Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Wieczór autorski z ...9-letnią Emilką!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Emilką Kusz, niezwykle uzdolnioną 9-latką! Spotkanie odbędzie się w oddziale dziecięcym słubickiej biblioteki, w piątek 27 stycznia o 17.30, w ramach cyklu "Młodzi zdolni", promującej młode osoby z regionu, które mają pasje. Na swoje ostatnie urodziny dziewczynka dostała od dziadka piękny prezent - wydanie jej wierszyków, które zaczęła pisać w wieku 7 lat.

Emilka doczekała się wydania pierwszego w jej życiu tomiku autorskich wierszy pt. „Wiersze, wierszyki”! Pierwsze spotkanie z twórczością młodej słubiczanki odbyło się w słubickiej bibliotece w maju 2016 roku. Mieliśmy wówczas okazję poznać i wysłuchać wierszy Emilki, opowieści w jaki sposób je pisze oraz obejrzeć liczne fotografie jej autorstwa. Wydany tomik wierszy dodatkowo wzbogacony jest w kolorowanki i zadania autorstwa Emilki oraz piękne ilustracje wykonane przez słubickiego artystę plastyka Tomasza Fedyszyna.

 Tak się przedstawia publiczności Emilka Kusz

Cześć! Jestem Emilka i choć jestem dziewczynką nie lubię świecidełek, brokatów itp rzeczy. Lubię za to koty, kotki i kocięta. Moja siostra ma na imię Iga i ma prawie 5 lat . Lubi wygłupy, szaleństwa i konie. Razem mieścimy się w jednym pokoju , co pozwala nam na wieczorne rozmowy o życiu. Mieszkamy na samej górze pewnej kamienicy, ale niedługo przeprowadzimy się do Uradu do naszego ekologicznego domu, który budujemy całą rodzinką, ale to tata jest najważniejszym budowniczym. Nasz dom budowany jest ze słomy, gliny i bali. Więcej o naszym domu można się dowiedzieć ze strony www.dolinauradu.pl. To będzie wyjątkowe miejsce lubimy się tam bawić, organizujemy warsztaty i lAnbiRynT Festiwal Nowej Sztuki bo mama jest kuratorem wielu ciekawych wystaw. Chciałabym aby dom był już skończony bo nie lubię gwaru i hałasu ulicy. 14 lipca 2016 r. skończyłam 9 lat, a dziadek podarował mi wyjątkowy prezent – wydanie książki z moimi wierszami, które zaczęłam pisać w wieku 7 lat. Jedne są o rodzinie a inne o mnie i moich marzeniach. Wciąż jednak dorastam, a wraz e mną zmieniają się moje wiersze. Dziękuję i życzę miłego czytania.

Autor: Beata Bielecka | 27 stycznia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one