Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Mieszkańcy powiatu zaprezentują swoje „Wiersze z szuflady…”

W środę 29 marca o 16.00 w bibliotece miejskiej w Słubicach ( w oddziale dla dorosłych) odbędzie się spotkanie z poezją. Swoje wiersze czytać będą lokalni artyści mieszkający w Słubicach i Rzepinie: Elżbieta Nowak, Jan Rzeszutek, Anna Łazdowska-Elińska, Lucyna Żukowska oraz Mieczysław Antonowicz.

Kilka słów o artystach lokalnych: Elżbieta Nowak – słubiczanka, która kocha przyrodę i z niej czerpie twórcze inspiracje. Zadebiutowała w trzech antologiach: „Tacy MALI wielcy mY” (2015 r.), „Wiersze pisane sercem i emocjami” (2016 r.), „Piórem Amora” (2016 r.).Swoje wiersze zamieszcza na autorskiej stronce portalu www.wiersze.kobieta.pl – Serwisie Autorów Polskich. Jan Rzeszutek – rzepinianin, uczestnik warsztatów Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, które wydały zeszyt z Jego utworami. Członek Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko” w Rzepinie oraz Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. Pomimo swej niepełnosprawności, na co dzień pełen optymizmu i uśmiechu. Wsparciem w rozwijaniu Jego zainteresowań są rodzice. Anna Łazdowska-Elińska – słubiczanka, miłośniczka muzyki i teatru. Dotychczas Jej wiersze publikowane były w gazecie „Moje Miasto”, w Radiowej Książce Poetyckiej, w Radiu Zachód oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnym „Pro Libris”. Lucyna Żukowska – Sybiraczka, słubiczanka, emerytowana nauczycielka, miłośniczka poezji, dobrej książki, przyrody, działaczka społeczna. Honorowy Prezes Słubickiego Koła Związku Sybiraków. Zesłana na Sybir wraz z rodziną w okresie powojennym w latach marzec 1949 – grudzień 1955. Mieczysław Antonowicz – słubiczanin, człowiek wielu pasji, interesuje się poezją, muzyką, śpiewem, turystyką, historia i geografią. Członek Towarzystwa Walki z Kalectwem, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach oraz zespołu muzycznego „Konsonans”.

Autor: Beata Bielecka | 29 marca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one