Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Mieszkańcy Dwumiasta poznają wielkanocne tradycje

Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy chcą poznać tradycje kultywowane w kraju sąsiada, będą mieli ku temu okazję podczas warsztatów i przedświątecznych spotkań. Ich organizatorem będzie Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, które realizuje transgraniczny projekt „Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej” współfinansowany ze środków UE.

Na pierwsze warsztaty zapraszamy już 22 marca do Drzecina. Od 17.00 do 19.00 w świetlicy wiejskiej mieszkańcy oraz goście z zaprzyjaźnionego Booßen będą wspólnie wyplatać wielkanocne palmy i malować jajka. Dzień później, 23 marca, od 10. 00 do 12.00, w siedzibie Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów, który znajduje się we Frankfurcie, przy Slubicer Str.8, wielkanocne ozdoby przygotowywać będą seniorzy, a 24 marca adresatem kreatywnych warsztatów będą rodziny z obu stron Odry. Rodziny zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o dokonanie zgłoszenia na adres: iwona.karaban@slubice.pl

Kolejną okazją dla mieszkańców Dwumiasta na wspólne warsztaty wielkanocne będzie dzień 26 marca. Wszystkie osoby chcące poznać zwyczaje wielkanocne sąsiada oraz nauczyć się przy tym tworzyć ozdoby i skosztować wielkanocnego żurku zapraszamy do Polsko-Niemieckiego Punktu Współpracy na rzecz Seniorów, od 11.00 do 13.00.

Tradycje związane ze zbliżającymi się świętami poznawać będą również dzieci ze słubickich i frankfurckich przedszkoli. Wspólnie, w oparciu o niemiecką tradycję, poszukiwać będą m.in. czekoladowych jajeczek wielkanocnych, a polskim zwyczajem malować będą jajka. Atrakcją w każdym przedszkolu będzie wizyta wielkanocnego kurczaczka, który wprowadzi dzieci w świat tradycji Wielkiej Nocy. W jednym ze słubickich przedszkoli dzieciom zza Odry przybliżona zostanie tradycja śmigusa dyngusa, czyli polewania się w wielkanocny poniedziałek wodą, co dla naszych sąsiadów będzie z pewnością wielką frajdą.

Autor: Beata Bielecka | 14 marca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one