Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Sukces słubiczan. Ale z nich magicy wyobraźni!

Wszystkie cztery słubickie drużyny ze Stowarzyszenia po PROstu, które wzięły udział, 5 marca w Poznaniu, w eliminacjach Odysei Umysłu, zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego i będą walczyć o tytuł mistrza Polski. Jeśli się im to uda, dostaną zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkają się najlepsi odyseusze z całego świata.

Odyseja Umysłów to program edukacyjny, który ma uczyć samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów. Uczestnicy konkursu muszą wszystko zrobić sami, a dorośli trenerzy mogą jedynie im radzić i podpowiadać. Co roku w polskiej edycji startują setki szkół, a najlepsze spotykają się na finale. Tam laureaci z poszczególnych kategorii dostają przepustkę do światowego finału w Ameryce.

Szanse na wyjazd do Stanów Zjednoczonych zapewniły słubiczanom występy w Poznaniu. Dwie drużyny startowały tam w problemie 1 - "Tajne jest fajne". Zespół startujący w I grupie wiekowej, w składzie: Gabriela Mitrowicz, Zuzanna Kostrzewska, Emilia Kusz, Hanna Zduńczyk, Nina Skrzypacz, Natasza Smalec i Natasza Wilczyńska – zajął drugie miejsce, a drużyna startująca w II grupie wiekowej, w składzie: Eliza Stefaniak, Weronika Piórkowska, Oliwia Nowak, Natalia Kiedrowicz, Kinga Stupienko, Hanna Mikołajczyk, Sara Adamczyk - pierwsze miejsce.

Drużyna z I grupy wiekowej, która wybrała 2 problem - "Robota dla dziwno-bota", startując w składzie: Maksymilian Stupienko, Karolina Ryterska, Natalia Jasiniak, Oliwia Pomes, Amelia Fornalczyk, Lena Zielińska zajęła miejsce trzecie. - Wysoko została zawieszona poprzeczka dla drużyny z III grupy wiekowej, startującej w 3 problemie - "Od czasu do czasu Omer". Zmierzyła się ona z drużynami o dużym doświadczeniu i wysokich umiejętnościach, zwłaszcza teatralnych.

-Nasi odyseusze, w składzie: Błażej Wojtyra, Karolina Olszewska, Konrad Kaliciak, Malwina Olszewska, Marcelina Łukaszewicz, Emil Kojszewski, Michał Przyłucki, dorównali jednak innym drużynom i awansowali do finału ogólnopolskiego – cieszą się trenerzy słubiczan, którymi są: Tatiana Uwarkin, Iryna Yavorska, Tadeusz Dereń i Stanisław Piórkowski. Finał odbędzie się w Gdyni, od 1 do 2 kwietnia.

Młodzi słubiczanie startują w Odysei Umysłów już od wielu lat. Dwie słubickie drużyny ( ze Szkoły Podstawowej nr 1 i SP 2) prezentowały się już na finałach światowych w USA. Trzymamy kciuki, żeby słubiczanie kolejny raz polecieli za ocean.

Odyseja Umysłów przywędrowała do Polski 25 lat temu dzięki prof. Józefie Sołowiej, psycholog twórczości z Uniwersytetu Gdańskiego. Zachwyciło ją, że uczy ona zmieniać utarte ścieżki myślenia, a przekonuje, że jedyną barierą, która nas naprawdę ogranicza jest nasza własna wyobraźnia. Na tym Odyseję oparł jej twórca Sam Micklus. Co roku bierze w niej udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Polska edycja Odysei Umysłu jest częścią międzynarodowego programu edukacyjnego.

Autor: Beata Bielecka | 10 marca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one