Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Golickie badmintonistki szóste w Polsce!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach w składzie: Sandra Szczerbin i Zuzanna Mierzejewska wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Badmintonie Drużynowym, które odbyły się 22-23 marca w Głubczycach woj. opolskie. Nasze dziewczyny i chłopcy z Nowogrodu Bobrzańskiego (zwycięzcy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży) reprezentowali w tym turnieju województwo lubuskie.

- Głubczyce to kolebka polskiego badmintona. Z miasteczka mniejszego niż nasze Słubice wywodzi się pięcioro olimpijczyków w tej dyscyplinie sportu, więc można powiedzieć, że nasze dziewczyny trafiły do jaskini lwa. Jak do tego okazało się, że do naszej grupy trafiły dwie reprezentacje z tego miasta i jedna z Białegostoku, to nogi się nam ugięły - relacjonuje Elżbieta Mierzejewska, nauczycielka wuefu z golickiej szkoły. - Na szczęście na początek okazało się, że nie taki lew straszny i udało się wygrać pierwszy pojedynek. Kolejne już nie pozostawiły złudzeń - wysoko przegrane dwa pojedynki sprawiły, że nasze dziewczyny zajęły trzecie miejsce w grupie i następnego dnia miały stoczyć pojedynek o piąte miejsce ze Szkołą Podstawową ze Straszęcina - mistrzyniami województwa podkarpackiego. Pojedynek stał na wyrównanym poziomie, jednak naszym dziewczynom zabrakło ogrania, które posiadało większość zespołów. Zawodnicy prawie wszystkich przybyłych drużyn trenują w profesjonalnych klubach. Zadecydowała gra deblowa, którą Zuzia i Sandra niestety przegrały - dodaje.Uważa też, że biorąc pod uwagę, że był to pierwszy wyjazd, należy uznać go za udany. Szóste miejsce w zawodach ogólnopolskich to olbrzymi sukces szkoły. - Na zakończenie trzeba wspomnieć, że należą się ogromne podziękowania głównemu sponsorowi-partnerowi ACCIONA ENERGY POLAND - GOLICE WIND FARM. Bez dofinansowania, które otrzymuje od tej wspaniałej firmy UKS Golice, wyjazd nie doszedłby do skutku. Ponadto ukłon w stronę Rodziców Zuzi i Sandry za zaangażowanie finansowe i mentalne - podkreśla nauczycielka.

Autor: Beata Bielecka | 27 marca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one