Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

UKS Polonia Słubice mistrzem województwa lubuskiego! Zagrają na Narodowym

2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie nasi mali piłkarze z UKS Polonia Słubice wezmą udział w ogólnopolskim finale turnieju „Z podwórka na stadion”. Zapewnili to sobie zdobywając pod koniec marca tytuł mistrza województwa lubuskiego w swojej kategorii wiekowej.

Finały w województwie lubuskim odbyły się 30 i 31 marca w Kostrzynie nad Odrą. Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubuskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się SP Jasień i UKS 4 Kostrzyn nad Odrą (kategoria U-8), MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski i UKS 4 Kostrzyn nad Odrą (kategoria U-10) oraz MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski i UKS Polonia Słubice (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo lubuskie podczas finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja.

W Kostrzynie pierwszego dnia rywalizowali chłopcy w kategoriach do lat 10 i do lat 12, a drugiego chłopcy w najmłodszej kategorii (do lat 8) oraz dziewczynki w trzech kategoriach (U-8, U-10 i U-12). Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe. W rywalizacji chłopców do lat 10 na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy UKS 4 Kostrzyn nad Odrą, którzy w finale wygrali z UKS Perła Cybinka. W kategorii U-12 chłopców złote medale otrzymali gracze UKS Polonia Słubice, którzy w decydującym spotkaniu pokonali MLUKS 2 MOS Gubin 2:0.

- Przez dwa ostatnie lata przeżywałem porażkę w finale wojewódzkim: rok temu przegraliśmy z Gubinem, a dwa lata temu ulegliśmy „Czwórce” Kostrzyn. Dlatego tym razem przed wyjściem tutaj z autokaru powiedziałem chłopakom, że albo nie wyjdziemy z grupy, albo wygramy całość. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli reprezentować region na finale ogólnopolskim i przeżyć kolejną wspaniałą przygodę – podkreślał trener Piotr Dmochowski. - Po meczach dochodziły do nas różne głosy, że gramy ciekawą, poukładaną piłkę. Unikamy długich przerzutów, stawiamy na krótkie podania i dużą ruchliwość zawodników. Do Warszawy pojedziemy po prostu pokazać się z dobrej strony - mówił.

W najmłodszej kategorii chłopców najlepiej poradzili sobie zawodnicy UKS 4 Kostrzyn nad Odrą. W finale po bardzo emocjonującym meczu wygrali z MLUKS 2 MOS Gubin 1:0. W kategorii dziewcząt do lat 8 najwięcej powodów do zadowolenia miał zespół SP Jasień. Zawodniczki z powiatu żarskiego w decydującym spotkaniu pokonały MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski 1:0. Wśród dziewcząt w kategorii U-10 oraz U-12, tak jak przed rokiem, okazały puchar wywalczyły piłkarki MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski. Młodsze z podopiecznych Janusza Kałuzińskiego wygrały po rzutach karnych z SP Dobiegniew (0:0 w regulaminowym czasie i 1:0 w konkursie strzałów z dziewiątego metra), a ich starsze koleżanki wygrały kategorię do lat 12 pokonując w finale SP Jasień.

W tegorocznej edycji turnieju postanowiono też wyróżnić specjalnie drużyny, które wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać zawodników za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi drużynami z odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

Finały wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Podczas swojej historii turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Autor: Beata Bielecka | 6 kwietnia 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one