Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Betlejem w Kunowicach? To trzeba zobaczyć!

Kościół w Kunowicach znów zamienił się w stajenkę, w której Maryja urodziła Bożego Syna i złożyła Go w żłobie. Po raz kolejny aniołowie zaśpiewali \"Gloria in excelsis Deo\", ogłaszając światu, że w ubogiej stajence narodził się Emmanuel. Jeszcze raz wszystko stworzenie, ubodzy i możni upadli na kolana i oddali pokłon Bogu. W niedzielę 22 stycznia o 19.00 w kościele będzie niezwykłe przedstawienie.

Również i my chcemy przyjść do naszego Betlejem by oddać chwałę Jezusowi i jeszcze raz przypomnieć sobie, że Bóg może rodzić się każdego dnia w naszych sercach. Że to my możemy być dla niego małym Betlejem a nasze serca stajenką. Spotkajmy się w "Kunowickim Betlejem" 22. stycznia 2017 o godz. 19:00. Będzie to już czwarty koncert kolęd organizowany w naszym kościele i kolejny wspólny projekt muzyczny zespołu Trochę Krzywo nie Jest Krzywo i scholii Jerzyki oraz gości.

Zespół \"Trochę Krzywo Nie Jest Krzywo\" tworzą muzycy związani ze Słubickim Miejskim Ośrodkiem Kultury. Nazwa, która została naprędce wymyślona podczas jednej z prób i miała być jedynie żartem na stałe przylgnęła do zespołu, który akompaniuje podczas licznych projektów muzycznych realizowanych przy naszym kościele. Podczas koncertu zagrają: Karol Koza - perkusja, Piotr Pakulski - gitara basowa, Roman Boryczka - gitara akustyczna, Tomek Jakuszewicz - wokal, instrumenty klawiszowe, Jacek Fałdyna - saksofony, Monika Jakuszewicz - wokal, Weronika Chrostowska - wokal, Karolina Czaja - wokal, Julia Dłużniewska - wokal, Zuzanna Stolarek - wokal. 

Schola Jerzyki działa przy kościele w Kunowicach. Prowadzą ją Monika Jakuszewicz oraz Karolina Czaja a opiekunem jest ks. Jerzy Tyrak CM. Oprócz śpiewu na niedzielnych mszach świętych Jerzyki są aktywne podczas wielu różnych innych wydarzeń. Odnoszą sukcesy podczas festiwali i przeglądów. Podczas ostatniego festynu wincentyńskiego wykonały wraz z zespołem TGD utwór \"Błogosław duszo moja Pana\", a pod koniec października w Szczecinie wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Kamilę Pałasz i Piotra Nazaruka, które zakończyły się wspólnym koncertem uczestników warsztatów i zespołu TGD.

Źródło: SMOK Słubice

Autor: Beata Bielecka | 22 stycznia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one