Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Słubice gospodarzem konferencji z udziałem organizacji pozarządowych z całej Europy

Jean – Marc Roirant, prezydent Civil Society Europe w Brukseli i Karolina Dreszer – Smalec z zarządu Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, która pełni też funkcję wiceprezeski European Civic Forum, byli 8 stycznia gośćmi burmistrza Mariusza Olejniczaka. Rozmawiali o możliwości współpracy i promocji Słubic w związku z międzynarodową konferencją naukową, którą w dniach 28-29 marca 2019, organizuje w Słubicach, Civil Society Europe zrzeszająca 30 największych sieci organizacji pozarządowych w Europie.

Konferencja Civil Society Academy” to cykliczne wydarzenia organizowane co dwa lata przez europejską sieć Civil Society Europe. W Słubicach gościć będziemy około 100 reprezentantów wszystkich krajów Europy związanych z organizacjami pozarządowymi i prestiżowymi uniwersytetami. Osoby te są związane m.in. z Green 10 (europejską siecią zrzeszającą 10 największych europejskich sieci ekologicznych), European Disability Forum (europejską siecią zrzeszającą wszystkie najważniejsze organizacje zajmujące się wsparciem osób z niepełnosprawnościami) czy European Civic Forum (siecią zrzeszającą krajowe federacje organizacji pozarządowych ze wszystkich krajów Europy). Łącznie Civil Society Europe reprezentuje 10 milionów Europejczyków zaangażowanych w działalność społeczną i aktywnych w organizacjach pozarządowych.

- Celem konferencji jest podjęcie dyskusji na tematy związane z przyszłością Europy i rolą organizacji pozarządowych w jej budowaniu. Podczas dwóch dni sesji plenarnych i spotkań warsztatowych uczestnicy będą mieli okazje do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz przygotowania planów działań na przyszłość – wyjaśnił Jean – Marc Roirant. Dodał, że Słubice zostały wybrane jako miejsce spotkania z uwagi na symboliczny wymiar jakim jest dwumiasto promujące współpracę i porozumienie ponad granicami. Nie bez znaczenia jest również działalność słubiczanki K. Dreszer-Smalec w Civil Society Europe w Brukseli. Prezydent Roirant nie krył, że jest pod wrażeniem tego, w jaki sposób współpracują ze sobą Słubice i Frankfurt.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Civil Society Europe wybrał właśnie nasze miasto na miejsce swojej konferencji – stwierdził burmistrz Mariusz Olejniczak i zadeklarował chęć pomocy ze strony gminy w przygotowaniu tego wydarzenia.

Autor: Beata Bielecka | 9 stycznia 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one