Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

W przedszkolu jeszcze wygodniej i ładniej

Prawie 100 tys. złotych przeznaczamy z budżetu gminy na inwestycje w Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Słubicach. Trwa tam modernizacja wejścia do placówki, remontowane są łazienki, zamontowany zostanie separator tłuszczów. Od strony południowej zamontowano rolety zewnętrzne w oknach sal dla dzieci, żeby w upalne dni zatrzymać promienie słoneczne.

– Po zakończeniu wszystkich prac będzie kolorowo i nowocześnie - cieszy się dyrektorka przedszkola Renata Cembrowicz. Opowiada, że polbruk przed budynkiem będzie w trzech kolorach, co z pewnością ucieszy dzieci. Poza tym dostęp do przedszkola będzie wygodniejszy. - Zależało nam też na roletach w oknach, bo bez nich sale się nagrzewały i było w nich bardzo ciepło. Rolety będą też przydatne gdy dzieci odpoczywają - mówi dyrektorka. W przedszkolu zmodernizowana również zostanie łazienka na drugim piętrze. Zamontowane zostaną tam nowe kaloryfery, lampy punktowe i oświetlenie na czujnik. Dzieci będą miały również łatwiejszy dostęp do urządzeń. W piwnicy pojawi się natomiast separator tłuszczu, który pomoże w utylizacji ścieków. To krok w kierunku oszczędności i ochrony środowiska.

Autor: Beata Bielecka | 21 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one