Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

„Latarnia” rzuca dobre światło na całe pogranicze

Dziś, 21 marca w Collegium Polonicum gimnazjaliści ze Słubic i Frankfurtu, którzy przez blisko trzy lata razem się uczyli w ramach projektu „Latarnia”, odebrali certyfikaty.
„Latarnia” to realizowany od 2005 roku polsko-niemiecki projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uczniowie słubickiego gimnazjum nr 2 i gimnazjum im. Karola Liebknechta we Frankfurcie. Młodzież z obu szkół, podczas wspólnych lekcji, doskonali swoje umiejętności językowe, poznaje kulturę, sztukę, zwyczaje kraju sąsiada i lokalną historię.

Jest to projekt modelowy na polsko-niemieckim pograniczu, co podkreślali m.in. polscy i niemieccy parlamentarzyści, którzy kilka lat temu odwiedzili Gimnazjum im. Karola Liebknechta i poznali projekt „Latarnia”. Stwierdzili, że po raz pierwszy spotkali się z tak ścisłą i dobrą współpracą pomiędzy szkołami w obszarze przygranicznym. Jak podkreślała podczas uroczystości w Collegium Polonicum dyrektorka słubickiego gimnazjum nr 2 Danuta Nowak praca w tandemach, która jest podstawą w ”latarnianych” klasach jest doskonałą formą nauki. – Projekt „Latarnia” wyróżnia Słubice i Frankfurt – mówiła. Dumy nie krył też dyrektor frankfurckiego gimnazjum Torsten Kleefeld. – Ten projekt jest możliwy nie tylko dzięki temu, ze współpracują ze sobą uczniowie, ale także dzięki współpracy nauczycieli z Polski i Niemiec – mówił. On też podkreślał, że „Latarnia” stała się marką obu szkół.

Autor: Beata Bielecka | 21 marca 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one