• Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez

Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Piłkarki ręczne z Jedynki spisały się na piątkę!

Dzięki wygranej w meczu 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej, UKS Jedynka zagwarantowała sobie już przed zakończeniem rozgrywek awans do 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

18 marca w Słubicach odbył się mecz 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej pomiędzy UKS JEDYNKA Słubice a MUKS LIDER I Świebodzin. Faworytkami spotkania były Słubiczanki, które dwa tygodnie wcześniej wygrały mecz w Świebodzinie 33:27.

Początek meczu to bardzo wyrównana gra obu zespołów i jeszcze w 7 minucie meczu Lider prowadził 5:4. Po kilka bardzo udanych akcjach skrzydłowej Julii Sadowskiej oraz lewej rozgrywającej Marty Wroniewicz Słubice uzyskały kilkubramkową przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8. Druga połowa przebiegała już pod dyktando JEDYNKI. Mimo, że na boisku przebywały 4 młodsze zawodniczki rezerwowe, zespół ze Słubic stale powiększał przewagę. Ostateczny wynik spotkania to 29:20. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra gra bramkarki Darii Tumaszyk.

Drużynę UKS JEDYNKA Słubice tworzą: Tumaszyk Daria (bramkarka), Puchalska Hanna ( bramkarka), Tańczak Natasza - 3, Radkiewicz Natalia - 2, Gutowska Paulina - 0, Martyna Cieślak - 1, Mizerska Patrycja - 2, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa - 0 Wroniewicz Marta -10, Sterenczak Julia – 2, Liedkie Natalia – 2, Kliszczak Paulina 1

Trenerami są: Jerzy Grabowski, Sławomir Jurgiewicz

Do końca rozgrywek ligowych pozostała już tylko jedna kolejka. Za dwa tygodnie słubiczanki zmierzą się w Gubinie ze SPARTĄ. Niezależnie od wyniku tego meczu UKS JEDYNKA zdobędzie tytuł wicemistrza województwa lubuskiego, a tym samym uzyska prawo gry w 1/8 Pucharu ZPRP. Turniej ten odbędzie się od 28 do30 kwietnia w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie).

O wyjście z 1/8 do ćwierćfinału powalczą: 1. Vambresia Wąbrzeźno (mistrz woj. kujawsko-pomorskiego) 2. UKS JEDYNKA Słubice (wicemistrz woj. lubuskiego) 3. mistrz woj. zachodniopomorskiego (rozgrywki trwają) 4. wicemistrz woj. wielkopolskiego (rozgrywki trwają)

Autor: Beata Bielecka | 28 marca 2017