Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

W Galerii OKNO pojawi się...baletnica

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Pawła Janczaruka „Baletnica w mieście”, który odbędzie się w piątek, 19 stycznia o 18.00, w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. - „Baletnica w mieście” przedstawia piękno ukryte w ruchach tancerki, pozbawionej scenicznego makijażu, kostiumu - tak Ania Szafran, baletnica i bohaterka zdjęć P.Janczaruka, opowiada o projekcie, w którym wzięła udział. - Miasto pełni tu bardzo ważną rolę. Urbanistyczny krajobraz staje się sceną dla sztuki, dzięki czemu każde zdjęcie jest inne- dodała.

W projekcie ważna jest rola Ani (baletnicy) i Pawła Janczaruka (autora zdjęć). Ania uczestniczy w wyborze zdjęć. Dzięki temu, z poszczególnej sesji, pozostają te najlepsze. - Balet na zdjęciach może wyglądać dobrze lub źle. Najtrudniejszym nie jest zrobienie samych zdjęć, ale wybór najlepszych, na których baletnica prezentuje się idealnie według prawideł techniki baletowej – mówi autor zdjęć. - Ani tańczenie w balecie pozwala na zdobywanie technicznych umiejętności, niezbędnych do tworzenia. Moim zadaniem było zatrzymanie tego w fotografii - mówi P. Janczaruk. - Najpiękniejszym w naszym projekcie jest to, że Ania tańczy spektakl, którego świadkiem, widzem i rejestratorem w danym momencie jestem tylko ja. Ania ma również nadzieję, że „Baletnica w mieście” poruszy i zachwyci, a w szczególności uświadomi, że posiadanie pasji to wielki skarb – mówi P. Janczaruk.

Autor: Beata Bielecka | 19 stycznia 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one