Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Słubiczanie znów triumfowali podczas Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych

Ośmioletni Adam Murdza po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce i tytuł najlepszego żonglera podczas, zakończonych 18 czerwca 2017 roku, XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, Nagrodę na tym festiwalu dostał też Jakub Żwirek. Podopieczni Iwony Chruścińskiej, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, współzałożycielki Grupy Cyrkowej FUN – ATYCY, mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale też nauczyć się czegoś nowego.

- Wyjazd do Brodnicy był formą nagrody za całoroczną pracę – podkreśla Iwona Chruścińska. - Podczas różnorodnych warsztatów dzieci zdobyły nowe umiejętności, a spotkania z innymi uczestnikami był dla nich źródłem nowych pomysłów i inspiracji – dodaje. Słubicka grupa wróciła z Brodnicy z nagrodą w postaci sprzętu nagłaśniającego i statuetki. Wyjazd dofinansowała gmina Słubice. Ogólnopolskie Spotkania Cyrkowe, podczas których prezentują się młodzieżowe grupy cyrkowe z różnych stron Polski to m.in. warsztaty, parady, konferencje, spektakle… W tym roku uczestnicy mieli okazje m.in. wziąć udział w konferencji "Spójrz na cyrk inaczej", obejrzeć reportaż Jakuba Dylewskiego "Razem", spotkać się z autorką książki " Moje życie to cyrk” Kamilą Niewiadomską. Obejrzeli też m.in. podniebne spacery na linie i paradę cyrkową. Trzydniowa impreza zakończyła się Galą Cyrkową w wykonaniu wszystkich uczestników i pokazem ogniowym "Firelandia".

Autor: Beata Bielecka | 21 czerwca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one