Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dziś otwieramy pierwsze okienko Aktywnego Kalendarza Adwentowego!

Frankfurcka orkiestra Fanfarengarde, w której grają też słubiczanie, zaprasza dziś o 18.30 do Collegium Polonicum na koncert i występ mażoretek. Jest to pierwsza propozycja spędzenia adwentowego wieczoru skierowana do mieszkańców Dwumiasta Słubice-Frankfurt. Jakie atrakcje czekają nas w kolejnych dniach?

W piątek, 2 grudnia, od 15.00 do 19.00 stowarzyszenie Lebenshilfe Frankfurt (Oder) proponuje świąteczny bazar z udziałem uczniów ze szkół muzycznych z obu stron Odry, pokaz ogni i biesiadę (Hansastrasse 3. W sobotę gratka dla miłośników kolei. Bahnsozialwerk-Grupa Terenowa z Frankfurtu przygotowała m.in. wykład na temat 175 lat kolei we Frankfurcie (Posener Hof 2 - za parkingiem), a w niedzielę można zabrać dzieci w podróż do świata bajek, podczas której poznają utwory nadodrzańskich autorów w języku polskim i niemieckim. Organizuje ją Arle GmbH i WOWI przy Karl- Marx Strasse 11. W poniedziałek 5 grudnia o 18.00 w Collegium Polonicum (sala nr 18)będzie prelekcja na temat przyrody w polskiej i niemieckiej tradycji, którą przygotowuje m.in. Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco. Cały program znajduje się w załączniku.

Aktywny Kalendarz Adwentowy już po raz ósmy zachęca mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą, żeby poznać dwumiasto z innej perspektywy. Od 1 do 24 grudnia, każdego dnia instytucje społeczne i kulturalne będą otwierać, niczym okienka w czekoladowym kalendarzu adwentowym dla dzieci, swoje drzwi dla mieszkańców pogranicza. Spotkania te pozwolą jeszcze mocniej przeżyć okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany przez Federalne Ministerstwo ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży w ramach ogólnoniemieckiego programu „Demokratie leben!”. Organizatorami są: Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Urząd Miejski w Słubicach, stowarzyszenie intertreff e.V, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH, Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach, Rada Samorządu Studenckiego (AStA) Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Autor: Beata Bielecka | 1 grudnia 2016Zdjęcia do wiadomości:
Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one