Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Polki wzmocnią frankfurcką drużynę piłkarek ręcznych. Tego meczu nie przegapcie!

W sobotę (19 października) o 20.00, w Hali Brandenburskiej we Frankfurcie, piłkarki ręczne z klubu Frankfurter HC, grające w trzeciej Bundeslidze, walczyć będą z HG Owschlag-Kropp-Tetenhusen. Frankfurcką drużynę wzmocnią trzy polskie zawodniczki. Mozna wygrać 10 darmowych biletów na ten mecz. Wystarczy napisać maila na adres: mario.quast@t-online.de, temat - „1 Freikarte für mich!”. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak mówi Mario Quast z zarzadu Frankfurter Handballclub wśród Polek najbardziej doświadczoną zawodniczką jest Monika Odrowska, która trafiła do Frankfurtu z drugoligowego VfL Waiblingen. 31-latka może grać na wszystkich pozycjach w drugiej linii. - Wraz z Moniką Odrowską zdobyliśmy doświadczoną zawodniczkę, która jest bardzo opanowana nawet w trudnych sytuacjach, czym zapewnia zespołowi niezbędną stabilność – chwali Polskę trener drużyny Wolfgang Pötzsch.

Z innego niemieckiego drugoligowego klubu HC Rödertal przyszła jej rówieśniczka Kamila Szczecina. Środkowa rozgrywająca będzie mogła wykazać się bezpośrednio przed bramką przeciwniczek. Polskie trio uzupełnia leworęczna Julia Łukaszewicz (18 lat), która ostatnio grała w Gliwicach. Mieszka w Słubicach, w następnym roku chce zdać maturę i rozpocząć studia na Uniwersytecie Europejskim we Frankfurcie.

- Jesteśmy w dobrym składzie - zapewnia Wolfgang Pötzsch. - W tym sezonie chcemy grać w czołówce – dodaje i potwierdza, że celem jest wejście do drugiej ligi.

Autor: Beata Bielecka | 14 października 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one