Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Stare opony? Nie wolno ich wyrzucać!

Przypominamy mieszkańcom, że nie wolno zostawiać starych opon pod śmietnikami. Bezpłatnie przyjmuje je Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), który mieści się na terenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przy ul. Krótkiej 8. - Kolejny raz apeluję do mieszkańców, żeby przestrzegali zasad utrzymania porządku w gminie – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

- Jechałem dziś do pracy drogą za Lewiatanem i najpierw się ucieszyłem widząc ładną, nową altanę śmietnikową, a chwilę później się zdenerwowałem, bo koło kolejnego śmietnika leżała sterta śmieci i stare opony – zadzwonił do gminy mieszkaniec Słubic. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, przy drodze, łączącej Narutowicza z Krótką, w miejscu gdzie stoją pojemniki na śmieci ktoś wyrzucił cztery stare opony. – To zabronione – podkreśla Mariusz Olejniczak z PUKu i dodaje, że tylko w pierwszym kwartale tego roku gminna spółka musiała wywieźć do Krosna Odrzańskiego, gdzie utylizuje się tego typu odpady, prawie 3 tony opon. – To przekłada się na koszty całego systemu, więc de facto każdy mieszkaniec za to płaci – mówi pracownik PUK. Dodaje, że utylizacja tony opon kosztuje 200 zł netto, do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty transportu do Krosna. Gmina musi też płacić więcej za transport śmieci na terenie miasta, bo po leżące pod śmietnikami opony trzeba wysłać dodatkowy samochód. Dlatego raz jeszcze przypominamy – PSZOK jest czynny w poniedziałki, środy i soboty od 7.00 do 18.00. Ponadto jeśli ktoś zmienia opony w zakładzie wulkanizacji i nie chce jechać z nimi do PSZOKu ma możliwość, za drobną opłatą, zostawić je w warsztacie.

Autor: Beata Bielecka | 5 kwietnia 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one