Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

W bibliotece dzieci poznały…japoński teatr!

Przez pierwsze dwa tygodnie lipca w słubickiej bibliotece miejskiej odbyły się różnorodne zajęcia dla dzieci, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.
Każde spotkanie miało inny charakter, ale zawsze punktem wyjścia była książka, w różnej formie, o różnej tematyce. Uczestnicy mieli okazję poznać japoński, papierowy teatr Kamishibai i stworzyć własne ilustracje do przeczytanej opowieści, wcielić się w detektywów, a także uczyć się poprzez zabawę.

Nie zabrakło m.in. zabaw na świeżym powietrzu w bibliotecznym ogródku. To właśnie tam powstał niezwykły obraz namalowany na folii rozciągniętej między drzewami. Z wypiekami na twarzy dzieci słuchały też opowieści niezwykle utalentowanego Grzegorza Trzmielewskiego z Drzecina, który z zapałek tworzy m.in. modele statków. Na Dar Młodzieży zużył ich aż 80 tysięcy! Grzegorz z pasją opowiadał o swojej twórczości, prezentował swoje prace, a jest ich już pokaźna kolekcja! Natomiast dzieci z niezwykłym zaangażowaniem i podziwem słuchały, a pytaniom do artysty nie było końca! Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczością, ciekawą książką i jednocześnie przyjemną, wesołą zabawą w gronie przyjaciół. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Zapraszamy do biblioteki po ciekawe książki na wakacje!

Zespół BMiG

Autor: Beata Bielecka | 26 lipca 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one