Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Minister Elżbieta Rafalska z wizytą w gminie

Dziś, 25 sierpnia 2017 roku, burmistrz Tomasz Ciszewicz spotkał się z Panią Elżbietę Rafalską, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Spotkanie zdominowały tematy gminnych inwestycji, mowa też była m.in. o Środowiskowym Domu Samopomocy, który od września prowadzić będzie, koło Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie po PROstu.

O tym, jak ma funkcjonować ta placówka, opowiedziała prezes stowarzyszenia Joanna Sierżant- Rekret. Wyjaśniła, że jest tam miejsce dla 19 osób, przewlekle chorych psychicznie, a także z różnym stopniem upośledzenia umysłowego, które mogą na co dzień uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez terapeutów i pedagogów (wspomogą ich: pracownik socjalny, psycholog, logopeda, rehabilitant). Podopieczni będą też korzystać z poradnictwa pedagogicznego, psychologicznego oraz psychiatrycznego. Pani minister Rafalska już zapowiedziała, że odwiedzi to miejsce, gdy zacznie działać.

Autor: Beata Bielecka | 25 sierpnia 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one