Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Słubfurt zaprasza na Piknik Sąsiedzki!

W sobotę, 20 maja o 11.00 rozpocznie się Słubfurcki Piknik Sąsiedzki, który organizują stowarzyszenia: Słubfurt e.V oraz verbuendungshaus fforst e.V. Jest on częścią obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada, połączony został też 11. rocznicą utworzenia stowarzyszenia fforst. Świętować będziemy na Brückenplatz|Plac Mostowy 2.0, Carl-Philipp-Emanuel-Bach-Straße 11A we Frankfurcie.

Słubfurcki piknik jest jednym z cyklu spotkań w ramach projektu „Ogród Nomadyczny – latający Uniwersytet Nowa Amerika”, którego celem jest badanie oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenie pogranicza polsko-niemieckiego. - Poprzez serie spotkań z mieszkańcami Nowej Ameriki – pogranicza polsko-niemieckiego – z jednej strony chcemy poznać i zrozumieć lokalne potrzeby oraz aspiracje kulturalne, z drugiej pragniemy rekrutować Nowoamerikanów do przyłączenia się do działań społecznych i kulturalnych naszej sieci - mówi Michael Kurzweelly twórca Słubfurtu.

Ogród Nomadyczny jest metaforą pogranicza polsko-niemieckiego rozumianego jako ogród, o który wspólnie się troszczymy. Ogród Nomadyczny nieustannie wędruje. Zwykłe ogrody są na stałe związane tylko z jednym miejscem – tam się rodzą, rozkwitają i w końcu zamierają. W przeciwieństwie do nich, Ogród Nomadyczny pojawia się tylko na jeden dzień w najmniej oczekiwanych miejscach, takich gdzie ludzie są na co dzień pozbawieni dostępu do ogrodu, nie odwiedzają ogrodów i nie uczestniczą w kulturze ogrodów.

- Nasza inicjatywa przygotowała szereg działań informacyjnych oraz artystycznych, które pozwolą Państwu zapoznać się z ideami społeczeństwa obywatelskiego, Nowej Ameriki (Słubfurt e.V.), oddolnych inicjatyw, alternatywnych form współżycia – cohousing (verbuendungshaus fforst e.V.), alternatywnej waluty (ZeitBankCzasu), ochroną środowiska poprzez racjonalne gospodarowanie w naszych domach (Klimanauten) oraz stosowaniu sztuk plastycznych w tworzeniu i wzmacnianiu więzi społecznych (les ateliers pARTage – Belgia). Pragniemy zaprosić osoby w każdym wieku, rodziny, grupy przyjaciół, studentów, nowo przybyłych, przyjezdnych, uchodźców jak i stałych mieszkańców Słubfurtu do wspólnego spędzenia czasu przy grillu, warsztatach tworzenia dekoracji UV, rozgrywkach siatkówki plażowej, czy szachowych. Zachęcamy wszystkich by zabrali ze sobą instrumenty muzyczne i dobre samopoczucie - zapraszają do wspólnej zabawy organizatorzy.

Wstęp wolny.

Autor: Beata Bielecka | 20 maja 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one