Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Zefir i Laguna to turystyczne perły

Nasze pływające po Odrze statki zacumowały na zimę w porcie w Nowej Soli. Mają za sobą bardzo udany sezon. Oprócz typowych codziennych rejsów, organizowane też były m.in. rejsy z muzyką country, szanty, rejsy do winnic, możliwość degustacji lokalnych potraw czy koncerty jazzowe i pokazy tańca towarzyskiego. Z oferty tej skorzystało ponad 22 tysiące pasażerów. Nie dziwi więc fakt, że trzeci rok z rzędu, Stowarzyszenie Odra dla Turystów, do którego należy także gmina Słubice, otrzymało Lubuską Perłę Turystyczną dla najlepszej atrakcji turystycznej w województwie lubuskim.

Prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów, słubiczanin Łukasz Kozłowski, tak podsumował zakończony niedawno sezon. Był niezwykle obfity w wydarzenia. Obie jednostki wypłynęły w swoje rejsy grubo ponad sześćset razy (!) , goszcząc na swoich pokładach łącznie ponad dwadzieścia dwa tysiące pasażerów. W tym sezonie do dyspozycji mieliśmy dziewięć portów oraz dodatkowo dziesięć tak zwanych małych przystani. Oferta rejsów Stowarzyszenia była bardzo bogata. Obok tradycyjnych codziennych rejsów harmonogramowych, organizowane były liczne rejsy tematyczne, takie choćby jak rejsy z muzyką country, koncerty jazzowe czy pokazy tańca towarzyskiego. Były także szanty, rejsy do winnic, możliwość degustacji lokalnych potraw oraz rejsy z regionalnymi produktami i rękodziełem. Jak co roku, nie zabrakło także specjalnej oferty dla dzieci i młodzieży, która m.in. dzięki organizowanym przez nas konkursom mogła poznawać historię swojego regionu. Najmłodsi mogli natomiast przenieść się w świat piratów podczas specjalnych rejsów z animacjami. Swoją ofertę kierowaliśmy także dla seniorów, którzy bardzo licznie korzystali z naszych usług. Specjalne rejsy z prelekcją na tematy związane z profilaktyką zdrowotną przyciągały rzesze nieco starszych amatorów odrzańskiej przygody. Statki były oczywiście obecne na wszystkich ważnych wydarzeniach, takich jak np. dni miast.

Dolina Odry ma swoją Miss

Równolegle do pracy nad ofertą stricte wodniacką, staramy się na wielu płaszczyznach popularyzować Odrę, jej walory turystyczne oraz turystykę wodniacką w szerszym znaczeniu, dlatego w sezonie 2017 wyszliśmy z kilkoma ciekawymi inicjatywami, nie do końca związanymi z samym pływaniem. Dla najmłodszych stworzyliśmy bajkowe postacie piratów, pod wdzięczną nazwą Piracka Banda Odrzaków. Zabawa polegała na zbieraniu poszczególnych pirackich bohaterów w specjalnym albumie. Dla turystów stworzyliśmy bardzo intuicyjną i prostą w obsłudze Turystyczną Mapę Doliny Środkowej Odry, gdzie z podziałem na kategorie ujęliśmy wszystkie atrakcje turystyczne oraz miejsca ważne i ciekawe dla odwiedzających nasz region. Zorganizowaliśmy także zabawę w Miss Doliny Środkowej Odry, która pod kątem popularności okazała się strzałem w dziesiątkę. Godnym odnotowania jest także fakt, iż mijający sezon był dla nas bardzo intensywny. Odra, jak co roku nie rozpieszczała swoim poziomem, co jednak nie przeszkodziło nam w poprawieniu wyników z lat ubiegłych. Tendencje te wyraźnie pokazują, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest coraz większe, a żegluga jak i cała turystyka związana z wodą ma przed sobą naprawdę dobry czas. Fakt ten także potwierdza rosnąca liczbą fanów naszego odrzańskiego profilu na Facebooku, który śledzi już ponad trzydzieści pięć tysięcy osób. Coraz większą popularnością cieszy się także prowadzone przez nas konto w serwisie Instagram.

W nowym sezonie nowe atrakcje

Podsumowując, sezon 2017 oceniamy jako bardzo udany i już dziś zapraszamy na pokłady naszych statków od kwietnia roku 2018. Obok kontynuacji sprawdzonych pomysłów, będą także nowe projekty, nad którymi już dziś pracujemy. Będzie coś m.in. dla miłośników wycieczek rowerowych czy amatorów regionalnych smaków i historii. Nie zabraknie oczywiście propozycji dla najmłodszych oraz seniorów. Będzie sporo o zdrowiu, profilaktyce i atrakcjach regionu Doliny Środkowej Odry. Zadbamy także o kreowanie odpowiednich postaw ekologicznych czy edukowaniu z podstaw wodniactwa. Do zobaczenia w roku 2018. Ahoj.

Autor: Beata Bielecka | 22 listopada 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one