Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Golicka Mila po raz kolejny pozytywnie zaskoczyła!

Wyjątkowy charakter mają w tym roku, odbywające się dziś, biegi dzieci zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Golicach. Powody są dwa: 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i 20-lecie Golickiej Mili. Na mecie stanęło około 650 uczestników, którzy przed biegami zrobili żywą flagę Polski.

Dzieci podzielono na dwa zespoły. Jedni trzymali nad głowami czerwone kartki, drudzy – białe. Z drona zrobiono im pamiątkową fotografię. – Na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości musieliśmy przygotować coś specjalnego – mówiła Elżbieta Mierzejewska, wuefistka ze szkoły w Golicach, główna organizatorka biegów.

Otwierający imprezę burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz życzył małym biegaczom powodzenia i podkreślił, że cieszy się, że w jubileuszowej Golickiej Mili bierze udział aż tyle dzieci.

Wśród nich była m.in. Amelia Smolarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, która w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych. Gratulował jej prowadzący imprezę Piotr Kiedrowicz, na co dzień trener dziewczynki , która należy do prowadzonej przez niego Słubickiej Akademii Biegowej. - Bardzo lubię biegać, trenuję od roku i sprawia mi to wielką przyjemność – mówiła Amelia.

Na biegi do Golic przyjechały też dzieci z okolicznych miejscowości. Natalia Nowicka z Kowalowa uczestniczy w imprezie po raz pierwszy. - Pobiegnę na 500 metrów – opowiadała. – Cieszę się, bo to naprawdę fajna impreza – dodała.

Szkoła w Golicach nie tylko zorganizowała superimprezę, ale też pięknie ugościła przedszkolaki i uczniów. Dyrektorka Teresa Wieczorek zaprosiła wszystkich na darmową grochówkę.

Autor: Beata Bielecka | 28 września 2018Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one