Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

1,2,3...startuje ART an der Grenze 2017

W środę 26 kwietnia zostanie uroczyście otwarty festiwal sztuki ART an der Grenze 2017. Od godziny 18 będą oprowadzania po wystawie oraz koncerty. Po występie Frankfurt-Słubicer Kneipenchor o dobry nastrój zadba polski zespół folkowy Paula i Karol. A w kolejnych dniach odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń lokalnych działaczy, które wzbogacają program ramowy festiwalu.W piątek, 28 kwietnia, Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Kulturoznawstwa Viadriny zaprezentuje „Dziwaczną literacką podróż z wilkołakami“. Natomiast chętnych do zabawy zapraszamy na ARTową imprezę do klubu studenckiego BASSement od godz. 23 – wstęp wolny dla osób posiadających opaskę festiwalową!

Inicjatywa studencka Nauka niemieckiego dla azylantów (IDA) pokaże film dokumentalny „My Escape/Meine Flucht“ w sobotę, 29 kwietnia. Artysta Ernst Niemand nauczy uczestniczki i uczestników swoich warsztatów dnia 30 kwietnia, jak można opowiadać historie wyłącznie za pomocą obrazów. Tego samego dnia nie zabraknie jednak słów, ponieważ frankfurcki autor Sören Bollmann będzie czytał fragmenty swojej najnowszej książki. Jego warsztaty pisania, zaplanowane na 29 kwietnia, zostaną przesunięte. Nowy termin podamy na naszej witrynie internetowej. Kto ma ochotę na sprawdzian wiedzy, tego na pewno ucieszy ART-owy quiz w poniedziałek, 1 maja. 70 pytań z takich jak dziedzin sztuka, kultura i ciekawostki czeka na poprawne odpowiedzi. Oprócz wiedzy będzie można zdobyć także sensacyjne nagrody. Chętnych do udziału prosimy o przesłanie zgłoszenia na rp.artandergrenze@gmail.com. Ciekawskich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak można czytać komiksy bez tekstu, zapraszamy serdecznie we wtorek, 2 maja, na premierę „Rockin Rooster meets Hula Lady“ autorstwa Ernsta Niemanda. Pierwszy tydzień zakończy się w środę, 3 maja, kolacją z dreszczykiem w fforst. Pomiędzy daniami będzie podawany interaktywny przypadek kryminalny. Zapewniamy napięcie i śmiech! Z powodu ograniczonych miejsc prosimy o przesłanie zgłoszenia na fsrkuwi@europa-uni.de. Kompletny i aktualny program można znaleźć na naszej witrynie internetowej http://art-an-der-grenze-ffo.weebly.com/.

Źródło: organizatorzy festiwalu ART an der Grenze

Autor: Beata Bielecka | 26 kwietnia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one