Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Tę wystawę warto zobaczyć. Artysta pięknie kadruje rzeczywistość

Stepan Grygar, uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej wystawia swoje prace w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Można je tam oglądać do końca wakacji. Na wystawę artysty, który obecnie uczy na wydziale designu i sztuki Ladislava Sutnara na Uniwersytecie w Pilznie, składa się ponad 30 czarno-białych prac.

W swoich realizacjach Czech nie nadużywa środków wyrazu. Minimalizuje obraz, porządkuje otoczenie poprzez odpowiedni kadr, wycinek przestrzeni. Rozgrywa całość stosunkiem form, zestawieniem detalu. Odpowiednim kadrem precyzyjnie tnie rzeczywistość, tworząc własne rozwiązania tematyczno-koncepcyjne. Wiedziony intuicją i doświadczeniem wyłapuje intrygujące go relacje, które w dobrze dobranym kadrze budują napięcie, zmieniają lub budują kontekst znaczeniowy. Zawęża obraz, ale nie ogranicza jego oddziaływania, a raczej potęguje doznania zestawieniem, grą form, niejednokrotnie dążącą do geometryzacji. Każda fotografia stanowi zamkniętą całość, będąc jednocześnie częścią większego, precyzyjnie wyselekcjonowanego zestawu. Duża część jego realizacji utrzymana jest w tonacji czarno-białej, choć w ostatnich latach coraz częściej skłania się również w kierunku fotografii kolorowej. Stepan Grygar (ur. 1955 w Pradze) ukończył studia na wydziale fotografii FAMU, gdzie następnie wykładał w latach 1993 – 2014. Ma w swoim dorobku wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw tak w Czechach jak i w Europie i poza nią.

Autor: Beata Bielecka | 26 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one