Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

ZARZĄDZENIE NR 321/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 320/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 319/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na czas nieokreślony

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 315/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 18 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących zasób Gminy Słubice, przeznaczonych do dzierżawy na okres do 3 lat

Więcej Drukuj

Odchodzący radni podziękowali za współpracę

- Tę kadencję możemy uważać za bardzo udaną – mówił wczoraj na ostatnim spotkaniu Rady Miejskiej w Słubicach jej przewodniczący Mariusz Olejniczak. – Gdy podsumujemy choćby inwestycje, w ciągu czterech lat wydaliśmy na nie niebagatelną kwotę ponad 48 mln zł – dodał.

Więcej Drukuj

Jak dojechać 1 listopada na cmentarz?

Jak co roku, 1 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka. - Zmiany te spowodowane są znacznym wzrostem natężenia pojazdów w okolicach cmentarza oraz zapewnieniem ciągłości ruchu w tym rejonie miasta podczas dnia Wszystkich Świętych - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Słubicach Wiesław Zackiewicz.

Więcej Drukuj

W Collegium Polonicum zainaugurowano nowy rok akademicki

W Collegium Polonicum zakończyła się przed chwilą uroczystość z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Zainaugurował go prof. Tadeusz Wallas, Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspólnie z nowo wybraną Prezydent Viadriny prof. Julią von Blumenthal. Wykład inauguracyjny „Zagrożenia dla demokratycznych standardów we współczesnej Europie” wygłosiła prof. Magdalena Musiał-Karg, Prodziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Więcej Drukuj

Pomysł na dawne kino Piast

Słubicka biblioteka zaprasza na interesującą wystawę projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu kina "Piast", autorstwa słubiczanina Adriana Mermera. Wystawa poświęcona jest koncepcji odnowy i rozwoju zabytku. Przedstawia pomysł adaptacji budynku ponownie na obiekt teatralno-kinowy, spełniający część zadań miejskiego ośrodka kultury. Wystawę można oglądać w holu głównym biblioteki.

Więcej Drukuj

Słubice w czołówce miast powiatowych, które odniosły największy sukces finansowy!

- Lepszego zakończenia kadencji nie mogłem sobie wymarzyć – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz komentując najnowszy ranking najlepiej rozwijających się gmin i miast w Polsce, opublikowany w najnowszym numerze pisma samorządowego Wspólnota.

Więcej Drukuj

Już w piątek powędrujemy po labiryncie sztuki

19 października, o 15.00, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, otwarty zostanie 19. Festiwal Nowej Sztuki lAbirynT, który potrwa do niedzieli. Organizatorzy przygotowali ponad 30 akcji artystycznych, wystaw, pokazów filmowych, spotkań z twórcami, wykładów, performance’ów i happeningów artystów z Austrii, Czech, Estonii, Grecji, Japonii, Korei, Malty, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, USA i Włoch.

Więcej Drukuj

Tym seniorom werwy można tylko pozazdrościć

W ostatni piątek, w słubickim Klubie Witkacy, ponad 150 członków Związku Emerytów i Rencistów, wzięło udział w balu, który kończył Tydzień Seniora. Wśród zaproszonych gości byli m.in. burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak. – Dziękuję Państwu za osiem lat współpracy – mówił odchodzący z urzędu T. Ciszewicz. Podkreślał, że przez dwie kadencje, gdy rządził gminą, z radością wspierał różne inicjatywy związku, który jest jedną z naszych najaktywniejszych organizacji pozarządowych.

Więcej Drukuj

Przyrodnicy zapraszają na rodzinną grę terenową

W niedzielę 28 października o 12.00, w parku przy alei Niepodległości, rozpocznie się Rodzinna Gra Terenowa, na którą zaprasza wspierana przez gminę Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. - Zależy nam na zacieśnianiu więzi rodzinnych i promowaniu wspólnego spędzania czasu, dlatego w skład drużyn będzie wchodziła tylko najbliższa rodzina (rodzice, rodzeństwo i dziadkowie) - mówi Natalia Duer z Fundacji. - Zapraszamy chętne rodziny do zgłoszenia swojego udziału! Ilość drużyn w zabawie jest ograniczona - dodaje.

Więcej Drukuj

Od jutra do piątku autobis 983 nie zatrzyma się przy placu Bohaterów

Z powodu robót drogowych, od środy 17 października (od godz. 8.00) do piątku, 19 października, przystanek „Plac Bohaterów“, znajdujący się na trasie transgranicznego autobusu 983, nie będzie obsługiwany Frankfurcka firma przewozowa prosi pasażerów, żeby w tym czasie korzystali z przystanków „Dworzec Autobusowy“ lub „Plac Frankfurcki“.

Więcej Drukuj

Takie zmiany wprowadził nowy kodeks wyborczy

W niedzielę, 21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe. Według nowej ordynacji osoba kandydująca na burmistrza może też ubiegać się o mandat radnego gminy. Niedopuszczalne jest natomiast jednoczesne kandydowanie na radnego powiatu lub radnego sejmiku województwa i na burmistrza. Zmieniła się również ustawowa definicja znaku „X" na kartach do głosowania, który od teraz oznacza co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie karty do głosowania.

Więcej Drukuj

Gdzie głosujemy? Zmiana miejsca w obwodzie nr 11!

Informujemy, że mieszkańcy obwodu nr 11(ul. Akademicka, Bohaterów Warszawy, Piłsudskiego, Konstytucji 3 Maja od nr 67 do końca, Grabarskiego oraz Wojska Polskiego od nr 1 do 50 i od nr 120 do końca) w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku, będą mogli głosować w lokalu wyborczym w przedszkolu samorządowym nr 4 Krasnal Hałabała przy ul. Bohaterów Warszawy 8, a nie jak dotychczas w żłobku.

W załączniku znajdują się obwieszczenie burmistrza Słubic w sprawie obwodów do głosowania.

Więcej Drukuj

Wybory samorządowe 2018. Jak głosować i kiedy głos będzie ważny?

W niedzielę 21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Mieszkańcy wybierać będą burmistrza gminy oraz radnych miejskich, powiatowych i swoich przedstawicieli do sejmiku wojewódzkiego. W przypadku jeśli w pierwszej turze wyborów nie zostanie wybrany burmistrz, słubiczanie pójdą po raz drugi do urn 4 listopada.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na przebudowę Placu Bohaterów w Słubicach

Ogłoszenie w BZP nr 636450-N-2018 z dnia 2018-10-15 r.

Więcej Drukuj

Kto zostanie nowym burmistrzem?

21 października mieszkańcy gminy Słubice wybiorą następcę Tomasza Ciszewicza, który odchodzi z samorządu. O fotel szefa gminy powalczą cztery osoby: Mariusz Dubacki z Nowoczesnej, popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, bezpartyjny Mariusz Olejniczak, Tomasz Pisarek z Platformy Obywatelskiej i wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość Maja Pszczołowska-Mizerska.

Więcej Drukuj

Koło bazaru będą światła. Potem też na Konstytucji 3 Maja

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontuje lada moment sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic: 1 Maja, Folwarcznej i Sportowej. To wynik porozumienia z gminą, która już kilka lat temu przebudowała to skrzyżowanie łącznie z poszerzeniem ulicy Folwarcznej i budową tam oświetlenia. Samorząd zapłacił też za wykonanie dokumentacji technicznej związanej z montażem sygnalizacji.

Więcej Drukuj

Nauczyciele? Dziękujemy!

- Serdecznie dziękujemy za Państwa pracę – mówili dziś, 12 października, podczas spotkania z nauczycielami burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak. Podkreślali, że to zawód szczególny, bo pedagodzy uczestniczą w wychowaniu dzieci i młodzieży, stając się autorytetami dla wielu osób.

Więcej Drukuj

Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zgłoszenia do 18 października

Organizatorzy Aktywnego Kalendarza Adwentowego wydłużyli termin składania propozycji na organizację okienka w ramach tegorocznego „Kalendarza Adwentowego Słubice – Frankfurt nad Odrą“. Instytucje, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne działające społecznie i w dziedzinie kultury w dwumieście mogą dokonać jeszcze zgłoszenia swojej inicjatywy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w języku polskim na stronie internetowej ARLE GmbH (http://www.bolfras-kleist.eu/).

Więcej Drukuj

Konkurs plastyczny „Poznajemy słubickie organizacje pozarządowe”

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem jest przygotowanie plakatu promującego wybraną organizację pozarządową.
- Zależy nam na tym, żeby dzieci, młodzież dowiedziały się, czym zajmują się działające w Słubicach fundacje i stowarzyszenia. A potem wybrały tę jedną organizację, której działalność jest im najbliższa i przygotowały plakat, który przedstawi to, czym ona się zajmuje – mówi Katarzyna Kochańska z fundacji.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na kolejne spotkanie polsko-niemieckiej sieci NGO

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, działająca na zlecenie gminy Słubice oraz miasta Frankfurt nad Odrą, serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Polsko-Niemieckiej Sieci Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 18 października 2018r. o 16.30 w Polsko-Niemieckim Punkcie Współpracy na rzecz Seniorów przy Slubicer Str. 8 we Frankfurcie.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 05 października 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Biografie Dzieci Wojny”.

Więcej Drukuj

Słubicka drużyna pokazała moc!

W końcówce września odbył się XXVI Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych w Murzasichle. Wzięło w nim udział około 450 osób z całej Polski, a 37 drużyn zgłosiło swój akces do rywalizacji. W tym drużyna ze Słubic, która reprezentowała Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych koło w Słubicach i promowała Gminę Słubice. Relację z tego wydarzenia udostępniła radna Krystyna Baczyńska, która wzięła udział w rajdzie.

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 305/2018 Burmistrza Słubic z dnia 08.10.2018r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 304/2018 Burmistrza Słubic z dnia 08.10.2018r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 303/2018 Burmistrza Słubic z dnia 08.10.2018r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do zbycia

Więcej Drukuj

Ten teatr czaruje dzieci

4 i 5 listopada we frankfurckim Forum Kleista będzie okazja obejrzeć niezwykłe przedstawienie dla polskich i niemieckich dzieci. Z gościnnym występem przyjedzie nad Odrę Teatr UBS ze Schwedt, który zaprezentuje „Karła Długonosego”, baśń Moniki Radl na motywach bajki Wilhelma Hauffa. To ciekawa oferta dla dzieci od 6 lat, grup szkolnych i dla rodzin.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego specjalnego w trybie przetargu nieograniczonego.

Burmistrz ogłasza III przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego. Więcej informacji w załącznikach.

Więcej Drukuj

Szkolenia Obwodowych Komisji Wyborczych

Szanowni Państwo!


Informujemy, że szkolenia OKW odbędą się w Urzędzie Miejskim w Słubicach, ul. Akademicka 1, sala 104 (I piętro) w następujących terminach:


ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie - 10 października (środa)

OKW nr od 1 do 8 - godzina 10:00

OKW nr od 9 do 17 - godzina 13:00


ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie - 11 października (czwartek)

OKW nr od 1 do 8 - godzina 10:00

OKW nr od 9 do 17 - godzina 13:00

Więcej Drukuj

W Słubicach powalczą nie tylko lekkoatleci

W najbliższy piątek, 5 października od 11.00 będzie okazja kibicować zawodnikom, którzy wezmą udział w rozgrywanych w Słubicach 16. Mistrzostwach dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. W sportowe szranki stanie ponad 500 osób. Gospodynią będzie Paulina Polańska, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w rzucie dyskiem - zawodniczka LKS LUBUSZ Słubice. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych i konkurencji otrzymają pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Słubice, a złoci medaliści pamiątkowe koszulki mistrzostw.

Więcej Drukuj

To była ciekawa lekcja regionalnej historii

Pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 26 września 2018 r., związane było z naszą regionalną historią. Tym razem w scenerii Działu Regionalnego słubickiej biblioteki dyskutowano o historii Hitlerowskiego Karnego Obozu Pracy „Wychowawczej’, który istniał w latach 1940-1945 w Świecku.

Więcej Drukuj

„Dni Ubezpieczonego” w ZUS

Październik w lubuskich oddziałach ZUS upłynie pod znakiem „Dni Ubezpieczonego”. Tym razem nie trzeba przychodzić do urzędu, to pracownicy Zakładu na zaproszenie pracodawcy odwiedzą firmę i odpowiedzą na najważniejsze pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych. Będzie można dowiedzieć się m. in. dlaczego konto w ZUS jest tak samo ważne jak bankowe oraz czym jest IoSKU i dlaczego warto się z nią zapoznać. Na prośbę ZUS zamieszczamy informacje na ten temat.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na likwidację dzikich wysypisk na terenie miasta i gminy Słubice

Ogłoszenie nr 631305-N-2018 z dnia 2018-10-03 r.

Więcej Drukuj

Zmiana miejsca głosowania w obwodzie nr 11!

Informujemy, że mieszkańcy obwodu nr 11(ul. Akademicka, Bohaterów Warszawy, Piłsudskiego, Konstytucji 3 Maja od nr 67 do końca, Grabarskiego oraz Wojska Polskiego od nr 1 do 50 i od nr 120 do końca) w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października 2018 roku, będą mogli głosować w lokalu wyborczym w przedszkolu samorządowym nr 4 Krasnal Hałabała przy ul. Bohaterów Warszawy 8, a nie jak dotychczas w żłobku.

Więcej Drukuj

Chcesz głosować w wyborach? Przeczytaj!

Osoby zamieszkałe w Słubicach, które nie mają w gminie meldunku będą mogły wziąć udział w wyborach samorządowych pod warunkiem, że przyjdą do Urzędu Miejskiego i złożą wniosek o dopisanie do stałego rejestru wyborców. Muszą to zrobić najpóźniej do 16 października.

Więcej Drukuj

Do ZUWŚ dodzwonisz się chwilowo w inny sposób

Informujemy, że w związku z awarią telefonów stacjonarnych w Zakładzie Usług Wodno-Kanalizacyjnych do czwartku 4 października nieczynny będzie dotychczasowy numer telefonu do gminnej spółki. W tym czasie, w celu kontaktu z pracownikami wodociągów, prosimy o korzystanie z tymczasowego numeru telefonu 607 374 355.
Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!"

Więcej Drukuj

Obywatel w urzędzie? Licealiści odwiedzili magistrat

Uczniowie liceum akademickiego w Słubicach, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, spotkali się dziś, 2 października z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem, jego zastępcą Romanem Siemińskim oraz przewodniczącym rady miejskiej Mariuszem Olejniczakiem. Pomysłodawczynią lekcji "Obywatel w urzędzie" była prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg, która w liceum akademickim prowadzi lekcje z wiedzy o społeczeństwie.

Więcej Drukuj

Strażacy dzieki pomocy gminy dostali nowe auto

40 tys. zł z budżetu gminy przekazał samorząd Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach dzięki czemu strażacy mogli kupić nowiutkiego Forda Tourneo Courier do szybkiego reagowania. Auto jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, który usprawni ich pracę. Burmistrz Tomasz Ciszewicz przekazał dziś oficjalnie kluczyki do samochodu komendantowi PPSP Wojciechowi Śliwińskiemu.

Więcej Drukuj

Dobry Start? OPS przyjmuje wnioski

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach przypomina mieszkańcom o możliwości składania wniosków na świadczenie „Dobry Start”.
W ramach rządowego programu 300 złotych przysługuje każdemu uczącemu się dziecku bez względu na dochody w ramach jednorazowego świadczenia.

Więcej Drukuj

Jak mogą modelowo współpracować organizacje pozarządowe z obu stron Odry?

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum działająca na zlecenie gminy Słubice oraz miasta Frankfurt nad Odrą serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Polsko-Niemieckiej Sieci Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 18 października 2018r. o godz. 16.30 w Polsko-Niemieckim Punkcie Współpracy na rzecz Seniorów przy Slubicer Str. 8 we Frankfurcie.

Więcej Drukuj

Wybuch w urzędzie? Spokojnie, to tylko ćwiczenia!

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Słubicach i Ośrodka Pomocy Społecznej uczą się dziś w jaki sposób reagować w przypadku wtargnięcia do ich biur niebezpiecznych napastników. Na miejsce przyjechali strażacy i policja...

Więcej Drukuj

Golicka Mila po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła!

Wyjątkowy charakter mają w tym roku, odbywające się dziś, biegi dzieci zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Golicach. Powody są dwa: 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i 20-lecie Golickiej Mili. Na mecie stanęło około 650 uczestników, którzy przed biegami zrobili żywą flagę Polski.

Więcej Drukuj

DANE TELEADRESOWE SOŁTYSÓW KADENCJA 2015 – 2019

Więcej Drukuj

Losowanie numerów list - wybory samorządowe 2018

Miejska Komisja Wyborcza informuje, że dzisiaj, 28 września 2018 roku o godzinie 15:00 w sali 103 Urzędu Miejskiego w Słubicach (I piętro) odbędzie się losowanie numerów list dla następujących komitetów wyborczych, które zarejestrowały kandydatów na radnych w wyborach do Rady Gminy:

Komitet Wyborczy Wyborców "Nowe Słubice"

Komitet Wyborczy Wyborców Radni Dla Mieszkańców

Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Olejniczaka

Komitet Wyborczy Wyborców Tomasz Pisarek

Komitet Wyborczy Wyborców Słubice 2018

Pełnomocnicy w/w Komitetów mogą uczestniczyć w głosowaniu.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W dniu 25 września 2018 r. do Urzędu Miejskiego w Słubicach wpłynęła oferta złożona przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach na wspieranie realizacji zadania publicznego pn.: „Biografie Dzieci Wojny”.

Więcej Drukuj

Wiceburmistrz Roman Siemiński laureatem konkursu Pasjonat Sportowej Polski

Wczoraj, 26 września 2018 r., w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala Sportowa Polska 2018. Wśród laureatów znalazł się wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński. Informację tę przekazał dziś, podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki dodając, że to właśnie na wniosek SOSiRu, słubickich klubów sportowych i wielu osób uhonorowano R. Siemińskiego.

Więcej Drukuj

Licealiści z ULO dają darmowe korepetycje

Uwaga uczniowie podstawówek! Macie problemy z zadaniami domowymi, nie radzicie sobie z materiałem? Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego czekają na was. Dwa razy w tygodniu udzielają darmowych korepetycji ze wszystkich przedmiotów.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt znów zapraszają do lAbiRynTu sztuki

Od 19 do 21 października odbędzie się 19. Festiwal Nowej Sztuki lAbirynT. Jak zapowiada Anna Panek-Kusz ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, która jest jednym z kuratorów festiwalu, publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w ponad 30 akcjach artystycznych: wystawach, pokazach filmowych, spotkaniach z twórcami, wykładach i happeningach artystów z Austrii, Czech, Estonii, Grecji, Japonii, Korei, Malty, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, USA i Włoch.

Więcej Drukuj

Jakub Czak już oficjalnie w kadrze na młodzieżowe igrzyska Buenos Aires 2018

1 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się ślubowanie młodych sportowców wraz z wręczeniem im oficjalnych nominacji olimpijskich. Dzień później wylecą oni do Buenos Aires. Słubiczanie trzymać będą oczywiście kciuki za Jakuba Czaka z LKS LUBUSZ, podopiecznego trenerów Jacka Grześkowiaka i Grzegorza Kaczmarka, który w tym roku uzyskał drugi wynik w Europie w biegu przez płotki i decyzją zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego został powołany do reprezentacji.

Więcej Drukuj

Wymiana starego pieca? Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przyjmuje już wnioski

W ramach rządowego programu Czyste Powietrze właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków: ich ocieplenie, wymianę okien czy wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. Wysokość dofinansowania zależeć będzie od zarobków wnioskodawcy.Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek 1 października o 18.00 w Słubickim Mi8ejskim Ośrodku Kultury.
Słubic

Więcej Drukuj

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – przedłużony termin zapisów!

W związku z olbrzymim zainteresowaniem ze strony szkół podstawowych, UKS-ów, a także klubów i akademii sportowych, organizatorzy XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” postanowili przedłużyć zapisy do 7 października. Impreza dedykowana jest dzieciom w wieku 6-12 lat, przed którymi szansa przeżycia piłkarskiej przygody i zagrania na PGE Narodowym.

Więcej Drukuj

Biblioteka zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Książki

Po wakacyjnej przerwie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 26 września 2018 r. o 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tym razem spotkanie zostanie poświęcone fragmentowi naszej lokalnej historii, dotyczącej Hitlerowskiego Karnego Obozu Pracy "Wychowawczej", który istniał w latach 1940-1945 w Świecku. Serdecznie zapraszamy wszystkich interesujących się historią!

Więcej Drukuj

Anna Panek-Kusz z Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa lubuskiego

W piątek, 21 września 2018 roku, w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, uhonorowano osoby, które mają wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, wspierają i promują życie kulturalne regionu.
- Niezmiernie mi miło, że ktoś zauważył, nominował a kapituła nagrodziła - skomentowała Anna Panek-Kusz, która w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury prowadzi uznaną w Polsce galerię OKNO. Jest też jednym z kuratorów międzynarodowego festiwalu lAbiRynT, który jesienią odbywa się w Słubicach i gości artystów z całego świata.

Więcej Drukuj

Wiemy już co szkoły zaproponują uczniom w ramach dodatkowych zajęć

50 tys. zł, z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, przeznaczy w tym roku szkolnym magistrat na zajęcia pozalekcyjne w szkołach. Jest w czym wybierać!

Więcej Drukuj

Paulina Polańska ze srebrem mistrzostw Polski

- W sobotę 22 września 2018 r., podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski Młodzików, w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego - Bełchatów 2018, nasza podopieczna Paulina Polańska zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem ( 0,75kg), uzyskując wynik 41,68 - poinformował szczęśliwy prezes LKS LUBUSZ Słubice Ryszard Chustecki. Trenerem słubiczanki jest Oleg Pachol.

Więcej Drukuj

Gmina remontuje drogę do strefy

Trwają prace przy modernizacji 700- metrowego odcinka drogi dojazdowej do strefy ekonomicznej w Słubicach. Potrwają do 6 października. Kierowców prosimy o wyrozumiałość, bo z powodu remontu są utrudnienia w ruchu. Prace prowadzone są od drogi 29 do Świecka i Zielonej Góry w kierunku strefy.

Więcej Drukuj

Z Andrzejem Stasiukiem poszukamy Galicji nad Odrą

5 października 2018 roku zapraszamy do Muzeum Kleista na minifestiwal inspirowany "Opowieściami galicyjskimi" Andrzeja Stasiuka.
Pisarz spotka się z publicznością o 19.00. Podczas wieczoru autorskiego towarzyszyć mu będą aktorzy: Lena Witkowska, Stefan Stern i Manfred Möcka. Wcześniej, od 10.30 naukowcy z Polski i Niemiec dyskutować będą o konsekwencjach przymusowej migracji w XX wieku po obu stronach Odry i zaprezentują wyniki swoich interdyscyplinarnych badań. W festiwalu wezmą udział: kulturoznawca prof. Beata Halicka, dziennikarz Lutz Kleveman i dramaturg Robert Urbański. W programie także m.in. występ chóru kameralnego Con Sono ze Słubic, degustacja potraw kuchni łemkowskiej i pokazy filmowe.

Więcej Drukuj

Niepodległość zabrzmi w wyjątkowych utworach

Jedną z ważniejszych uroczystości w kalendarzu gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jest Koncert Galowy, poświęcony temu jubileuszowi. Pierwotnie zaplanowany w auli Collegium Polonicum, ostatecznie, ze względu na zniszczenie budynku podczas pożaru, odbędzie się on w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach 26 października o 19.30. Koncert ten będzie wyjątkowy w każdym wymiarze. Dawno już w Słubicach nie wystawiane były dzieła takiego rozmachu i w tak wielkiej symfoniczno-chóralnej obsadzie.

Więcej Drukuj

Dziś będzie można zwiedzić Dwumiasto z perspektywy rzeki

Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza dziś na darmowy rejs po Odrze. Rejs z przewodnikiem mówiącym po polsku rozpocznie się o 15.30. Zbiórka w porcie przy Holzmarkt (statek„Onkel Helmut/ Wuj Helmut“). Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: info@tourismus-ffo.de lub bezpośrednio w informacji turystycznej (Große Oderstr. 29, Frankfurt).

Więcej Drukuj

Komunikat Zakładu Usług Wodno-Ściekowych

Informujemy, że prace związane z rozpoczęciem projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Słubice” spowodowały zwiększenie poboru wody z hydrantów przeciwpożarowych na terenie Słubic, niezbędnej do prowadzenia prac remontowych na sieci kanalizacji sanitarnej.W najbliższym czasie może wystąpić okresowa zmiana barwy wody dostarczanej mieszkańcom miasta. Woda pod względem bakteriologicznym jest stabilna oraz nadaje się do spożycia i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia mieszkańców.

Więcej Drukuj

Kleist ze swoją sztuką zagości nad Odrą

W niedzielę 23 września o 15.00, na placu Mostowym we Frankfurcie (Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Str. 10), będzie okazja obejrzeć spektakl "Rozbity dzban" według dramatu Heinricha von Kleista w wykonaniu kobiecej grupy teatralnej "Die Karawanserei" z Poczdamu.

Więcej Drukuj

Dzieci ozdobiły przedszkole barwami jesieni

Grupa Dzwoneczków i Rumianków z Przedszkola Samorządowego nr 2 Pinokio w Słubicach gościła kilka dni temu artystów z Pracowni Rzeźby w Drewnie Lemar. Lech Bemben i Anna Mazurek przygotowali dla dzieci drewniane liście dębu, które dzieci malowały w barwach jesieni.

Więcej Drukuj

To wyróżnienie Barbara Weiser-Lada sobie wygrała i wyśpiewała

Sejmik Lubuski podjął uchwałę w sprawie nadania dr Barbarze Weiser-Lada Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Radni podkreślili w ten sposób wkład słubiczanki w rozwój kultury w regionie.

Więcej Drukuj

Przetarg nieograniczony na budowę wieży widokowej wraz z infrastrukturą przy ulicy Sportowej w Słubicach

Ogłoszenie BZP nr 618560-N-2018 z dnia 2018-09-18 r.

Więcej Drukuj

Tomasz Ciszewicz i Mariusz Olejniczak wśród uhonorowanych przez Sybiraków

17 września w Słubicach, podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Zesłanych na Sybir i Walczących o Niepodległą Polskę, decyzją Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków wyróżniono kilka osób.Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Związku Sybiraków otrzymali: burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak i Józef Stupienko, przewodniczący społecznego komitetu budowy pomnika. Srebrną Odznakę Honorową odebrał natomiast wicestarosta słubicki Leopold Owsiak, a Karl Konrad Tschaepe z Frankfurtu otrzymał Odznakę Honorową Sybiraka.

Więcej Drukuj

Interesujesz się filmem? Te warsztaty są dla Ciebie!

Wojciech Tomczak, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zaprasza na spotkanie organizacyjne dla osób, które chciałyby uczestniczyć w warsztatach filmowych. Odbędzie się ono we wtorek, 18 września o 16.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej Drukuj

SMOK zamieni się dziś w teatr

W imieniu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszamy dziś, 14 września o 19.00, na premierę spektaklu „Casting. Finał” w reżyserii aktora Teatru Nowego w Poznaniu Mariusza Puchalskiego. Bilety w cenie 30 zł można kupić w SMOKu.
Jak zostać współczesną celebrytką/celebrytą? Jaką drogą dotrzeć na teatralną scenę, na kinowy ekran? - Te pytania z całą pewnością nurtują dzisiaj, a i również od dawna, wielu młodych ludzi. Każdego roku na wydziały aktorskie szkół teatralnych pragnie zdawać egzamin coraz więcej chętnych, do ról w serialach, filmach fabularnych i spektaklach teatralnych.

Więcej Drukuj

Uwaga! Ważna wiadomość dla zmotoryzowanych!

- W związku z organizacją w najbliższy weekend festiwalu food tracków na słubickim deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, od 14 września (piątek) od godz. 9.00, do 16 września (niedziela) do godz. 22.00 prosimy nie zostawiać samochodów na parkingu przy rondzie Solidarności - apeluje starostwo powiatowe, które jest organizatorem kulinarnego festiwalu.

Więcej Drukuj

Aktywny Kalendarz Adwentowy? Czekamy na pomysły!

Do 7 października 2018 r. instytucje społeczne, kulturalne i gospodarcze mogą ubiegać się o swoje okienko w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym Dwumiasta 2018. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączeniu.

Więcej Drukuj

Kolejny azbest zniknął z dachów

Około 56 tys. zł otrzymała w tym roku gmina, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, na realizację programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Dzięki temu usunęliśmy 129 ton azbestu z budynków gospodarczych i mieszkalnych w Słubicach, Golicach, Lisowie i Świecku.

Więcej Drukuj

Umowa podpisana. Dzięki gminie do mieszkańców dojedzie nowa karetka

350 tys. zł przeznaczy gmina na zakup nowej karetki dla szpitala powiatowego w Słubicach. Ma służyć mieszkańcom naszej gminy. – To dla nas ogromna pomoc – dziękowała burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi, prezes lecznicy Małgorzata Krasowska po podpisaniu dziś (12 września 2018 r.) w magistracie umowy na dofinansowanie.

Więcej Drukuj

Nauczy chętne dzieci i młodzież gry na bębnach i perkusji

W każdy piątek w w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, w dwóch grupach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-15 lat odbywać się będą godzinne zajęcia, które poprowadzi Kamil Karmelita. Dla pierwszej grupy rozpoczną się o 17.30, dla drugiej o 18.30. - Zajęcia skierowane są dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności gry na bębnach i innych instrumentach perkusyjnych. Rozwijają poczucie rytmu, a przede wszystkim sprawdzają wrodzone zdolności dzieci - zachęca K. Karmelita.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Słubice położonego w miejscowości Pławidło nr 9/2 wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu.

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącej własność Gminy Słubice położonej w miejscowości Pławidło.

Więcej Drukuj

Słubickie portrety w Galerii OKNO

W piątek 14 września o 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Nasz portret" słubickiej grupy AKFA działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Na wystawę składa się 46 fotografii słubickich rodzin. Pokazują one ich pasje i wzajemne relacje. - Dla nas, fotografów, ciekawym doświadczeniem jest to jak ujawniają się przed aparatem subtelne relacje, pomiędzy członkami poszczególnych rodzin...Chodzi tu o wzajemne spojrzenia małżonków, gesty rodziców względem dzieci, czy też interakcje pomiędzy rodzeństwem - opowiadają twórcy tych fotografii.



***

Więcej Drukuj

W poniedziałek nie parkujmy przy placu Sybiraków!

Straż Miejska od dziś kolportuje ulotki prosząc mieszkańców, żeby w poniedziałek 17 września, w dniu odsłonięcia Pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną i Niepodległą Polskę, na gminnych drogach, wokół placu Sybiraków, nie parkować samochodów. Miejsca te musimy zarezerwować dla gości, którzy przyjadą na naszą uroczystość.

Więcej Drukuj

Gmina kupiła policji sprzęt do badania trzeźwości kierowców

- Bardzo dziękuję za tę pomoc. Sprzęt, który ufundowała nam gmina ułatwi pracę policjantom z wydziału ruchu drogowego – podkreślał nadkomisarz Tomasz Rawa, pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Słubicach, odbierając z rąk zastępcy burmistrza Romana Siemińskiego najwyższej jakości, atestowane urządzenie do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Na jego zakup samorząd wydał 15 tys. zł.

Więcej Drukuj

Pomnik Sybiraków odsłonięty! Historia uczy patriotyzmu

- Odzyskanie niepodległości w 1918 roku to był początek gigantycznej pracy jaka musieli wykonać Polacy. Po 123 latach zaborów trzeba było zbudować państwo na nowo, stworzyć demokrację, zapanować nad chaosem prawnym - mówił dziś, 17 września 2018 roku, podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę, burmistrz Tomasz Ciszewicz. Jak podkreślał ten dzień to najważniejsza data w kalendarzu gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Więcej Drukuj

Polsko-niemieckie dożynki w Drzecinie przyciągnęły tłumy

Konkurs rzeźby w drewnie, występ chóru z zaprzyjaźnionego Bossen, degustacja drzecińskiego chleba, którego wcześniej próbowali już m.in. europarlamentarzyści w Brukseli, warsztaty rękodzieła, przejażdżki konne i wiele innych atrakcji stało się udziałem uczestników polsko-niemieckich dożynek zorganizowanych, w sobotę 8 września Drzecinie, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice”.

Więcej Drukuj

Słubiczanie powalczą o medale. Trzymamy kciuki!

W hiszpańskiej Maladze rozpoczęły się WMAC 2018 Malaga - 23. Mistrzostwa Świata Masters. O medale powalczą tam Małgorzata Krzyżan i Arkadiusz Bojarski. W rzutach dyskiem swoje zmagania rozpoczną w poniedziałek (10 września). Natomiast jutro (8 września) młodzi słubiczanie wystartują we Wrocławiu w PZLA Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików.

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu pożarniczego specjalnego w trybie przetargu nieograniczonego.

Burmistrz ogłasza II przetarg nieograniczony na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego. Więcej informacji w załącznikach.

Więcej Drukuj

Biblioteka szykuje się do zakupu nowości

Słubicka biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. W ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” dostanie 18,5 tys. zł.

Więcej Drukuj

Nasze asy ze stypendiami od gminy

Gimnazjaliści: Cyprian Jurkowski ze średnią ocen 6,00 i Julia Kaliska (5,46), a także uczniowie szkół podstawowych: Izabella Matusiak (5,80), Marcel Małachowski (5,82), Zuzanna Zbrożek (5,45) i Aleksandra Kopczyńska (5,55) – to oni uzyskali w ubiegłym roku szkolnym najlepsze wyniki w nauce i są wśród 24 osób, które otrzymywać będą stypendia od gminy.
Uczniowie wraz z rodzicami gościli na ostatniej sesji rady miejskiej, podczas której z rąk przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka i zastępcy burmistrza Romana Siemińskiego odebrali gratulacje.

Więcej Drukuj

Szczypiornistki z „Jedynki” przygotowywały się do nowego sezonu w Sławie!

Końcówkę wakacji słubickie piłkarki ręczne spędziły w Sławie, gdzie podczas dziewięciodniowego zgrupowania, 24 zawodniczek UKS Jedynka Słubice trenowało przed nowym sezonem ligowym. Zgrupowanie w Sławie to pierwszy etap przygotowań do walki o mistrzostwo województwa.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na Kulinarne Czwartki w słubickiej bibliotece

Po wakacyjnej przerwie biblioteka wznawia spotkania w ramach Kulinarnych Czwartków. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 6 września 2018 r. o 15.00 w oddziale dla dorosłych. - Spotykamy się, wymieniamy kulinarnymi doświadczeniami, gotujemy i degustujemy samodzielnie sporządzone potrawy. Jest to świetna okazja do rozmowy o potrawach regionalnych i nie tylko, a także o książkach kucharskich autorstwa m.in. znanych mistrzów kuchni - zachęcają bibliotekarki.

Więcej Drukuj

Rusza konkurs ofert dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych

Do 19 września 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Słubicach można składać propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży, które zostaną sfinansowane z budżetu gminy. W ubiegłych latach na kółka zainteresowań gmina wydawała rocznie ponad 50 tys. zł. Ile wyda w tym roku szkolnym zależeć będzie od złożonych propozycji.

Więcej Drukuj

Pomożemy się poznać organizacjom pozarządowym z obu stron Odry

Gmina Słubice wspólnie z miastem Frankfurt, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z obu stron Odry na dwudniowe, bezpłatne warsztaty, które odbędą się od 14 do 15 września 2018r. w Kosarzynie, w ośrodku wypoczynkowym „Nad Borkiem". Do piątku, 7 września, trwają zapisy.

Więcej Drukuj

Po wakacjach rusza Kino Konesera

"Obietnica poranka" - tym francuskim dramatem biograficznym wznawia działalność, w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, Kino Konesera. Porywającą adaptację bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia z Charlotte Gainsbourg w roli głównej, będzie można obejrzeć w najbliższy poniedziałek 10 września o 19.00. Bilety kosztują 10 zł.

Więcej Drukuj

Po wakacjach czas na naukę!

Blisko 1700 uczniów i ponad 720 przedszkolaków rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w samorządowych placówkach. Gospodarzem gminnej inauguracji z udziałem m.in. zastępcy burmistrza Słubic Romana Siemińskiego, przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka, radnych oraz dyrektorów jednostek oświatowych, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach.

Więcej Drukuj

W Słubicach powalczą lekkoatleci

W piątek 14 września o 15.00 na słubickim stadionie rozpoczną się Powakacyjne Zawody w Lekkiej Atletyce. Godzinę wcześniej, na płycie bocznej nr 3 odbędzie się konkurs z rzucie młotem. Zapraszają Burmistrz Słubic, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Polski Związek Lekkiej Atletyki i LKS LUBUSZ Słubice. Szczegóły w załączniku.

Więcej Drukuj

Na tarasie słubickiej biblioteki powstała letnia czytelnia

Biblioteka słubicka chce tworzyć przyjazną przestrzeń dla tych, którzy ją odwiedzają.
W związku z tym rozpoczęła kolejny etap modernizacji. Dzięki dotacji z gminy w wysokości 60 tys. zł remontowany jest taras. Dotychczas wykonano jego częściowe zadaszenie z aluminium i poliwęglanu. Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła.

Więcej Drukuj

Zarządzenie nr 259/2018 Burmistrza Słubic z dnia 29 sierpnia 2018r. w sprawie sporządzenia i podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Gminy Słubice przeznaczonej do sprzedaży

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 258/2018 Burmistrza Słubic z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniu mieszkalnym,...

Więcej Drukuj

Zarządzenie Nr 257/2018 Burmistrza Słubic z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie przeznaczenia do odpłatnego zbycia udziału stanowiącego własność Gminy Słubice w pomieszczeniach mieszkalnych,...

Więcej Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 256/2018 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 28 sierpnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiącej zasób Gminy Słubice, przeznaczonej do oddania w najem na okres do 3 lat

miejsce gromadzenia odpadów / pojemniki na odpady komunalne

Więcej Drukuj

Ogłoszenie o wyniku naboru członków do składu Komitetu Rewitalizacji w Gminie Słubice

Zgodnie § 3 ust. 10 uchwały nr XXXI/255/2017 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 26 stycznia 2017 r. w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji w Gminie Słubice, zmienionej uchwałą nr XLVII/372/2018 Rady Miejskiej w Słubicach z dnia 25 stycznia 2018 r.,

Więcej Drukuj

Melioracje? Trwają prace

65 tys. zł wyda gmina Słubice na prace melioracyjne. Przeznaczymy na to 65 tys. zł. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy jest na ukończeniu.
Prace te polegają na wykoszeniu skarp Kanału Czarnego oraz 15 kilometrów rowów szczegółowych na terenie Słubic oraz oczyszczeniu dna kanału, tak by woda mogła nim swobodnie płynąć. Te prace są już w toku. Drugi etap zaplanowano na jesień.

Więcej Drukuj

facebook google plus one