Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Ruszyła przebudowa drogi przy skrzyżowaniu Narutowicza i Rzepińskiej

Około 500 tys. zł wyda gmina na przebudowę skrzyżowania Narutowicza i Rzepińskiej, poszerzenie drogi, budowę chodników i dwóch zatok autobusowych. Prace potrwają do maja, ale uspokajamy kierowców, że na każdym etapie tej inwestycji droga będzie przejezdna.

- Wykonawca najpierw przebuduje jedną stronę drogi, a dopiero wówczas wejdzie na drugą stronę – zapowiada Krzysztof Rogoziński z magistratu. Dzięki temu ruchliwa droga będzie przejezdna, choć przez jakiś czas z powodu zamknięcia jednego czy drugiego pasa ruchu, mogą tworzyć się tu małe korki. Za to po zakończeniu inwestycji będzie i bezpieczniej i wygodniej. Poszerzony zostanie m.in. tzw. mostek przy skrzyżowaniu Nocznickiego i Rzepińskiej, który obecnie jest wąskim gardłem na tej drodze. Mijający się kierowcy muszą tu zachować szczególną ostrożność, stąd ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Jest tu ponadto zakręt, wprawdzie nieduży, ale niebezpieczny. Właśnie w tym miejscu droga będzie poszerzona, co ułatwi mijanie się samochodów. Kierowcy będą też mieli lepszą widoczność. Poprawi się również bezpieczeństwo pieszych, bo w planach jest też budowa chodników. W ramach inwestycji powstaną także dwie zatoki autobusowe, dla osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Autor: Beata Bielecka | 7 kwietnia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one