Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać środki na swoje działania oferując na rynku produkty lub usługi? Jak zwiększyć „siłę ekonomiczną” organizacji? - o tym będzie mowa na spotkaniu, które w czwartek, 30 marca 2017 r. o 17.00, organizuje w swoim biurze przy ul. Kościuszki 1 (1 piętro budynku biblioteki CP) Fundacja na rzecz Collegium Polonicum.

Więcej Drukuj

W tej świetlicy już nikt nie zmarznie

Poniemiecki budynek w Nowych Biskupicach, który służy mieszkańcom sołectwa jako świetlica i kaplica zyskał nowe ogrzewanie. Dotychczas trzy pomieszczenia ogrzewał jedynie zwykły kominek, przez co było tam chłodno. Dlatego mieszkańcom bardzo zależało, żeby zmodernizować ogrzewanie budynku. Gmina zainwestowała więc w kominek z płaszczem wodnym, dzięki czemu ciepło rozchodzi się teraz do kaloryferów znajdujących się we wszystkich pomieszczeniach. Z budżetu gminy przeznaczono na to w sumie ok. 20 tys. zł. We wrześniu wykonano płaszcz wodny, a teraz zrobiono obudowę kominka. Zostało już tylko malowanie, które zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Więcej Drukuj

Dziś otwieramy pierwsze okienko Aktywnego Kalendarza Adwentowego!

Frankfurcka orkiestra Fanfarengarde, w której grają też słubiczanie, zaprasza dziś o 18.30 do Collegium Polonicum na koncert i występ mażoretek. Jest to pierwsza propozycja spędzenia adwentowego wieczoru skierowana do mieszkańców Dwumiasta Słubice-Frankfurt. Jakie atrakcje czekają nas w kolejnych dniach?

Więcej Drukuj

Gmina wesprze warszaty umiejętności wychowawczych dla rodziców

W poniedziałek 24 października o 18.00 w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Piłsudskiego 3 (pokój nr 35) odbędzie się pierwsze z pięciu, bezpłatnych spotkań, które poprowadzi psycholog Dorota Krzymuska. Warsztaty mają pomóc rodzicom w rozumieniu swoich dzieci, stawianiu wymagań dostosowanych do możliwości dzieci, rozwijaniu w dzieciach umiejętności radzenia sobie z emocjami. Warsztaty są częścią projektu "Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna" realizowanego przez Stowarzyszenie PoProstu.

Więcej Drukuj

Segregacja śmieci? Nie uciekniemy przed tym!

W poniedziałek, 19 września na placu Przyjaźni odbył się pierwszy z sześciu happeningów w ramach kampanii "Bądź eko-słubiczaninem". Pracownicy Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, którzy prowadzą tę kampanię na zlecenie gminy, opowiadali mieszkańcom o nowych zasadach segregacji odpadów, rozdawali zgniatarki do butelek plastikowych i ulotki, które mają ułatwić słubiczanom selekcję śmieci.

Więcej Drukuj

Dyżur poselski w Słubicach

W czwartek, od 11.00 do 13.00 w fili biura poselskiego przy ul. Piłsudskiego 4 (parter, lokal nr 2) będzie pełniła dyżur Lucyna Kosiorowska, asystentka poseł Elżbiety Rafalskiej.

Więcej Drukuj

Problemy na budowie za Odrą. Kiedy otwarcie mostu do Frankfurtu?

Spór pomiędzy landem Brandenburgia, a firmą STRABAG, która przebudowuje ulicę Słubicką we Frankfurcie, spowodował, że wstrzymano prace. Nie wiadomo, kiedy będą kontynuowane. Termin ponownego otwarcia mostu łączącego Słubice i Frankfurt póki co nie jest jednak zagrożony.

Więcej Drukuj

Słubiczanie zawiązali Koalicję na rzecz Czystej Gminy Słubice

Wczoraj, 9 sierpnia na spotkaniu w Collegium Polonicum, słubiczanie zdecydowali, że będą wspólnie działać na rzecz czystości i ochrony środowiska w naszej gminie. – Bez pomocy mieszkańców nie poradzimy sobie na przykład z dzikimi wysypiskami śmieci, które co rusz wyrastają nam w różnych częściach miasta – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Był jedną z osób, które podpisały się pod wspólną deklaracją koalicjantów. Zrobili to też przedstawiciele: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Fundacji Dobro Kultury, Stowarzyszenia Patronum z Kunowic, Stowarzyszenia Kobiet Gospodynie z Rybocic, Hospicjum Domowego Św. Wincentego A'Paulo, Stowarzyszenia Nasze Słubice PL, Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 2 Słubice, Towarzystwa Walki z Kalectwem oddział Słubice i Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej rejon nadodrzański.Między innymi te organizacje odpowiedziały na apel samorządu o zawiązanie koalicji. Jest ona częścią kampanii ekologicznej, którą rozpoczęła gmina.

Więcej Drukuj

Dzięki łazience, którą sfinansowała gmina panu Stefanowi łatwiej się żyje

- Ale mi teraz dobrze – cieszy się 101-letni Stefan Pawłowski. Do niedawna nie miał w mieszkaniu ani łazienki, ani toalety. – Dla każdego byłaby to duża niedogodność, a co dopiero dla starszej osoby. Dlatego postanowiliśmy pomóc panu Stefanowi – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Zapraszamy nowych mieszkańców na spotkanie w Dwumieście Słubice-Frankfurt

W niedzielne popołudnie 10 lipca, o 13.00 zapraszamy na organizowane po raz trzeci Słubicko-Frankfurckie Spotkanie Nowych Mieszkańców. Tym razem odbędzie się ono we frankfurckim ratuszu przy Markplatz 1. Nowych mieszkańców powitają tam burmistrzowie: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke. - Postaramy się przedstawić najlepsze strony Dwumiasta – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz i dodaje, że spotkanie będzie też okazją do wspólnych rozmów i nawiązania bezpośrednich kontaktów. Dla najmłodszych przygotujemy kącik do zabawy i dwujęzyczną opiekę.

Więcej Drukuj

"Bądż Eko-słubiczaninem" - pomożemy Ci w tym!

Gmina Słubice rozpoczyna kampanię edukacyjno-promocyjną „Bądź Eko-słubiczaninem”, którą sfinansuje ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W piątek 10 czerwca w Zielonej Górze zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński odebrał z rąk prezes WFOŚiGW Jolanty Fedak czek na 45 tys. zł. Gmina Słubice jest jednym z pięciu laureatów konkursu na przeprowadzenie kampanii edukacyjnych na rzecz środowiska.

Więcej Drukuj

Popularny aktor przestrzegał młodzież przed uzależnieniami

Lech Dyblik, znany m.in. z filmów „Czas honoru” czy „Ranczo”, spotkał się 7 czerwca w Collegium Polonicum z uczniami dwóch słubickich gimnazjów. Opowiedział o zgubnych skutkach nałogu, których sam doświadczył. Spotkanie zorganizowano dzięki i funduszom Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Słubice.

Więcej Drukuj

Ważne zmiany w prawie dla stowarzyszeń!

Nowelizacja ustawy Prawo o stowarzyszeniach, która weszła w życie 20 maja 2016 roku, wprowadza nowe przepisy, które będą dotyczyły stowarzyszeń rejestrowych, stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych, uczniowskich klubów sportowych czy związków stowarzyszeń powstałych przed 20 maja 2016 r. Oto sześć najważniejszych zmian w przepisach dla stowarzyszeń.

Więcej Drukuj

Uwaga zmiana godzin przyjmowania interesantów!

Burmistrz Tomasz Ciszewicz informuje, że od dnia 1 czerwca 2016 r. będą obowiązywać niżej podane godziny przyjmowania interesantów przez pracowników Urzędu Miejskiego w Słubicach.
W poniedziałki wtorki, czwartki i piątki interesanci przyjmowani będą w godzinach: 8.00 – 14.00, w środy w godzinach: 10.00 – 16.00. Punkt przyjmowania wniosków (parter) jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach: 8.00 - 16.00, wtorki w godzinach: 8.00 – 17.00.

Więcej Drukuj

Dziś studenci zaczynają EUROnalia. Będzie się działo!

Przez trzy dni miejscowi studenci będą bawić się i integrować z okolicznymi mieszkańcami. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji dla osób, które w dniach 18-20 maja będą chciały świętować razem ze studentami podczas festiwalu muzycznego.Pierwszy dzień rozpocznie się o 21.00 otwarciem EUROnalii w KluboKawiarni Biała Czarna. Wieczór umili wszystkim muzycznie Pan Plastyk ze słubickiej grupy Prosety.

Więcej Drukuj

facebook google plus one