Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Burmistrz: - Trzeba pomóc w odbudowie auli Collegium Polonicum

- Uważam, że Collegium Polonicum powinno otrzymać od gminy pomoc w odbudowie spalonej auli - usłyszał dziś z ust burmistrza Tomasza Ciszewicz prorektor ds. kadry i finansów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Tadeusz Wallas.
Prorektor UAM, który spotkał się z burmistrzem w słubickim magistracie poinformował, że trwa szacowanie strat po pożarze, który wybuchł 31 lipca i zniszczył część dużej auli.

– Zleciliśmy nowe opracowanie architektoniczne, które wykona projektant Collegium Polonicum i wystąpimy o odszkodowanie do ubezpieczyciela – poinformował prof. T. Wallas. Dodał jednak, że już dziś wiadomo, że pieniądze z odszkodowania nie wystarczą, bo trzeba będzie sprostać obecnym wymogom przeciwpożarowym, a to pociągnie za sobą wyższe koszty niż te poniesione 20 lat temu, gdy obiekt powstawał. Dlatego prorektor nie krył, że gdy UAM będzie miało już wiedzę, ile trzeba będzie dołożyć pieniędzy, zamierza się zwrócić do miasta o wsparcie finansowe.

Burmistrz nie ma wątpliwości, że gmina takiego wsparcia powinna udzielić. – Dla Słubic Collegium Polonicum jest obiektem strategicznym, bardzo ważnym w aspekcie współpracy transgranicznej, ale nie tylko – podkreśla T. Ciszewicz. Aula Collegium Polonicum jest też miejscem, w którym odbywają się organizowane przez gminę imprezy kulturalne m.in. festiwal Transvocale, Preludium Bożonarodzeniowe czy koncert noworoczny.

UAM szacuje, że odbudowa auli może potrwać do jesieni przyszłego roku. Uspokaja jednak, że zajęcia w Collegium Polonicum będą się odbywać w normalnym trybie, we wrześniu, zgodnie z zapowiedzią, ruszy też w CP liceum akademickie. 

Autor: Beata Bielecka | 23 sierpnia 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one