobie zdobywając pod koniec marca tytuł mistrza województwa lubuskiego w swojej kategorii wiekowej.

Więcej Drukuj

MTB wraca do Słubic. Kolarze na start!

Maraton MTB po sześciu latach, z Cybinki wraca do Słubic. 8 kwietnia o 10.15 na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji impreza, którą wspiera m.in.gmina, zostanie oficjalna otwarta. Jej organizatorem jest stowarzyszenie FSL- Aktywni dla Powiatu. Zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci, bo tradycyjnie obok wyścigów mega i mini odbędzie się wielki festyn rowerowy dla najmłodszych. Chętni mogą się zapisywać drogą elektroniczną do czwartku, 6 kwietnia, do godziny 22.00 lub zgłosić się do biura zawodów w dniu imprezy.

Więcej Drukuj

Nasi Odyseusze już po finale

- Tym razem nie zajęliśmy miejsc, premiowanych udziałem w finałach światowych lub Eurofestiwalu. Te miejsca były jednak na wyciągnięcie ręki – komentuje występ słubickich drużyn podczas finału ogólnopolskiej akcji Odyseja Umysłów jeden ze słubickich trenerów Stanisław Piórkowski. Odyseusze spotkali się w Gdyni 1-2 kwietnia.

Więcej Drukuj

Międzyrządowa komisja ma dla Słubic dobre wieści

W Lubniewicach odbyło się (3-4 kwietnia) posiedzenie wspólnej międzyrządowej komisji ds. rozwiązywania problemów transgranicznych na pograniczu polsko-niemieckim. Uczestniczył w nim burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz. Złożył m.in. wniosek o przywrócenie połączenia kolejowego między Frankfurtem i Poznaniem i przekonywał do budowy wiaduktu nad linią kolejową, która przecina ulicę Transportową. Szukano też rozwiązań prawnych dla dalszego funkcjonowania wspólnej linii autobusowej łączącej Słubice i Frankfurt.

Więcej Drukuj

Finanse gminy? Jest bardzo dobrze!

Na koniec grudnia 2016 roku zadłużenie gminy w stosunku do wykonanych dochodów wyniosło 18,8 mln zł (23,46 proc.). Oznacza to, że od stycznia 2011 roku finanse gminy znacznie się poprawiły. Wtedy zadłużenie było na poziomie 76,61 procent i wynosiło 43,4 mln zł.

Więcej Drukuj

Oni wiedzą, jak dbać o zdrowy uśmiech!

W piątek, 31 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury podsumowaliśmy gminną akcję profilaktyczną „Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami”. Stomatolodzy przebadali ponad 500 dzieci. Spośród nich wybranych zostanie 40, u których stwierdzono największe zaniedbania. Te dzieci będą leczone na koszt gminy. Tego dnia wręczyliśmy także nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP - 56504-2017 z 31.03.2017 r.

Więcej Drukuj

Solidarni z autystykami. Zapraszamy na integracyjny marsz i festyn

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski i podświetlanie budynków na niebiesko.Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego wraz z rodzicami podopiecznych organizuje akcję pod hasłem „Na niebiesko dla Autyzmu”. - W niedzielę 2 kwietnia o 14.00 na placu Bohaterów odbędzie się Festyn Rodzinny - mówi prezeska stowarzyszenia Joanna Sierżant-Rekret. - Będzie punkt konsultacyjno – informatyczny, występy lokalnych artystów, namiot filmów edukacyjnych, gry i zabawy dla dzieci, poczęstunek i zbiórka publiczna - zapowiada. Zaprasza też do udziału w Niebieskim Marszu Integracyjnym, który 3 kwietnia o 12.00 wyruszy spod siedziby stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L.

Więcej Drukuj

Gminne firmy wspierają kulturę

Burmistrz Tomasz Ciszewicz, jego zastępca Roman Siemiński i dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski spotkali się 29 marca w Urzędzie Miejskim w Słubicach z przedsiębiorcami, którym podziękowali za finansową pomoc przy organizacji ostatniego Miejskiego Święta Hanzy. Wśród nich byli: Joanna Szymańska- Cierach z firmy Arpack, Magdalena Ciszek- Kozłowska z Promet Cargo, Jacek Kostrzewski ze słubickiego SEC i Grzegorz Kozera. Z powodów zawodowych na spotkaniu zabrakło Barbary Rybowiak z firmy ZUO International, Marcina Dudki z Intermarche i prezesa Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofa Kielca. Wśród sponsorów Święta Hanzy była też warszawska firma Acciona, która wybudowała w Golicach farmę wiatrową. Wszyscy sponsorzy wsparli letnią imprezę, organizowaną przez Słubice i Frankfurt, kwotą 50 tys. zł.

Więcej Drukuj

Ponad milion euro na modelowe miasto Słubice-Frankfurt

Dzięki wsparciu, jakie dostaliśmy z Brukseli, chcemy rozwijać nasze Dwumiasto. Unijne pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na wspólne imprezy, które służą integracji, utworzenie grup roboczych działających w obszarze edukacji, kultury, turystyki i sportu, a także na naukę języka sąsiada. 28 marca o projekcie opowiedzieli, w Domu Bolfrasa we Frankfurcie nad Odrą, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke oraz przedstawiciele różnych instytucji. Projekt "Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej Słubice&Frankfurt nad Odrą", opracowany przez Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, będzie realizowany przez 33 miesiące.

Więcej Drukuj

Piłkarki ręczne z Jedynki spisały się na piątkę!

Dzięki wygranej w meczu 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej, UKS Jedynka zagwarantowała sobie już przed zakończeniem rozgrywek awans do 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Więcej Drukuj

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji? - o tym będzie mowa na spotkaniu, które w czwartek, 30 marca 2017 r. o 17.00, organizuje w swoim biurze przy ul. Kościuszki 1 (1 piętro budynku biblioteki CP) Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

Pracownicy Urzędu Skarbowego pomogą rozliczyć PIT

W piątek, 31 marca, od 9.00 do 14.00, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Słubicach pracownicy skarbówki pomagać będą w elektronicznym rozliczeniu PIT-37 za 2016 rok. Eksperci sprawdzą m.in. uprawnienia do ulg i udzielać będą informacji. Żeby uzyskać pomoc trzeba mieć ze sobą: dowód osobisty, deklarację PIT o wysokości przychodów i odprowadzonych zaliczek na podatek za 2016 rok, dokumenty potwierdzające uprawnienia do korzystania z ulg podatkowych i zeznanie podatkowe za 2015 rok.

Więcej Drukuj

Pogranicze opanuje sztuka

W pomieszczeniach przy Großen Scharrnstraße we Frankfurcie nad Odrą, od 26 kwietnia do 10 maja 2017 roku, wystawi swe prace 13 artystów z obu stron Odry. Aż 50 zgłoszeń otrzymali organizatorzy festiwalu sztuki „ART an der Grenze 2017“ . Malwina Szczypta oraz Daniel Fochtmann, polsko-niemiecka para koordynująca, mówią o nowym rekordzie. - W żadnym z poprzednich lat nie wpłynęło aż tyle zgłoszeń – aż zaniemówiliśmy z wrażenia! – przyznają. - Jako że nadesłano tak wiele pomysłów, mieliśmy w czym wybierać i stworzyliśmy bardzo urozmaicony program.

Więcej Drukuj

SPRAWOZDANIE Z KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Więcej Drukuj

Przedszkolaki kwestowały na rzecz hospicjum

21 marca - „Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze” - pod takim hasłem przedszkolaki, po raz kolejny, powitały pierwszy dzień wiosny. Z samego rana dzieci wyruszyły, żeby rozdać mieszkańcom Słubic żółte tulipany, za które otrzymywały datki. Pieniądze przeznaczone są na potrzeby Hospicjum Domowego Św. Wincentego a´Paulo.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy powiatu zaprezentują swoje „Wiersze z szuflady…”

W środę 29 marca o 16.00 w bibliotece miejskiej w Słubicach ( w oddziale dla dorosłych) odbędzie się spotkanie z poezją. Swoje wiersze czytać będą lokalni artyści mieszkający w Słubicach i Rzepinie: Elżbieta Nowak, Jan Rzeszutek, Anna Łazdowska-Elińska, Lucyna Żukowska oraz Mieczysław Antonowicz.

Więcej Drukuj

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu?

W środę 29 marca, eksperci z Polski i Niemiec będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących pracy po drugiej stronie Odry. Na zainteresowanych czekają od 13.00 do 17.00 w siedzibie Urzędu Pracy we Frankfurcie nad Odrą (Heinrich-von-Stephan-Straße 2).
Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego? - to tylko przykładowe zagadnienia, o których będzie można porozmawiać podczas spotkania organizowanego w ramach pierwszego Polsko-Niemieckiego Dnia Informacji we Frankfurcie nad Odrą.

Więcej Drukuj

Golickie badmintonistki szóste w Polsce!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie: Sandra Szczerbin i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się 22-23 marca w Głubczycach woj. opolskie. Nasze dziewczyny i chłopcy z Nowogrodu Bobrzańskiego (zwycięzcy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży) reprezentowali w tym turnieju województwo lubuskie.

Więcej Drukuj

Na tę baletową opowieść warto zabrać dzieci

W sobotę 8 kwietnia w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą będzie okazja obejrzeć historię Piotrusia Pana. Przedstawienie dla dzieci od 5 lat, rozpocznie się o 19.30, a bilety, w specjalnej cenie 20 zł, można kupić w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Słubiczanie laureatami Plebiscytu Człowiek Roku Krono 2016

W imieniu mieszkańców gratulacje złożyli Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak.

Więcej Drukuj

Informacje na temat pracy na pograniczu

Eksperci z Polski i Niemiec udzielają nieodpłatnych informacji w dniu 29 marca 2017 r. w godz. od 13.00 do 17.00

Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu?

Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego?

Więcej Drukuj

Zapraszamy mieszkańców do wspólnej akcji !

Słubice i Frankfurt nad Odrą w tym roku ponownie biorą udział w największej na świecie akcji na rzecz ochrony klimatu i środowiska „Earth Hour“.

W sobotę, 25. marca 2017r. odbędzie się największa na świecie akcja ochrony klimatu „Earth Hour”.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników.

Ogłoszenie wyników otwartych konkursów ofert na zadanie publiczne:

- działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz promocja wolontariatu

- przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Wyniki do pobrania w postaci załączników.

Więcej Drukuj

Głośna próba syren alarmowych w dniu 23.03.2017 r

Uprzejmie informuje się, iż zgodnie z poleceniem Wojewody Lubuskiego :

w dniu 23 marca 2017 r. w godzinach 12.00-12.30 na obszarze Gminy Słubice przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych, nadany zostanie sygnał akustyczny:

- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.

- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty

„Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej.”

Więcej Drukuj

Zmiana harmonogramu wywozów odpadów.

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegnie zmianie harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice. Nowe harmonogramy dostępne na naszej stronie pod adresem link.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na warsztaty środowiskowe związane z opracowywanym Gminnym Programem Rewitalizacji

Szanowni Państwo,
w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Słubice serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Słubice, do udziału w warsztatach, które odbędą się :

Więcej Drukuj

Gratka dla melomanów muzyki klasycznej

Amerykańska pianistka Claire Huangci zagra dziś, 17 marca, o 19.30 we frankfurckiej filharmonii. Znana jest choćby z występów w XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. Koncertuje ze znanymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Tym razem towarzyszyć jej będzie Brandenburska Orkiestra Państwowa pod dyrekcją Howarda Griffithsa.

Więcej Drukuj

Pora wstać z zimowego snu! Niemcy zapraszają na festyn

W najbliższą niedzielę 19 marca we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się 27. Wielki festyn sportowo-rekreacyjny, na który nasi sąsiedzi zza Odry, zapraszają także tradycyjnie słubiczan. Będzie można sie powspinać, poskakać z dziećmi na trampolinie i skorzystać z wielu niespodzianek. Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Tutaj osoby uzależnione i ich rodziny znajdą darmową pomoc

Osoby uzależnione oraz członkowie ich rodzin mogą otrzymać bezpłatną pomoc terapeutów, którzy we wtorki i piątki, od 16.00 do 19.00, przyjmują w Punkcie Informacyjno- Konsultacyjnym. Znajduje się on w siedzibie Słubickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Piłsudskiego 3 -4 (pokój nr 35- drugie piętro).

Więcej Drukuj

Nasze statki popłynęły po nagrodę

Stowarzyszenie „Odra dla turystów” , do którego należy m.in. gmina Słubice, otrzymało, w poniedziałek 13 marca we Frankfurcie nad Odrą, polsko-niemiecką nagrodę Interreg 2016, przyznaną po raz pierwszy, przez ministerstwo ds. europejskich landu Brandenburgia i Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, za szczególnie udane polsko-niemieckie projekty. Wśród nagrodzonych były też współpracujące ze sobą euroregiony: Pro Europa Viadrina i Szprewa-Nysa-Bóbr oraz stowarzyszenie Albert Schweitzer Familienwerk Spremberg.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na warsztaty środowiskowe.

Szanowni Państwo,

w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Słubice, serdecznie zapraszamy wszystkich aktywnych seniorów mieszkających na terenie gminy, którzy chcieliby przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców, do wzięcia udziału w warsztatach środowiskowych, które odbędą się :• 14 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach 13.00 - 19.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Akademickiej 1, w sali konferencyjnej (II piętro).W razie pytań oraz celem zgłoszenia udziału prosimy o kontakt: 512 054 222 (Organizator: Biuro Ekspertyz i Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.)

Więcej Drukuj

Ogłoszenie wyników

Ogłoszenie wyników otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania ulic Kupieckiej i Sportowej w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 41489 - 2017 z dnia 2017-03-10 r.

Więcej Drukuj

Sukces słubiczan. Ale z nich magicy wyobraźni!

Wszystkie cztery słubickie drużyny ze Stowarzyszenia po PROstu, które wzięły udział, 5 marca w Poznaniu, w eliminacjach Odysei Umysłu, zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego i będą walczyć o tytuł mistrza Polski. Jeśli się im to uda, dostaną zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkają się najlepsi odyseusze z całego świata.

Więcej Drukuj

Eksperci przyjrzą się granicom podczas Kongresu Polonoznawczego

Od 23 do 26 marca na Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się IV Kongres Polonoznawczy „Płynne granice”. Weźmie w nim udział ok. 300 międzynarodowych ekspertów zajmujących się tematyką polską. Kongres otworzą o 17.30 dr Jakub Skiba, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Administracji, Koordynator do Spraw Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej oraz dr Dietmar Woidke, premier Brandenburgii i Koordynator Rządu Federalnego ds. Współpracy z Polską.

Więcej Drukuj

Twórzcie z nami program rewitalizacji gminy

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w tworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji. W sobotę, 11 marca organizujemy spotkanie w terenie. Chętnych zapraszamy o 10.00 pod Urząd Miejski w Słubicach, ul. Akademicka 1. Natomiast dziś, 10 marca, od 13.00 do 19.00, w Centrum Organizacji Pozarządowych odbędą się warsztaty.

Więcej Drukuj

Japońskie wiśnie i lipy...w mieście przybędzie drzew

62 drzewa posadzą dziś pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w różnych częściach miasta. Ozdobne wiśnie japońskie rosnąć będą przy Szkole Podstawowej nr 2, przy placu Wolności sadzone będą lipy, a w kilku miejscach pojawią się tuje. Przypomnijmy, że jesienią ub. roku PUK także posadził blisko 60 drzew w mieście. Były to m.in. platany, miłorzęby, robinie akacjowe, żywotniki i jarzębiny.

Więcej Drukuj

Ruszyła nasza akcja profilaktyczna. Przebadanych zostanie 600 dzieci!

Gmina Słubice wspólnie z firmami: Stomatologia –Słubice, 3M ESPE i Colgate, rozpoczęła dziś, 8 marca, akcję „ Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami 2017”, dzięki której przedszkolaki oraz uczniowie gminnych szkół skorzystają z konsultacji stomatologów, a 40 dzieci z kompleksowego leczenia.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na wycinkę i korektę drzew na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 39206 - 2017 z dnia 2017-03-08 r.

Więcej Drukuj

Ptasia grypa? Jest nowe rozporządzenie wojewody lubuskiego

Z urzędu wojewódzkiego dostaliśmy informację na temat obecnej sytuacji związanej z obecnością w naszym województwie ptasiej grypy (treść poniżej, a w załączniku rozporządzenie wojewody).

W nawiązaniu do Rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia z dnia 16 grudnia 2016 r. oraz wcześniejszych rozporządzeń uchylających informuję, iż wygaszone są ogniska oraz strefy zagrożone i zapowietrzone w ogniskach nr 1 do 17. W dniu dzisiejszym zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wygaszenia ogniska i zniesienia stref w ognisku nr 18 (m. Sulechów, ul. Siłaczki 15). Na dzień dzisiejszy obowiązują strefy w ognisku nr 19 (m. Podbrzezie Dolne) oraz nr 20 (m.Konradowo 6 - rozporządzenie w trakcie opracowania) i strefy w rejonie przygranicznym (powiat słubicki i gorzowski - ognisko na terenie Niemiec).

Więcej Drukuj

Drogie Panie

Dziś szczególny dzień, w którym świętujemy Światowy Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, poczucia spełnienia, powodów do radości zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym - burmistrz Tomasz Ciszewicz, zastępca burmistrza Roman Siemiński i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE o wyniku naboru członków do składu Komitetu Rewitalizacji w gminie Słubice

Burmistrz Słubic ogłasza, zgodnie § 3 ust. 10 Uchwały Nr XXXI/255/2017 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 26 stycznia 2017 r., że zakończony został nabór członków do składu Komitetu Rewitalizacji, zwanego dalej Komitetem.

Więcej Drukuj

Fotografujesz? Pokaż co w Tobie drzemie!

Organizatorzy festiwalu teatru, muzyki i sztuki UNITHEA, wspieranego m.in. przez gminę Słubice (impreza odbędzie się od 8 do 11 czerwca 2017 roku), poszukują utalentowanych ludzi z naszego regionu zajmujących się fotografią, którzy chcieliby pokazać swoje zdjęcia na wystawie w Forum Kleista. Będzie ona częścią festiwalu, którego hasło brzmi - MY. - Razem pokażmy co w nas drzemie - zachęcają. Na zgłoszenia czekają do 26 marca.

Więcej Drukuj

Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły"

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na marcowe Spotkanie z Przyrodą "Nie takie zwykłe zmysły", które odbędzie się w najbliższy czwartek (9.03.2017) o 18.00 w Collegium Polonicum, sala 18. Uczestnicy dowiedzą się, co łączy delfina z nietoperzem, skąd rekin wie, w którym miejscu na dnie oceanu znajduje się zagrzebana w piasku flądra, czy kierunki świata mają dla lisów znaczenie podczas polowania, co kryje siatkówka oka i dlaczego żuk gnojowy patrzy w gwiazdy? O niezwykłych faktach na temat zwierzęcych zmysłów opowie doktorantka Pracowni Ekologii Populacyjnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Natalia Królikowska.

Więcej Drukuj

Tym razem o książkach dyskutowano podczas spaceru

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 22 lutego, miało dość nietypowy charakter. Klubowicze wybrali się na spacer, którego trasę wytyczył Soeren Bollmann, autor książki „Morderstwo w Dwumieście”, której akcja rozgrywa się w Słubicach i Frankfurcie.

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum powstanie Liceum Akademickie?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Collegium Polonicum w Słubicach szuka osoby na stanowisko organizatora-założyciela Liceum Akademickiego.

Więcej Drukuj

Wypalanie traw? Szkodliwe i zabronione!

Idzie wiosna, a wraz z nią powraca zły i bardzo niebezpieczny nawyk wielu osób - wypalanie traw. Ludzie wierzą, że użyźnia to ziemię i bardzo trudno ich przekonać, że jest wręcz przeciwnie. Ponadto wypalanie traw jest niebezpieczne, może zagrozić zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Szkodzi też środowisku.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice

Więcej Drukuj

Chcesz uczyć się w niemieckiej szkole i tam zdać maturę? To jest możliwe!

Dzień Otwarty w Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie oraz spotkanie informacyjne, które miały miejsce 21 stycznia 2017, rozpoczęły rekrutację polskich uczniów do tej niemieckiej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.
W ramach polsko-niemieckiego projektu szkolnego rekrutację do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie prowadzi Liceum Ogólnokształcące w Słubicach, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie trzecich klas gimnazjów województwa lubuskiego, a także spoza województwa, zainteresowani kontynuacją nauki i zdaniem matury po drugiej stronie Odry, mogą do 31 marca 2017 r. składać podania o przyjęcie do Gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą

Więcej Drukuj

Dziś się rozpoczynają „Dni muzyki nad Odrą”. Z kinem w tle!

Legendarny polsko-niemiecki festiwal, którego korzenie sięgają roku 1965, potrwa od 3 do 12 marca. W tym roku jego motto to „kontrapunkt”. W Słubicach będzie można posłuchać rewelacyjnej muzyki filmowej, zarówno podczas koncertu Leszka Możdżera (10 marca, 19.00, Collegium Polonicum), jak i podczas filmowych seansów. We frankfurckiej filharmonii zabrzmi muzyka klasyczna.

Więcej Drukuj

Zaproszenie na terenowe spotkania animacyjno - konsultacyjne związane z opracowywanym Gminnym Programem Rewitalizacji

Szanowni Państwo,
w związku z opracowywaniem Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Słubice serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach animacyjno-konsultacyjnych, które odbędą się :

-3 marca (piątek) o godz. 18:00 w Sali wiejskiej w Drzecinie,
-7 marca (wtorek) o godz.16:30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubice przy ul. Jedności Robotniczej 18,
-11 marca (sobota) o godz. 10:00 pod Urzędem Miasta przy ul. Akademickiej 1 - spotkanie terenowe w formie spaceru konsultacyjnego po obszarze ulic Kazimierza Jagiellończyka, Kanałowa, Konstytucji 3 Maja, Mieszka I, Osiedle Świerkowe, Piska, Staszica, Wincentego Witosa oraz Władysława Jagiełły.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę skrzyżowania ulic Rzepińskiej, Nocznickiego i Narutowicza w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 35266 - 2017 z dnia 2017-03-02 r.

Więcej Drukuj

Informacja dla użytkowników wieczystych

Przypominamy, że opłatę za wieczyste użytkowanie gruntów należy wpłacić bez wezwania do 31 marca 2017 r. na konto 06 8371 0009 0009 5514 2000 0230.

Więcej Drukuj

Słubiczanie oddali hołd żołnierzom wyklętym

Od 2011 roku, 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś przy placu Sybiraków odbyła się uroczystość przygotowana przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika, w której uczestniczył m.in wiceburmistrz Roman Siemiński i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak. Obecne były też delegacje z różnych stowarzyszeń, z powiatu, a także słubickich szkół. Zebrani wzięli udział w apelu pamięci, zapalili też znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu Sybiraków.

Więcej Drukuj

Polsko-niemieckie przedszkole Pinokio rozpoczęło nabór dzieci

Ważna informacja dla rodziców dzieci mieszkających zza Odrą. Przedszkole Samorządowe nr 2 Pinokio w Słubicach rozpoczęło dziś, 1 marca 2017 roku, rekrutację. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, przyjmuje do przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Od dziś można pobrać kartę zgłoszenia ze strony: edukacja.slubice.pl -zakładka: Information des Kindergartens Nummer 2 PINOKIO in Slubice lub w siedzibie przedszkola. Jest też dostępna pod niniejszą informacją. Karty przyjmowane są od 20.03.2017 do 24.03.2017 r. Rodzice przyjętych dzieci powiadamiani będą telefonicznie.
W trakcie roku karty dzieci z Frankfurtu nad Odrą składa się do dyrektora przedszkola - Małgorzaty Tomali. Przyjęcie dziecka do przedszkola nastąpi w przypadku wolnych miejsc. O przyjęciu dziecka do przedszkola rodzice poinformowani zostaną telefonicznie.

Więcej Drukuj

Inna od siebie – spotkanie autorskie z Brygidą Helbig

Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach we współpracy ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury (SMOK) zaprasza, w środę 2 marca o 18.00 do SMOKa, na spotkanie autorskie z Brygidą Helbig i jej powieścią "Inna od siebie". Poprowadzi je Inga Iwasiów. Najnowsza powieść Brygidy Helbig oparta na biografii niezwykłej i w dużej mierze zapomnianej pisarki młodopolskiej Marii Komornickiej. Autorka podejmuje próbę rekonstrukcji burzliwych losów artystki, zgłębienia tajemnicy jej tragicznych wyborów, jej wykluczenia. Tworzy fascynujący obraz buntowniczej i wybitnie uzdolnionej Marii, publikującej już w wieku lat 16, niezrozumianej przez rodzinę i niedocenianej przez recenzentów.

Więcej Drukuj

Nadal można odkupić od PUKu pojemniki na odpady do selektywnej zbiórki

50 zł – tyle, zapłacimy za pojemnik na odpady gromadzone przez osoby, które segregują śmieci. 300 osób już takie pojemniki od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych odkupiło. Informujemy też, że jeśli komuś nie wystarcza, dostarczona za darmo, ilość worków na posegregowane odpady może otrzymać ich więcej. Worki można nabyć nieodpłatnie w siedzibie PUKu w Słubicach przy ul. Krótkiej 8. Przypominamy też o przestrzeganiu harmonogramu wystawiania koszy lub worków z odpadami. Harmonogram widnieje m.in. stronie internetowej gminy – www.slubice.pl

Więcej Drukuj