Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Tym razem o książkach dyskutowano podczas spaceru

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 22 lutego, miało dość nietypowy charakter. Klubowicze wybrali się na spacer, którego trasę wytyczył Soeren Bollmann, autor książki „Morderstwo w Dwumieście”, której akcja rozgrywa się w Słubicach i Frankfurcie.

Po polskiej stronie Odry zostają znalezione zwłoki niemieckiego przedsiębiorcy. Śledztwo prowadzą dwaj komisarze – Bernd Matuszek z Frankfurtu oraz Wojtek Miłosz ze Słubic. Powieść wciąga, nie tylko dzięki świetnie uchwyconemu wątkowi kryminalnemu, ale również dzięki scenerii, w której toczy się śledztwo. Dla nas, słubiczan, jak szczególnie zaznaczyli klubowicze, największym atutem omawianego kryminału jest jego oprawa. Znakomicie się czyta powieść znając topografię opisywanych miejsc. Autor od wielu lat mieszka we Frankfurcie, pracuje przy wspólnych projektach Słubic i Frankfurtu. Nic dziwnego, że fabuła jego kryminału tętni wprost życiem codziennym obu miast.Polecamy, nie tylko słubiczanom! Biblioteka zaprasza też na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 29 marca w oddziale dla dorosłych. Tym razem będzie okazja poznać twórczość poetycką słubiczan. Serdeczne zapraszamy.

Źródło: Małgorzata Dobosz, Moderator DKK BPMiG Słubice

Autor: Beata Bielecka | 6 marca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one