Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Eksperci przyjrzą się granicom podczas Kongresu Polonoznawczego

Od 23 do 26 marca na Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się IV Kongres Polonoznawczy „Płynne granice”. Weźmie w nim udział ok. 300 międzynarodowych ekspertów zajmujących się tematyką polską. Kongres otworzą o 17.30 dr Jakub Skiba, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Administracji, Koordynator do Spraw Polsko-Niemieckiej Współpracy Przygranicznej i Regionalnej oraz dr Dietmar Woidke, premier Brandenburgii i Koordynator Rządu Federalnego ds. Współpracy z Polską.

Referat otwierający pod tytułem „Granica i utopia” wygłosi urodzony w 1979 roku w Polsce, niemiecki pisarz Matthias Nawrat. Zainteresowanych zapraszamy do Filharmonii im. Carla Philippa Emanuela Bacha przy ul. Lebuser Mauerstraße 4 we Frankfurcie nad Odrą. „Płynne granice w (wschodniej) Europie – co mogą zrobić nauka i media?“ to tytuł i temat otwartej dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 23.03 o godz. 15:00.

Wybitni badacze i publicyści będą dyskutować o tym, jak wobec sukcesów partii populistycznych i restryktywnych ustaw dotyczących mediów może udać się transfer niezależnych wyników badań naukowych do opinii publicznej. Dyskutować będą prof. Gwendolyn Sasse, dyrektor nowo powstałego Centrum Studiów Wschodnioeuropejskich i Międzynarodowych w Berlinie, dr Gerhard Gnauck, warszawski korespondent dziennika „Die Welt“ oraz dr Manfred Sapper, redaktor naczelny pisma „Osteuropa“. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Sali Logensaal w budynku Uniwersytetu Europejskiego Viadrina przy ul. Logenstraße 11.

Podczas IV Kongresu Polonoznawczego naukowcy w 28 sekcjach będą prezentować, komentować wyniki swoich badań oraz dyskutować o nich. Przy tym będą zajmować się w sposób interdyscyplinarny geograficznymi, historycznymi, społecznymi, kulturowymi, językowymi, gospodarczymi i prawnymi aspektami granic.

Program Kongresu znajduje się na stronie: www.polenforschung.de

Organizatorami kongresu są Niemiecki Instytut Kultury Polskiej w Darmstadt, Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce na Uniwersytecie Europejskim Viadrina, Center B/ORDERS IN MOTION na Uniwersytecie Europejskim Viadrina oraz Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy w Collegium Polonicum w Słubicach.

Źródło: Collegium Polonicum w Słubicach

Autor: Beata Bielecka | 23 marca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one