Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Gmina kolejny raz pomogła w zakupie pojazdu dla strażaków

- Jestem pewien, że ten pojazd przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców - mówił dziś, 4 października burmistrz Mariusz Olejniczak przekazując komendantowi powiatowej straży pożarnej Wojciechowi Śliwińskiemu kluczyki do nowiutkiego quada, który kupiono m.in. dzięki wsparciu gminy Słubice.

- Pozyskanie tego typu pojazdu znacząco wpłynie na usprawnienie działań ratowniczych na obszarach o niesprzyjających warunkach terenowych - mówił komendant, dziękując za wsparcie gminy burmistrzowi i przewodniczącemu rady miejskiej Grzegorzowi Cholewczyńskiemu. 

W. Śliwiński dodał, że celem szczególnie ważnym jest zwiększenie skuteczności operacyjnej jednostki w ramach podejmowanych działań ratowniczych w lasach, na terenach podmokłych oraz nieużytkach zlokalizowanych na obszarze działania jednostki, obejmujący powiat słubicki oraz województwo lubuskie.

Quad kosztował 50 tys. zł, udało się go kupić w ramach projektu „Doposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach w mobilny pojazd czterokołowy ratowniczo- patrolowy” ze środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Gminy Słubice.  Pomoc finansowa Gminy Słubice w zakupie quada była już kolejnym wsparciem w pozyskaniu nowego sprzętu dla strażaków KP PSP w Słubicach w ostatnich latach.

Autor: Beata Bielecka | 4 października 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one