Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

TransVOCALE w hołdzie Udo Lindenbergowi

Za nami pierwszy dzień Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE, który organizują wspólnie Słubice i Frankfurt. Otwarcia dokonali wczoraj, 16 listopada 2017 roku, burmistrzowie: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke, którzy zaprosili publiczność, zgromadzoną we frankfurckim Forum Kleista, na wieczór z piosenkami Udo Lindenberga, nazywanego niemieckim Philem Collinsem. - Cieszę się, że już po raz 14. spotykamy się na tym wyjątkowym festiwalu, który poprzez muzykę przybliża nam świat i pozwala go lepiej zrozumieć - mówi burmistrz T. Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Nowe zasady rozliczeń z ZUS. Weź udział w bezpłatnym szkoleniu

W środę 29 listopada 2017 roku o 11.00 w Urzędzie Miejskim w Słubicach, przy ul. Akademickiej 1 (sala konferencyjna 104) odbędzie się szkolenie "e-Składka - nowy wymiar rozliczeń z ZUS". Mowa będzie m.in. o tym, jak nie stracić prawa do zasiłku chorobowego, poruszana też będzie kwestia zaległości wobec ZUS. Szczegóły na załączonym plakacie.

Więcej Drukuj

Dodatkowe 1,5 mln zł wyda gmina na drogi

Dziś, 16 listopada, w Urzędzie Miejskim w Słubicach wyłoniliśmy wykonawcę, który, jeszcze w tym roku, wyremontuje siedem gminnych dróg. Na październikowej sesji radni przychylili się do wniosku burmistrza Tomasza Ciszewicza, żeby przeznaczyć dodatkowe 1,5 mln zł na poprawę jakości dróg. Do remontu idzie cała ulica Rzepińska (od skrzyżowania z Narutowicza do ul. Sportowej), na której zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Takie nowe nawierzchnie zyskają też w Słubicach ulice: Żeromskiego, Daszyńskiego, Konopnickiej, plac Bohaterów (od budynków od 1 do 4) i Łokietka. Gmina wyremontuje również Bursztynową i Szmaragdową w Kunowicach. Przetarg wygrała miejscowa firma Eurokop, która ma zmodernizować drogi do 15 grudnia.

Więcej Drukuj

Urząd Miejski w Słubicach szuka pracownika do wydziału inwestycji

Burmistrz Słubic ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. budowlanych. Poszukiwani są absolwenci m.in. budownictwa, inżynierii środowiska czy gospodarki przestrzennej. Preferowane będą osoby, które mają już doświadczenie zawodowe w zakresie nadzorowania realizacji robót budowlanych. Więcej informacji na stronie internetowej gminy: www.slubice.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

Tego koncertu nie możecie przegapić!

Ma 23 lata, pochodzi z Gruzji i czaruje głosem tak pięknie, że zdobył serca widzów tegorocznej edycji The Voice of Poland. Dave Adamashvili, to chłopak z gitarą, którego inspiruje muzyka Boba Dylana, the Beatles, Erica Claptona czy Stinga. Jest nie tylko bardzo dobrym wokalistą ale też utalentowanym gitarzystą świetnie sprawdzającym się w rockowych i bluesowych brzmieniach. Pisze też własne teksty. W poniedziałek, 20 listopada o 20.00 wystąpi w słubickim klubie Prowincja. Bilety na koncert kosztują 10 zł.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na Słubicko-Frankfurckie Forum Kształcenia

W jaki sposób można wspierać rodziny w temacie kształcenia, czego potrzebuje niepełnosprawne dziecko w szkole, jak zwiększyć imigrantom szanse edukacji, jak tworzyć nawyki zdrowego żywienia u dzieci? – to tylko część pytań, na które będą szukać odpowiedzi uczestnicy Słubicko-Frankfurckiego Forum Kształcenia. Gmina Słubice wspólnie z partnerami zza Odry organizuje je w najbliższy poniedziałek, 20 listopada 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach. Zapraszamy przedstawicieli instytucji zajmujących się oświatą, a także nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

Więcej Drukuj

Niemcy zamkną w grudniowy weekend fragment autostrady do Frankfurtu

Z frankfurckiej spółki komunikacyjnej SVF dostaliśmy wiadomość, że z powodu planów wyburzenia mostu tramwajowego nad autostradą A 12 konieczne jest jej zamknięcie, pomiędzy zjazdami Frankfurt(Oder) – Mitte do Frankfurt(Oder) – West. Nastąpi to w weekend 9-10. 12.2017r. Całkowite zamknięcie autostrady na 24 godziny w obydwu kierunkach odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, od godz. 22.00 do niedzieli 10 grudnia, do godz. 24.00. W kierunku Berlina, autostrada A12 ma zostać zamknięta już w sobotę 9 grudnia, od godz. 20.00, a w kierunku Słubic zostanie zamknięta do poniedziałku 11 grudnia, do godz. 8.00.
Z powodu renowacji mostu, od 27 listopada 2017 roku, przez ok. 13 miesięcy, nie będzie kursował tramwaj linii 4 do Markendorfu. Zostanie on zastąpiony autobusami.

Więcej Drukuj

Dzięki temu projektowi uczniowie poznali nasz region

Od września do końca października 2017roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach realizowany był projekt edukacyjny „Poznajmy się bliżej, poznajmy nasz region”, który był skierowany do wszystkich chętnych uczniów ze szkoły. Jego autorami była Nieformalna Grupa „Aktywni dla Jedynki” składająca się z rodziców, nauczycieli i byłych uczniów SP1. Poprzez udział w różnego rodzaju warsztatach i wyjazdach tematycznych, przybliżających wiedzę o regionie oraz wzmacniających postawę lokalnego patriotyzmu, dzieci miały możliwość w atrakcyjny sposób zrealizować swoje pasje.

Więcej Drukuj

Plac zabaw na osiedlu Słowiańskim ucieszy dzieci

Ponad 45 tys. zł przeznaczyła gmina na zakup nowych urządzeń na osiedlowy plac zabaw. Właśnie montowane są tam nowe sprzęty, które nie tylko służą zabawie, ale też poprawiają sprawność ruchową dzieci. O rozbudowę placu prosili rodzice, bo w sąsiedztwie stoi wiele bloków i miejsce to jest chętnie odwiedzane przez ich pociechy.

Więcej Drukuj

Gmina dostanie zwrot pieniędzy, która wydała na usunięcie azbestu

Ponad 41,6 tys. zł otrzyma gmina, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, na realizację programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. W końcówce października burmistrz Tomasz Ciszewicz i prezes WFOŚiGW Jolanta Fedak podpisali umowę o dotacji. Na mocy tej umowy gmina otrzyma zwrot poniesionych w tym roku kosztów realizacji programu. Dzięki przyznanej dotacji można było usunąć w 2017 roku ok. 126 ton azbestu z zabudowań znajdujących się w Słubicach i sołectwach.

Więcej Drukuj

Miłośnicy przyrody będą szukać sów

W piątek, 17 listopada, o 18.30, na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Słubicach spotkają się poszukiwacze sów. To wieczorne wyjście do parku organizuje Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, w ramach projektu "Przyroda nad Odrą II" dofinansowanego z budżetu gminy Słubice. - Do tej pory organizowaliśmy dwa takie wyjścia i sowy stawiały się na spotkanie. Zobaczymy jak będzie tym razem - mówi N. Duer i prosi, żeby chętni zabrali ze sobą latarki i ubrali się stosownie do pory roku i warunków atmosferycznych. - W razie silnego wiatru bądź ulewy wyjście się nie odbędzie - uprzedza. Jak pogoda dopisze, spacerowicze będą mieli do pokonania ok. 3- kilometrową trasę.

Więcej Drukuj

To było radosne i refleksyjne Narodowe Święto Niepodległości

99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy w gminie na kilka sposobów. W piątek, 10 listopada, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyły się biegi uliczne, w których wzięła udział rekordowa liczba młodych biegaczy (ponad 700), a dziś, 11 listopada słubiczanie modlili się za Ojczyznę w kościele pw. Św. Ducha, po południu odbył się rodzinny festyn, a wieczorem koncert kameralny muzyki polskiej w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

Do czwartku darmowe lodowisko

Mamy bardzo dobre wiadomości dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Słubice. Od 11 do 16 listopada podczas dwóch tercji (15.00-16.30 i 17.00-18.30) można korzystać za darmo z krytego lodowiska, które znajduje sie na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest to efekt umowy podpisanej pomiędzy spółką SOSiR, a Gminą Słubice. Promocja dotyczy korzystania z lodowiska, a także wypożyczenia łyżew i kasku.

Więcej Drukuj

W bibliotece warsztaty biżuterii szklanej

W sobotę 18 listopada, od 10.00 do 13.30, w bibliotece miejskiej odbędą się bezpłatne warsztaty biżuterii szklanej. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny, tel 95 758 23 72.

Więcej Drukuj

Słubicka poetka zabrała przedszkolaki w świat wierszy

W piątek (3 listopada 2017 r.) grupę "Dzwoneczki" z Przedszkola Samorządowego nr 2 "Pinokio" odwiedziła Elżbieta Nowak, która niedawno wydała tomik swoich wierszy. -To babcia naszego Michała, więc poznaliśmy także wiersze, które pani Elżbieta napisała o swoim wnuku - mówi nauczycielka z grupy "Dzwoneczki" Dorota Kotuła. Poetka opowiedziała przedszkolakom o swojej przygodzie z literaturą i zaprezentowała swoją twórczość. Wśród wierszy były m.in. opowieści o rodzicach, dziadkach, ulubionych zwierzakach i ... o swoim misiu - przytulance, którą pani Elżbieta bardzo dobrze pamięta. - Zrobiła nam też piękny prezent. Dostaliśmy jej książkę "Niechaj mówią wiersze", ze specjalną dedykacją dla dzieci z naszego przedszkola, dwa wiersze z ilustracjami, napisane specjalnie dla naszej grupy, a także słodkości - wspomina D. Kotuła. Natomiast "Dzwoneczki" podarowały swojemu gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Więcej Drukuj

Uczniowie "jedynki" poznali tradycje związane z tańcami narodowymi

Od 11 września do końca października 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Słubicach i Zespole Edukacyjnym nr 4 w Zielonej Górze, realizowany był projekt edukacyjny „Moja muzyczna tożsamość - pieśni i tańce ludowe dla najmłodszych”, który był skierowany do wszystkich chętnych uczniów z obu szkół. Poniżej relacja na ten temat przygotowana przez koordynatorkę projektu Magdalenę Iłowską.

Więcej Drukuj

Świetlice w Pławidle i Nowym Lubuszu zyskają nowy wygląd

Blisko 140 tys. zł wyda gmina na poprawę warunków w dwóch świetlicach wiejskich. Ponad 75 tys. zł poszło już na remont świetlicy w Pławidle, w której obniżono i docieplono sufity w sali głównej i sali komputerowej. W sali głównej wstawiono też pięć okien oraz wymieniono drzwi. Natomiast w sali komputerowej zamontowano jedno dodatkowe okno, dzięki czemu jest tam teraz więcej naturalnego światła. Oba pomieszczenia zostały też pomalowane. Ponadto wydzielono dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i wykonano drobne prace naprawcze, wymalowano elewację budynku. Obecnie trwa również termomodernizacja świetlicy w Nowym Lubuszu, która obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, izolację i ocieplenie fundamentów. Będą tam też kładzione nowe tynki i zostanie wymienione okno na poddaszu. Na to wszystko gmina przeznaczyła 64, 5 tys. zł.

Więcej Drukuj

Przepisy spowodowały zmiany w przedszkolach

Dlaczego dyrektorki samorządowych przedszkoli i rady rodziców wyszły z inicjatywą, żeby zlikwidować wakacyjne dyżury w placówkach oświatowych? - Wynika to z nowej ustawy, która reguluje m.in. organizację kształcenia, wychowania i opieki w przedszkolach – wyjaśniają osoby kierujące tymi placówkami.

Więcej Drukuj

Jak 11 listopada będzie kursował autobus komunikacji miejskiej?

Urząd Miejski w Słubicach informuje, że organizowany 11 listopada 2017 r. Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości, nie powinien utrudnić realizacji kursów autobusu komunikacji miejskiej w Słubicach na liniach nr 4, 5 oraz 6.
Zmiana organizacji ruchu w tym dniu będzie dotyczyła następujących ulic: plac Przyjaźni – plac Wolności – plac Jana Pawła II – plac Bohaterów – Narutowicza – Rzepińska – Sportowa, jednak wyłączenia z ruchu planowane są w godzinach nie powodujących kolizji z rozkładem jazdy autobusu komunikacji miejskiej.

Więcej Drukuj

Informacja o naborze na wolne stanowisko pracy w Urzędzie Miejskim w Słubicach

Burmistrz Słubic informuje, że ogłoszony został nabór na stanowisko ds. gospodarki przestrzennej w Urzędzie Miejskim w Słubicach.
Termin składania ofert upływa z dniem 13 listopada 2017 r. o godzinie 16.00.
Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (bip.slubice.pl) oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słubicach przy ul. Akademickiej nr 1.

Więcej Drukuj

Narodowe Święto Niepodległości? Autobus 983 pojedzie inaczej

Ze względu na organizację biegów ulicznych w piątek i sobotę (10 i 11 listopada) transgraniczny autobus 983 nie wszędzie będzie mógł dojechać. 10 listopada, zmiany będą między 11.30 a 14.30, a 11 listopada , między 13.30 a 14.30.
W piątek, 10.11.2017r. autobus linii 983, który wyjedzie z dworca we Frankfurcie o 11.40, 12.40 oraz 13.40 będzie dojeżdżał w Słubicach tylko do przystanku „Poczta“. W tych godzinach nie będą obsługiwane przystanki „Dworzec Autobusowy” i „Plac Bohaterów”.
Natomiast w sobotę, 11.11.2017r. skreślone z rozkładu zostaną przejazdy linii 983 z dworca we Frankfurcie o 13.40 oraz z placu Bohaterów o 14.10.

Więcej Drukuj

Ruszają warsztaty umiejętności rodzicielskich dla mieszkańców sołectw!

W ramach projektu „ Razem po moc”, na realizację którego gmina Słubice dostała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, już 8 listopada rusza cykl pięciu warsztatów dla rodziców. Będą się one odbywały w środy od 17.00 w Szkole Podstawowej w Golicach. Natomiast 10 listopada o 17.00 i przez cztery kolejne piątki zapraszamy na warsztaty do świetlicy wiejskiej w Rybocicach.

Więcej Drukuj

Spacer po słubickim rezerwacie? Zapraszamy w niedzielę!

W najbliższą niedzielę, 5 listopada Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na spacer do południowej części Rezerwatu Łęgi koło Słubic. - Zobaczymy co się tam dzieje późną jesienią, będziemy zadzierać głowy w stronę korony drzew, zajrzymy pod kamienie i martwe kłody - zachęca Natalia Duer. Spacer rozpocznie się o 10.00. - Spotykamy się przy wiadukcie kolejowym na końcu ulicy Powstańców Wielkopolskich (koordynaty miejsca spotkania na mapie Google to: 52°19\'29.1\"N 14°34\'55.4\"E ) - wyjaśnia organizatorka spotkania i dodaje, że spacer odbędzie się w ramach projektu \"Przyroda nad Odrą II\" dofinansowanego ze środków gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnych dróg. Szukamy wykonawcy!

Urząd Miejski w Słubicach ogłosił przetarg na przebudowę ośmiu gminnych dróg i szuka obecnie wykonawcy. Chce zmodernizować całą ulicę Rzepińską, a także przebudować fragmenty ulic: Daszyńskiego, Żeromskiego, Łokietka, Konopnickiej i drogę przy pl. Bohaterów w Słubicach oraz ulice: Bursztynową i Szmaragdową w Kunowicach. 14 listopada nastąpi otwarcie ofert. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy w Biuletynie Informacji Publicznej.

Więcej Drukuj

BRANDMED znów zaprasza dzieci na bezpłatne badania postawy ciała

Centrum Medyczne BRANDMED zaprasza dzieci na bezpłatne badanie dotyczące oceny i analizy postawy ciała oraz geometrii i zakresu ruchu kręgosłupa oraz badanie stóp.
- Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu jesteśmy w stanie precyzyjnie zdiagnozować istniejące lub pojawiające się problemy w postawie ciała. Badanie jest, co niewątpliwie ważne w przypadku młodych pacjentów, całkowicie bezbolesne – podkreśla dyrektor administracyjny firmy BRANDMED Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

Trenerka poradzi jak dbać o kondycję psychiczną

Życie na plus – konferencję o tym, dlaczego warto dbać o swoje zdrowie psychiczne i myśleć pozytywnie, organizują 9 listopada o 15.00, w słubickim Collegium Polonicum, Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej z Warszawy i Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Będzie mowa o tym, jak dbać o swoją kondycję psychiczną, jak radzić sobie ze stresem i wypaleniem, jak budować pozytywne relacje? Szkolenie poprowadzi Małgorzata Nowicka, ekspert, trener i prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej.

Więcej Drukuj

Który Miś Uszatek najładniejszy? Przyjdź,obejrzyj,zagłosuj!

W słubickiej bibliotece można już obejrzeć prace wykonane na rodzinny konkurs plastyczny pt. "Mój przyjaciel Miś Uszatek"! Kolejny etap konkursu, to głosowanie na najbardziej pomysłowego Misia Uszatka! A zatem przyjdź... obejrzyj... zagłosuj!
Galeria prac dostępna jest również na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.slubice.pl
Karty do głosowania są dostępne w bibliotece.

Więcej Drukuj

Lokalni społecznicy spotkali się na VI Słubickim Forum Organizacji Pozarządowych

Podczas VI Słubickiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się 25 października w Słubicach, rozmawiano o tematach ważnych dla lokalnych społeczników: o roli liderów lokalnych, współpracy z biznesem, ekonomizacji organizacji, a także konsultowano zapisy programu współpracy gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi w 2018 i 2019 roku. Były to trzy godziny, wypełnione merytorycznymi rozmowami pod okiem zaproszonych ekspertów.

Więcej Drukuj

Rozporządzenie powiatowego lekarza weterynarii

Z dnia 30.11.2017r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu słubickiego.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony pn. Gmina Słubice miejscem kształcenia "ku przyszłości" - stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy: wyposażenie laboratoriów

Ogłoszenie o zamówieniu nr 2017/S 209-432736 z 31/10/2017
Znak sprawy: ZP.271.29.2017.PG

Więcej Drukuj

Nowa tablica w słubickim lapidarium i rozwiązanie kolejnej zagadki

Roland Semik, społeczny opiekun zabytków w powiecie słubickim poinformował, że słubickie lapidarium, które znajduje się na cmentarzu komunalnym, wzbogaci się o współczesną tablicę pamiątkową z napisem „Harttung 1897”. Nawiązuje ona do autentycznej tablicy, która zaginęła na terenie cmentarza w połowie lat 60. XX w. Nową tablicę wykona jeden ze słubickich kamieniarzy na zlecenie potomków rodziny Harttung.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę dróg w Gminie Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 608412-N-2017 z dnia 2017-10-27 r.

Więcej Drukuj

W parkach zrobiło się jaśniej

W wielu miejscach w mieście zamiast tradycyjnego oświetlenia ulicznego montowane są właśnie oprawy ledowe. Pojawiły się już w parkach przy placu Wolności i placu Przyjaźni, będą też zakładane przy ulicy Akademickiej, na deptakach przy ul. Żeromskiego i Kochanowskiego. W sumie, w ramach modernizacji oświetlenia, w miejscu dotychczasowych opraw w kształcie kul, będą zamontowane 62 nowe oprawy, za które gmina zapłaci 67 tys. zł.

Więcej Drukuj

Groszowe podwyżki podatków

Dziś, 26 października, podczas sesji, radni przegłosowali nowe stawki podatków. Najbardziej interesujący mieszkańców podatek od nieruchomości wzrośnie w 2018 roku o 2 grosze za metr kwadratowy powierzchni budynków mieszkalnych (było 0,75 zł, będzie - 0,77 zł) i o 1 grosz za grunt pod budynkami mieszkalnymi (było – 0,45 zł, będzie – 0,46 zł). Wzrost podatków średnio o 2 proc. wynika z inflacji, której wskaźnik wynosi 1,9 proc. Dla przykładu za 50 metrowe mieszkanie wraz z gruntem słubiczanie zapłacą rocznie ok. 2 zł więcej. W przypadku 10-arowej działki stawka podatku od nieruchomości wzrośnie rocznie o 10 zł.

Więcej Drukuj

To był lAbiRynT życia, emocji, prowokacji i barw

Za nami Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT, który gościł w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą od 13 do 15 października. Jego podsumowania dokonała jedna z uczestniczek Julia Szagdaj, która podzieliła się z kuratorką wystawy Anną Panek-Kusz swoimi przemyśleniami. Jej tekst poniżej. Prezentujemy także fotorelację z tego wydarzenia.

Więcej Drukuj

transVOCALE? Trzy, dwa, jeden, zero...start!

To już dziś! O 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke, otworzą 14. festiwal transVOCALE. - Festiwal rozpoczynamy drugą w naszej historii własną produkcją koncertową, tym razem poświęconą Udo Lindenbergowi, ikonie niemieckiej piosenki - mówi dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski. - Udo Lindenberg obchodził w ubiegłym roku 70. urodziny i z tej okazji przygotowaliśmy koncert, na który składa się jego dwadzieścia najpopularniejszych piosenek, w tym dziesięć w autorskim przekładzie na język polski.

Więcej Drukuj

Bezpieczniej koło cmentarza

Mamy nowe oświetlenie ul. Sportowej, na odcinku od Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do skrzyżowania Sportowej z Folwarczną. Mieszkańcy dojeżdżający na cmentarz komunalny odczują też lepszą jakość drogi, z której kierowcy korzystają 1 listopada, wyjeżdżając z nekropolii.
- Droga została wyrównana, a przy zjeździe na ul. Sportową utwardzona kostką brukową – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Cieszy się też z tego, że ENEA, na prośbę gminy, zmodernizowała oświetlenie prowadzącej do cmentarza ulicy Sportowej. Stanęły tam nowe słupy z ledowymi oprawami. Gmina nie poniosła żadnych kosztów, bo inwestycję zrealizowała ENEA w ramach modernizacji oświetlenia ulicznego.

Więcej Drukuj

Czy ring należeć będzie do słubiczanina?

Tego jeszcze w Słubicach nie było! W sobotę, 28 października o 19.00, w hali sportowej przy ul. Akademickiej rozpocznie się I Międzynarodowa Gala „Thai Battle Championship" - mecz Polska-Niemcy.
Wśród zawodników zobaczymy czołówkę sportowców z obu stron Odry, a także zawodnika z Tajlandii. Event zakłada łącznie 11 walk, w tym 3 walki półzawodowe oraz 8 walk zawodowych. Co ciekawe, na ringu zobaczymy słubiczanina Aleksandra Staropoli, zawodnika Korona Gym Słubice, który trenuje pod okiem Radosława Wiłkojcia.

Więcej Drukuj

Ważne spotkanie słubickich stowarzyszeń

Dziś, 25 października o 17.00 w sali konferencyjnej w słubickim Collegium Polonicum, odbędzie się VI Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych. Już po raz 6. przedstawiciele słubickich stowarzyszeń i fundacji wspólnie z ekspertami i zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać o najważniejszych sprawach dotyczących lokalnego III sektora.Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych to coroczne wydarzenie, którego celem jest wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi, społecznikami, władzami i zaproszonymi gośćmi. Organizatorzy przygotowali bogaty program, bazujący na dwóch wiodących tematach: współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz wzmacniania lokalnych liderów.

Więcej Drukuj

Spotkanie z Przyrodą? Tym razem będzie o Odrze

W czwartek, 26 października, w Collegium Polonicum o 18.00 (sala 18) rozpocznie się piąty sezon Spotkań z Przyrodą. -Tym razem spojrzymy w tajemnicze wody rzeki Odry. Z jednej strony jest nam dobrze znana - widzimy ją niemal codziennie. Ale jakby się głębiej zastanowić to niewiele o niej wiemy. Porozmawiamy o jej przyrodzie, ale nie tylko - zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, która jest organizatorką spotkań. Są one częścią projektu "Przyroda nad Odrą II" dofinansowanego przez Gminę Słubice.

Więcej Drukuj

10 listopada Urząd Miejski w Słubicach będzie zamknięty

Informujemy, że w piątek 10 listopada 2017 r., zgodnie z zarządzeniem nr 88/2017 Kierownika Urzędu Miejskiego w Słubicach, Urząd Miejski będzie nieczynny. Wynika to z art. 130 § 2 Kodeksu pracy. Jeśli święto państwowe przypada w innym dniu niż niedziela, pracodawca ustala inny dzień wolny. Tak właśnie jest w przypadku przypadającego w tym roku w sobotę Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej Drukuj

Dyskusyjny Klub Książki? Dziś spotkanie!

W środę, 25 października, o 15.00, w oddziale dla dorosłych słubickiej biblioteki kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów będzie poezja słubiczanki Elżbiety Nowak, która niedawno wydała swój pierwszy tomik „Niech mówią wiersze”. Słubiczanka pisze wiersze od blisko 10 lat, dzieląc się z innymi swoimi przemyśleniami na temat rodziny, miłości, przyrody i codzienności.

Więcej Drukuj

Eksperci wyposażą niepełnosprawnych w przydatną wiedzę

Chcesz poznać możliwości pozyskania pieniędzy na założenie działalności gospodarczej, odbycie stażów, doposażenia stanowiska pracy, podniesienie kompetencji poprzez udział w kursach i szkoleniach? Sektor 3 Słubice oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. zapraszają na spotkanie informacyjne z cyklu „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”, które odbędzie się w poniedziałek, 30 października 2017 r., w godzinach 11.00 – 13.00 w biurze Fundacji na rzecz Collegium Polonicum przy ul. Kościuszki 1.

Więcej Drukuj

33 pary świętowały z gminą Złote Gody

- To jest niezwykły przykład dla młodych pokoleń wytrwałości, wzajemnego zrozumienia oraz wzór mądrego życia – mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Słubicach Alicja Cieślak o parach, które 6 października świętowały Złote Gody.
Z tej okazji burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach Mariusz Olejniczak zaprosili małżonków na uroczystość do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. W imieniu prezydenta RP burmistrz wręczył jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na świadczenie usług w zakresie organizacji i prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie w BZP nr 606495-N-2017 z dnia 2017-10-24 r.

Więcej Drukuj

W bibliotece „wyrosły” pieczarki

Na październikowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków w słubickiej bibliotece królowały dania z pieczarkami. Te łatwo dostępne grzyby są nie tylko smaczne, ale też wartościowe, bo zawierają m.in. witaminy z grupy B.

Więcej Drukuj

Jaśniej i bezpieczniej na targowisku

Bazar przy ulicy Kopernika ma nowe oświetlenie zewnętrzne. Zakład Administracji Mieniem Komunalnym w Słubicach, który jest administratorem targowiska w centrum miasta, w ramach modernizacji oświetlenia wymienił stare i częściowo niesprawne lampy sodowe, pochłaniające sporo prądu, na nowe, energooszczędne oświetlenie LED. - Dziesięć nowych lamp, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, poprawi warunki handlu i bezpieczeństwo na targowisku – mówi szef ZAMKu Krzysztof Radkiewicz.

Więcej Drukuj

Dodatkowe autobusy dowiozą na cmentarz

1 listopada 2017 r. będą dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej, które dowiozą mieszkańców w okolice cmentarza komunalnego. Informowaliśmy o tym wcześniej, ale uaktualniamy tę informację, bo zmieniły się podane wcześniej godziny odjazdów autobusów. Aktualny harmonogram znajduje się w załączniku.

Więcej Drukuj

BMW wybrało Słubice!

- Bardzo zabiegaliśmy o tego inwestora i się udało! - cieszył się burmistrz Tomasz Ciszewicz, który uczestniczył 20 października w zawieszeniu wiechy na przyszłym gigantycznym magazynie budowanym koło terminala w Świecku. To stąd już w przyszłym roku dostarczane będą części dla ok. 150 dilerów BMW w Polsce i wschodnich Niemczech. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile miejsc pracy przybędzie w gminie. Nieoficjalnie mówi się o ok. 300.

Więcej Drukuj

Szanowni Państwo !

W dniu 1 listopada 2017 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka. Zmiany te spowodowane są znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza, oraz zapewnieniem ciągłości ruchu w dniu Wszystkich Świętych.

Więcej Drukuj

"Kształcić - Towarzyszyć - Wychowywać"

Dnia 11 listopada 2017 roku w budynku Gräfin-Dönhoff Uniwersytetu Europejskiego Viadrina już po raz piąty odbędzie się Uniwersytet dla Rodziców Frankfurt nad Odrą – Słubice.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt nad Odrą prezentowało się jako Dwumiasto w Brukseli

Słubice i Frankfurt nad Odrą prezentowały w minioną środę podczas „Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast“ w Brukseli swoją transgraniczną współpracę. Burmistrzowie, Tomasz Ciszewicz oraz dr Martin Wilke dyskutowali wspólnie z przedstawicielami miast przygranicznych z Finlandii, Szwecji, Włoch i Słowenii na temat wykorzystania potencjału miast przygranicznych i sprostania lokalnym wyzwaniom. Podczas rozmowy włodarze podkreślili znaczenie komunikacji transgranicznej i logistyki dla regionu, potencjału świata nauki i badań oraz różnorodności życia kulturalnego w Dwumieście.

Więcej Drukuj

BURMISTRZ SŁUBIC ogłasza przeprowadzenie Konsultacji Społecznych

Projektu Uchwały Rady Miejskiej w Słubicach w sprawie przyjęcia Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Słubice z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2018-2019

Więcej Drukuj

Obwieszczenie Burmistrza Słubic

Więcej Drukuj

Dziś świętują nauczyciele. Wszystkiego najlepszego!

Ponieważ w tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada w sobotę, świętowano go w szkołach dziś. Także dzisiaj, w piątek 13 października, burmistrz Tomasz Ciszewicz spotkał się z nauczycielami i dyrektorami placówek oświatowych, którzy odebrali nagrody za swoją pracę.

Więcej Drukuj

Mamy jeszcze miejsca w przedszkolu

W oddziale przedszkolnym, który powstał latem w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, przy ul. Wojska Polskiego 38, jest jeszcze miejsce dla 6 dzieci w wieku 3-4 lat. Dyrektorka szkoły Małgorzata Kamińska zachęca rodziców, bo nowy oddział dla 25 maluchów spełnia takie same kryteria, jak te, które obowiązują w przedszkolach. Na jego urządzenie gmina wydała 65 tys. zł. Wyremontowała pomieszczenie, kupiła kolorowe meble, zabawki i wszystko, co jest potrzebne do opieki nad maluszkami.

Więcej Drukuj

Osoby niedowidzące pokazały, że potrafią aktywnie żyć

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to obchodzone 15 października święto osób niewidomych i niedowidzących. Ma ono już wieloletnią tradycję, bo zostało ustanowione w 1964 roku. Dziś, 11 października, w Urzędzie Miejskim w Słubicach, świętowali członkowie powiatowego koła związku niewidomych, które liczy 67 osób. Dla nich to święto ma zawsze szczególną wagę. Przypominają wówczas zdrowej części społeczeństwa, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

Więcej Drukuj

Sołtys Ewa Guzik w Złotym Wianku. Wykosiła konkurencję w całym województwie!

6 października, podczas gali w Pałacu Książęcym w Żaganiu, sołtys Kunic Ewa Guzik odebrała Złoty Wianek, główną nagrodę w plebiscycie „Gazety Lubuskiej” i Lubuskiej Izby Rolniczej.
Laureatów „Lubuskiego Złotego Kłosa”, „Złotego Wianka” oraz „Mojej Wsi” wyłonili czytelnicy „Gazety Lubuskiej”, którzy mogli głosować na swoich faworytów. – Mnie do konkursu o „ Złoty Wianek” zgłosił jeden z mieszkańców, co samo w sobie było już wyróżnieniem – mówi sołtys Kunic.

Więcej Drukuj

Bitwa pod Kunowicami? A to jest historia!

17 października, o 12.00 w sali bankietowej Collegium Polonicum będzie okazja wysłuchać wykładów popularnonaukowych poświęconych Bitwie pod Kunowicami i obejrzeć eksponaty znalezione niedawno na polu bitwy.Organizatorem spotkania jest Fundacja Dobro Kultury oraz prof. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. - Podsumujemy tego dnia nasz projekt, w ramach którego odbyły się ciekawe warsztaty oraz żywe lekcje historii dla młodzieży z okolicy Słubic - wyjaśnia G. Podruczny, opiekun naukowy przedsięwzięcia.

Więcej Drukuj

Szukasz pracy? Przeczytaj!

Dyrektor Zespołu Administracyjnego Oświaty w Słubicach
ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze
w Zespole Administracyjnym Oświaty w Słubicach, ul. Akademicka 1,
- stanowisko ds. płac

Więcej Drukuj

Seniorzy z obu stron Odry rozpoczną dziś nowy rok akademicki

10 października o 15.00, Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów zainauguruje, w Collegium Polonicum w Słubicach, nowy rok akademicki. Studenci tej niezwykłej Akademii zaplanowali na ten rok 9 spotkań.

Więcej Drukuj

OGŁOSZENIE !!!

Organizator publicznego transportu zbiorowego informuje,

że w związku z trwającymi na al. Niepodległości robotami

drogowymi, przystanki komunikacji miejskiej przy

ul. Sienkiewicza oraz al. Niepodległości

będą wyłączone z obsługi do czasu zakończenia robót.

Więcej Drukuj

Awaryjna dostawa wody

Awaryjna dostawa wody dla miejscowości Rybocice, Kunice, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Drzecin, Golice, Lisów.
W związku z uszkodzeniami przez orkan Xawery linii energetycznych zasilających stacje uzdatniania wody w Rybocicach, Starych Biskupicach, Golicach oraz Lisowie w dalszym ciągu niemożliwe jest przywrócenie dostaw wody dla mieszkańców Rybocic, Kunic, Świecko, TTOC Świecko, Stare Biskupice, Nowe Biskupice, Golice, Drzecin oraz Lisów.

Więcej Drukuj

Marszałek województwa zaprasza na IX Lubuski Kongres Kobiet

Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego zachęca do udziału w imprezie, która odbędzie się 14 października 2017 o 11.00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Biblioteka pomyślała też o maluszkach

Rodzice, którzy mają dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat, mogą skorzystać z zajęć, które prowadzić będą dla maluchów bibliotekarki. Zapraszają w każdy wtorek o 10.00 do działu dziecięcego słubickiej biblioteki. Zapisy ruszyły 25 września, ale są jeszcze wolne miejsca.
Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

"Niemiecki ma klasę". Weź udział w konkursie!

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Niemiecki ma klasę“ organizowanego przez Goethe-Institut.
Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu rozpoczęliśmy projekt „Niemiecki ma klasę”, którego istotą jest przekształcenie klasy, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego, w przyjazną przestrzeń do nauki i pracy. Ten projekt to również doskonała okazja do motywowania uczniów do nauki tego języka - w działaniu, poprzez ruch i zabawę.

Więcej Drukuj

Remont oświetlenia. Przez kilka dni będzie ciemno na Sportowej

Od dziś (2 października) do końca tego tygodnia wymieniane będą słupy oświetleniowe przy ul. Sportowej. Z tego powodu nie będą tam świecić w tym czasie latarnie.

Więcej Drukuj

Dzieci pobiegły po zdrowie

Blisko 700 przedszkolaków i uczniów wzięło dziś, 29 września, udział w 19. Golickiej Mili. Gospodarzem biegów, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z całego powiatu słubickiego i okolicznych miejscowości, była tradycyjnie Szkoła Podstawowa w Golicach. To właśnie tam, przed laty, narodził się pomysł propagowania masowych biegów i zdrowego stylu życia. Elżbieta Mierzejewska, która uczy wychowania fizycznego w golickiej szkole i jest jedną z głównych organizatorek imprezy obliczyła, że dotychczas wzięło w niej udział ok. 13 tys. dzieci. Dzięki wsparciu imprezy przez gminę, powiat, a także lokalne firmy i sponsorów, w każdej kategorii wiekowej na podium nagrodzono 6 dzieci.

Więcej Drukuj

Jest więcej pieniędzy na inwestycje

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej (28.09.) radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przeznaczeniu 600 tys. zł na kolejne inwestycje i dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych. Na co pójdą te pieniądze?

Więcej Drukuj

Szkoła szuka anglisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika poszukuje nauczyciela języka angielskiego na zastępstwo w pełnym wymiarze zatrudnienia do 8 grudnia 2017 r.

Więcej Drukuj

Euro-Kita, do której chodzą dzieci z obu stron Odry, ma już 20 lat!

- Nikt się nie rodzi z uprzedzeniami, uprzedzeń się uczy. Dlatego ważne jest, żeby dzieci od najmłodszych lat mogły razem wzrastać i poznawać rówieśników - podkreślali w poniedziałek, 25 września, podczas 20. urodzin frankfurckiego przedszkola Euro-Kita, do którego chodzą razem dzieci ze Słubic i Frankfurtu, włodarze tych miast.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na utrzymanie w czystości placów i chodników na terenie Gminy Słubice

Ogłoszenie BZP nr 594798-N-2017 z dnia 2017-09-28 r.

Więcej Drukuj

W słubickim Intermarche będzie w weekend zbiórka żywności dla najuboższych

29 i 30 września sieć supermarketów spożywczych Intermarché po raz kolejny weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności w 52 wybranych sklepach tej sieci wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej Drukuj

Znów będzie smacznie w słubickiej bibliotece

Wszystkich miłośników domowej kuchni, słubicka biblioteka zaprasza 5 października 2017 r. o 15.00, do oddziału dla dorosłych, na kolejne spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków. Tym razem będzie „Pieczarka w roli głównej”.
7 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie w ramach Kulinarnych Czwartków. – Choć w założeniach miało mieć charakter typowo organizacyjny, za sprawą uczestników przemieniło się w prawdziwą ucztę smaków i aromatów – wspomina Małgorzata Dobosz ze słubickiej biblioteki miejskiej. – Na stole pojawiły się pyszne sałatki, smakowity pasztet i oczywiście na deser fantastyczne ciasto przygotowane przez klubowiczki. Ustalenie „menu” kolejnych spotkań poszło gładko – dodaje.

Więcej Drukuj

Pobiegaj w Puszczy Rzepińskiej

W sobotę 4 listopada odbędzie się I Bieg św. Huberta w Puszczy Rzepińskiej. Do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa Starościn-Rzepin-Starościn. Organizatorami są: Urząd Miejski w Rzepinie, Technikum Leśne w Starościnie oraz Nadleśnictwo Rzepin. Szczegóły na plakacie w załączniku.

Więcej Drukuj

Jutro próba syren alarmowych

W czwartek 28 września 2017 r., między 12.00 a 12.30, na obszarze Gminy Słubice zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych obrony cywilnej. O 12.00 nadany zostanie sygnał akustyczny ,,ogłoszenie alarmu” – dźwięk modulowany syreny w trwający 3 minuty. O 12.30 nadany zostanie sygnał akustyczny ,,odwołanie alarmu” – dźwięk ciągły syren trwający 3 minuty.
Jest to sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej. Mieszkańcy gminy każdorazowo, po usłyszeniu sygnału alarmowego, powinni włączyć odbiornik radiowy i telewizyjny na lokalne pasma, na których będą podawane zasady zachowania się i bieżące komunikaty na wypadek zaistniałych faktycznych zdarzeń.

Więcej Drukuj

Seniorzy! Weźcie wnuki i jedźcie na Święto Latawca

W niedzielę 1 października, na łąkach pomiędzy Frankfurtem a Lebus, odbędzie się Święto Latawca, do udziału w którym zachęcamy seniorów. Gmina Słubice jest partnerem w projekcie frankfurckiej spółki Arle „Uczmy się od siebie nawzajem – citySpotkaniaPOKOLEŃ ohne Grenzen”, w ramach którego organizowany jest wyjazd do Lebus.
Jak wyjaśnia Natalia Szulc ze spółki Arle, seniorzy z dziećmi najpierw sami zbudują latawce, a następnie będą je puszczać. Potem będą świętować przy kawie i cieście.

Więcej Drukuj

Popołudniami w szkołach będzie się działo!

25 autorskich kół zainteresowań, które sfinansuje gmina Słubice, będzie realizowanych w tym roku w szkołach i przedszkolach. Skorzysta z nich około 500 dzieci. Będą rozwijały zainteresowania podczas zajęć teatralnych, językowych, sportowych...Z budżetu gminy przeznaczymy na to 64 tys. zł.

Więcej Drukuj

Szatan z siódmej klasy” i „Szaleństwa panny Ewy” w kunowickiej szkole

15 września uczniowie z Kunowic obchodzili pierwsze urodziny nadania ich szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Podczas tej uroczystości uczennice klasy VII przypomniały życiorys i twórczość pisarza, a po części oficjalnej, wszyscy przeszli do klas, gdzie czekała na nich mała niespodzianka. Zniknęły stamtąd ławki, przyciemniono szyby i zwyczajne sale lekcyjne stały się pomieszczeniami kinowymi, w których na „wielkich ekranach” oglądano ekranizacje utworów pisarza. Szkolne kino w swoim repertuarze oferowało „Szatana z siódmej klasy”, „Koziołka Matołka” oraz „Szaleństwa panny Ewy”. Nauczyciele zapowiedzieli, że za rok znów z pomocą uczniów zamierzają zorganizować święto patrona placówki. Imię pisarza nadano Szkole Podstawowej w Kunowicach 16 września 2016 roku.

Więcej Drukuj

Dostaliśmy dotację na lokale socjalne!

Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał gminie 1 mln zł bezzwrotnej dotacji na utworzenie 19 lokali socjalnych. – Długo się staraliśmy o tę dotację, ale w końcu się udało – cieszy się burmistrz Tomasz Ciszewicz i zapowiada, że lokale mają powstać do maja 2019 roku. – Na inwestycję tę planujemy wydać w sumie 2,3 mln zł - dodaje. Lokale socjalne powstaną po gruntownej przebudowie gminnego budynku przy ul. Krótkiej 12.

Więcej Drukuj

Podczas Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego będą też polskie akcenty

Frankfurcka sieć organizacji społecznych THINK zaprasza w środę 27 września o 17.00 na plac Mostowy (hala sportowa między ulicami Bischofstraße i C.-P.-E.-Bach-Straße) na główne wydarzenie organizowane w ramach Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego. To tego dnia wystąpi etiopski muzyk jazzowy Dawit Getachew, któremu towarzyszyć będzie czteroosobowy zespół z Addis Abeby.W programie także m.in. występ grupy Intertreff e.V. , która zaprezentuje tańce z całego świata, koncert afrykańskiego rapera i muzyków z Syrii oraz program przygotowany przez grupę wokalną słubickiego TWK.

Więcej Drukuj

Frankfurt zaprasza na miejskie dożynki

W najbliższy weekend (30.09-01.10.), w centrum Frankfurtu, odbędzie się festyn cityHERBST - Jesień w mieście. Będzie okazja spróbować regionalnych produktów, obejrzeć tradycyjne rzemiosło rolnicze, wziąć udział w dyniowym konkursie, a nawet w ugniataniu kapusty. Organizatorzy zaplanowali też sporo atrakcji dla dzieci, w mieście staną Foodtrucki, w niedzielę otwarte też będą sklepy.

Więcej Drukuj

Są pieniadze do wzięcia w ramach Programu Równać Szanse

Dziś, 25 września o 17.30 w siedzibie Sektora 3 Słubice (I piętro budynku Biblioteki Collegium Polonicum)
odbędzie się spotkanie w ramach Podwieczorków Obywatelskich. Jego organizatorem są: Sektor 3 Słubice i Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania – operator Programu Równać Szanse. Zaproszenie kierują do: fundacji, stowarzyszeń, domów kultury, bibliotek i grup nieformalnych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Spotkanie poświęcone będzie Regionalnemu Konkursowi Równać Szanse 2017.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w Golicach.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w Golicach przy ulicy Słonecznej 3 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Słubice, zabudowanej garażem, położonym w Słubicach przy ul. Rysia.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice

Dz.U./S S180, 20/09/2017, 368772-2017-PL

Więcej Drukuj

Licealiści trafią pod skrzydła naukowców

W piątek, 15 września w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia partnerskiego pomiędzy Zespołem Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na jego mocy Collegium Polonicum oraz Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy obejmą patronatem uczniów słubickiego liceum w następujących dziedzinach: język angielski, język niemiecki, język polski, biologia, chemia oraz historia.

Więcej Drukuj

Specjaliści podpowiedzą jak zdobyć unijne wsparcie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp., zaprasza wszystkich zainteresowanych 26 września na bezpłatne konsultacje do Słubic.Specjaliści dostępni będą od 10.00 do 12.30, w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Akademickiej 1, sala nr 233.Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistami do spraw funduszy europejskich, którzy podpowiedzą jak uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwinięcie, poinformują o bezpłatnych szkoleniach jak również możliwościach dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą bezpłatne materiały informacyjne.

Więcej Drukuj

Dziś wernisaż wystawy Jerzego Sikucińskiego

Zapraszamy do Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w czwartek, 14 września o 18.00, rozpocznie się wernisaż wystawy Jerzego Sikucińskiego „Moja Przygoda z malarstwem”. Kurator galerii Anna Panek-Kusz podkreśla, że Jerzy Sikuciński to człowiek z pasją, która została uśpiona na 30 lat, ale odżyła ponownie w artyście, żeby cieszyć zarówno twórcę jak i odbiorców jego sztuki.

Więcej Drukuj

Sybiracy? Pamietamy!

W piątek, 15 września o 11.00, na placu Sybiraków, słubiczanie oddadzą hołd setkom tysięcy Polaków zesłanym przez Sowietów na Syberię. Organizatorem uroczystości jest słubickie koło Związku Sybiraków.
17 września to rocznica agresji ZSRR na Polskę, w wyniku której doszło do przymusowych przesiedleń i zsyłek.
Czasy te, na łamach Gazety Słubickiej, wspominała w 2015 roku słubiczanka Lucyna Żukowska, z zarządu słubickiego koła Związku Sybiraków, i tę opowieść dziś przypominamy.

Więcej Drukuj

Udział w tym turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki!

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju " Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

Więcej Drukuj

Informacja o ogłoszonych przetargach na nieruchomości gminne

Burmistrz Słubic ogłosił przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż 3 nieruchomości gruntowych niezabudowanych stanowiących własność Gminy Słubice położonych w Słubicach.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy placu Wolności.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w obrębie 1 m. Słubice przy ul. Daszyńskiego.

Więcej Drukuj

System zielonych inwestycji. Weź udział w konkursie!

Jednostki samorządu terytorialnego,spółki komunalne i inne podmioty świadczące usługi publicznego transportu zbiorowego mogą starać się o dofinansowanie zakupu nowych autobusów elektrycznych, szkoleń kierowców, a także na modernizację lub budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego.Konkurs, w ramach Pakietu dla średnich miast, organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji. część 2) GEPARD - Bezemisyjny transport publiczny.

Więcej Drukuj

Dzisiaj Krótka Noc Muzeów 2017 we Frankfurcie nad Odrą

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna we Frankfurcie nad Odrą poinformowała, że frankfurckie muzea i kościoły otworzą 8 września, od 16.00 do 22.00, swoje podwoje i zaproszą do zwiedzania po zmroku. W wielu miejscach zobaczymy nie tylko wystawy. W Kościele Mariackim, od 16.00 do 23.00 jest możliwość zwiedzania tegorocznej wystawy dotyczącej reformacji, a o 17.15 rozpocznie się muzyczne widowisko historyczno-teatralne dotyczące historii reformacji we Frankfurcie nad Odra.Odwiedzający będą mieli możliwość podziwiania pięknie podświetlonego starego ołtarza z Kościoła Mariackiego. W Kościele św. Getrudy, od 16.00 do 23.00 także można oglądać tegoroczną wystawę dotyczącą reformacji, a o 22.30 rozpocznie się tam koncert organowy na słynnych organach Sauera - gra Stephan Hardt.

Pełny program znajduje się na stronie Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej.

Więcej Drukuj

Jak odkrywane są pozostałości po bitwie sprzed 258 lat?

Fundacja Dobro Kultury oraz prof. UAM dr hab. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego zapraszają na spotkanie z historią. Dla młodych mieszkańców powiatu słubickiego odbędą się warsztaty z georadarem i wykrywaczem metalu. – Uczestnicy dowiedzą się również, kto i na jakich zasadach może w Polsce poszukiwać zabytków – wyjaśnia G. Podruczny, opiekun naukowy przedsięwzięcia.

Więcej Drukuj

facebook google plus one