Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

„Miś Uszatek” będzie mógł przyjąć więcej dzieci

O 50 miejsc gmina zamierza rozbudować przedszkole samorządowe „Miś Uszatek” przy ul. Podchorążych. Burmistrz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw, z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi, miałby być realizowany z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

- Rośnie nam liczba mieszkańców, co powoduje, że potrzebujemy więcej miejsc w przedszkolach. Mamy już bardzo dobrą bazę, w którą ciągle inwestujemy, ale zaczyna brakować miejsc – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. „Miś Uszatek” zostanie rozbudowany o budynek z osobnym wejściem i szatnią, do którego wchodzić się będzie od strony Paderewskiego. Przy tej ulicy powstanie też parking dla 24 samochodów.

Dysponujemy już wstępną wizualizacją (zdjęcia w załączniku), która pokazuje, jak ten obiekt mógłby wyglądać. – Koncepcję już zaakceptowałem więc projektant może przystępować do pracy – mówi burmistrz.

Także w tym roku gmina postawiła na rozbudowę przedszkoli. Obecnie, w dwóch szkołach podstawowych w Słubicach (SP nr 1 i SP nr 2), tworzone są oddziały przedszkolne, co pozwoli przyjąć dodatkowo 50 maluchów. W sumie miejsca w samorządowych przedszkolach znajdzie od września 249 dzieci, zabrakło ich dla 23.

Autor: Beata Bielecka | 17 sierpnia 2017



Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one