Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Przyjdź na wystawę. Dostaniesz piękny kalendarz!

W piątek 13 stycznia o 18.00 w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wystawa i promocja tegorocznego kalendarza, który zdobią zdjęcia uczestników zajęć fotograficznych. Będzie okazja podziwiać nie tylko fotografie, które trafiły do kalendarza, ale też inne, powstałe podczas warsztatów w Galerii OKNO. Każdy dostanie też egzemplarz kalendarza. Kalendarze z Galerii OKNO wydawane są od kilkunastu lat, za każdym razem w nieco zmienionej formie, ale zawsze zawierają fotografie zrobione z artystycznym zacięciem. Ich autorami są pasjonaci obrazu, przygody, dla których fotografia to również poszukiwanie i doświadczanie. Wszyscy są uczestnikami warsztatów fotograficznych odbywających się w Galerii OKNO.

Wspólne działanie pozwala na uzupełnianie się wzajemne, na kreacje obrazu, wymianę doświadczeń. Ważne jest również współdziałanie w grupie. Każde zdjęcie wymagało współpracy i dogrania, wzajemnej motywacji. Działanie gestu, kolory, kadr… to wszystko ma znaczenie. Motywuje ich pasja, zaangażowanie i chęć poznania. Inspirując się starymi mistrzami, takimi jak Pablo Picasso, Piet Mondrian, a jednocześnie wykorzystując nowoczesne technologie projekcji obrazu na różne materiały, podłoża, struktury, uczestnicy warsztatu starali się wykreować nowe wizje i przestrzenie, odnaleźć się w abstrakcji i geometrii. Wzajemne połączenie mediów, stylizacje i końcowe efekty każdorazowo zaskakiwały, wywołując entuzjazm twórczego działania, który pomaga w rozwoju osobowości fotografa, uwrażliwia na tematy i otaczający świat, ucząc, że poprzez rejestrowanie obrazów można wyrażać siebie w sposób wykraczający poza kwestie czysto dokumentalne. Jednocześnie powstawał obraz czysto fotograficzny bez obróbki w programach graficznych.

Uczestnicy warsztatów, autorzy zdjęć: Witold Cholewa, Mikołaj Czyżewski, Joanna Czyżewska –Korbus, Janusz Duszkiewicz, Tomasz Fedyszyn, Natalia Janczycka, Kamila Klepacka, Karolina Konczyńska, Artur Kozłowski, Krystyna Kruszyna, Emilia Kusz, Paweł Lech, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mirończuk, Dariusz Olechno, Julia Olechno, Halina Samsonowicz, Aneta Szcześniewicz, Agnieszka Woźna, Andrzej Zarywski.

Inspirowała i prowadziła: Anna Panek-Kusz

Źródło: Galeria OKNO

Autor: Beata Bielecka | 13 stycznia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one