Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Koperta życia? Może uratować życie!

Gmina Słubice przyłączyła się do akcji Koperta Życia, organizowanej przez słubicki szpital, której adresatem są przede wszystkim osoby przewlekle chore, starsze i samotne. – W specjalnie przygotowanych kopertach chętni mogą umieścić kartę informacyjną wypełnioną przez lekarza z najważniejszymi informacjami o ich stanie zdrowia i lekach, które przyjmują – wyjaśnia Małgorzata Żukrowska, Koordynatorka Ratownictwa Medycznego w słubickim szpitalu. Dodaje, że w karcie jest też podany m.in. kontakt do najbliższych i dane pacjenta.
Co ciekawe, taką kartę, w woreczku opatrzonym logo akcji, umieszcza się w…lodówce.

– Lodówkę ma już dziś każdy i ratownik medyczny, przyjeżdżając do chorego, który może być nieprzytomny, albo trudno z nim nawiązać kontakt, bez problemu znajdzie lodówkę i znajdującą się w niej Kopertę Życia – mówi M. Żukrowska. W Słubicach akcja już ruszyła i mimo, że grupa docelowa jest jasno określona, ratownicy medyczni zachęcają wszystkich mieszkańców, aby wzięli w niej udział. To znacznie ułatwi pracę w przypadku udzielania pomocy osobom nieprzytomnym. Karta dostępna jest również w wersji anglojęzycznej m.in. dla zawodowych kierowców lub osób wyjeżdżających za granicę. Koperty życia będą rozdawane przez ratowników medycznych podczas wyjazdów do osób starszych. Można je też otrzymać w Biurze Obsługi Interesanta w słubickim Urzędzie Miejskim oraz w Starostwie Powiatowym, w rejestracji ogólnej szpitala (od 8.00 do 15.00), u lekarzy rodzinnych lub samodzielnie wydrukować (wzór karty znajduje się w załączniku do tej informacji).

Autor: Beata Bielecka | 22 sierpnia 2017

Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one