Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Dziś o Słubicach na żywo w Radiu Zachód

Nasza regionalna stacja będzie nam towarzyszyć podczas rozpoczynającego się dziś (14 lipca) Miejskiego Święta Hanzy. Wóz transmisyjny stoi już od wczesnego ranka przy granicy. Pierwszym gościem był burmistrz Tomasz Ciszewicz, który nie tylko zaprosił na Miejskie Święto Hanzy, ale opowiedział też o tym, czym obecnie żyje miasto. Zapowiedział m.in. rozpoczęcie jesienią wielkiej inwestycji przeciwpowodziowej. W terenowym studiu burmistrz pojawi się dziś ponownie po południu z nadburmistrzem Frankfurtu Martinem Wilke i Nikolai Noha, merem Szostki, naszego partnerskiego miasta na Ukrainie.

Podczas audycji na żywo, których będzie można słuchać do 18.00, o programie trzydniowej imprezy, którą po raz 14. organizujemy wspólnie z sąsiadami zza Odry, opowie też dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski. Joanna Pyrgiel ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji przybliży słuchaczom Radia Zachód współpracę Słubic i Frankfurtu, a Soeren Bollmann z Frankfurtu opowie o wspólnych korzeniach hanzeatyckich naszych miast. To wyjaśni m.in. dlaczego w czasie Miejskiego Święta Hanzy mieszkańcy częstowani są bułkami ze śledziami. Po południu gościem Radia Zachód będzie prezes Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Sawicki, który zaprosi na „Bieg bez granic”, Grzegorz Turnau zachęci do udziału w swoim i innych koncertach, Łukasz Kozłowski, prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów namawiać będzie do korzystania z rejsów Zefira, który na czas Miejskiego Święta Hanzy zacumował we frankfurckim porcie. Wśród zaproszonych gości są też Natalia Szulc i Christa Moritz z frankfurckiej spółki Arle. Opowiedzą o wspólnych projektach realizowanych przez nasze miasta.

Autor: Beata Bielecka | 14 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one