Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Dziś rusza Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia

150 uczniów, z klas 4-6, z terenu powiatu słubickiego, weźmie udział w bezpłatnych zajęciach, które przez całe ferie odbywać się będą w Collegium Polonicum. Jest to element programu "Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia"realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Słubicach. Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia zainauguruje dziś, 30 stycznia, wykład Małgorzaty Krasowskiej-Marczyk, prezesa słubickiego szpitala.

Uniwersytet składa się z 3 wydziałów: Zdrowego Serca, Zdrowego Żywienia i Kultury Fizycznej. Co czeka na przyszłych studentów? - Przede wszystkim dobra zabawa, połączona z pożyteczną i potrzebną wiedzą na temat tego, jak dbać o siebie – mówi Katarzyna Kochańska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, organizatora zajęć. Studenci będą przez 10 dni razem ćwiczyć fitness, tańczyć, szykować zdrowe przekąski, dowiedzą się, jak sobie radzić ze stresem i porażkami (bo tego nie lubi nasze serce), jak udzielać pierwszej pomocy, a także wielu innych ważnych i potrzebnych informacji o zdrowiu. Każdy uczeń codziennie dostanie również zdrowe drugie śniadanie i obiad. Uniwersytet to nie tylko zajęcia, ale również wycieczki: wyjazd do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze oraz wspólne wyjście do kina. A na zakończenie absolutorium i bal uniwersytecki. Czyli prawdziwe połączenie przyjemnego z pożytecznym. Uczniom spoza Słubic nasz powiat zapewnia dojazd autokarem.

Źródło: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Autor: Beata Bielecka | 30 stycznia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one