Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Zrobiło się jaśniej i bezpieczniej

Kolejnych 11 lamp solarnych postawił samorząd na terenie gminy. Jaśniej jest teraz przy kilku ulicach w Słubicach, a także w sołectwach. Na nowe lampy wydaliśmy z budżetu blisko 55 tys. zł.
Jak wyjaśnia burmistrz Tomasz Ciszewicz lampy solarne stawiamy w tych miejscach, gdzie trudno by było podłączyć tradycyjne oświetlenie. W sumie jest ich już w gminie 90. Te nowe świecą już w Słubicach przy ul. Ogrodowej (koło garaży), na ul. Drzymały, osiedlu Zielone Wzgórza (ul. Wschodnia i Północna), a także na terenach wiejskich. Trzy lampy solarne pojawiły się na osiedlu Widok w Kunowicach (przy Diamentowej, Złotej i w parku wiejskim – tę ostatnią sfinansowano w ramach inicjatywy lokalnej), a także w Kolonii Nowy Lubusz (lampa sfinansowana z funduszu sołeckiego), dwie lampy gmina postawiła też w Drzecinie (jedną sfinansowano także z funduszu sołeckiego).

Więcej Drukuj

W Kunicach znów puszczali wianki

Kunicka Sobótka ma już trzyletnią tradycję. W ubiegłą sobotę, rada sołecka wspólnie z mieszkańcami zaprosiła na festyn, którego atrakcją było m.in. puszczanie wianków na Odrze. Nie zabrakło też pysznych ciast, pierogów, a nawet rosołu, który przygotowali mieszkańcy. Polską kuchnię chwalili m.in. goście z niemieckiego Wiesenau. – Pięknie zaprezentowała się ta wieś – chwali burmistrz Tomasz Ciszewicz podkreślając, że sołtys Ewa Guzik potrafiła swoją energią zarazić wielu mieszkańców, którzy włączyli się w przygotowanie Sobótki. Wsparcie przyszło też ze Słubic, od grupy Pomagamy, która przygotowała wiele atrakcji dla dzieci.

Więcej Drukuj

Dla maturzystów stypendia pomostowe

Agencja Nieruchomości Rolnych, we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, będzie kontynuowała w roku akademickim 2017/2018 realizację programu „Stypendia pomostowe” dla studentów I roku studiów wyższych.

Więcej Drukuj

W Nowym Lubuszu pomalowali święta

Za nami kolejna odsłona cyklicznie odbywających się warsztatów świątecznych organizowanych w sołectwach naszej gminy we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubicach. Tym razem zajęcia, w ramach profilaktycznej kampanii „Postaw na rodzinę!”, odbyły się 7 kwietnia w Nowym Lubuszu. Uczestnicy pod okiem trenera wykonywali ozdoby świąteczne: wianki i stroiki, wielkanocne, jajka ozdabiane metodą decoupage’u lub ręcznie malowane farbami. Dla najmłodszych uczestników przygotowano okolicznościowe malowanki. Organizatorów najbardziej cieszy niesłabnące zainteresowanie oraz obecność mieszkańców sołectwa, zwłaszcza tych najmłodszych.

Więcej Drukuj

Zmiana harmonogramu wywozów odpadów.

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegnie zmianie harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice. Nowe harmonogramy dostępne na naszej stronie pod adresem link.

Więcej Drukuj

APEL DO HODOWCÓW DROBIU!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii ostrzegają przed ptasią grypą i zalecają bezwzględnie przestrzegać zasad bioasekuracji: zabezpieczyć paszę przed dostępem dzikich zwierząt, nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany, nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki, stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne, a po każdym kontakcie z drobiem umyć ręce wodą z mydłem, stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób, przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu. Za brak zastosowania tych zasad będą nakładane kary administracyjne.

Więcej Drukuj

W Drzecinie połamali się opłatkiem

Stowarzyszenie Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Drzecinie zorganizowali w poniedziałek 5 grudnia, w świetlicy wiejskiej, wigilijne spotkanie. Wstępem do niego była inscenizacja przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, która wprowadziła zebranych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej Drukuj

W tej świetlicy już nikt nie zmarznie

Poniemiecki budynek w Nowych Biskupicach, który służy mieszkańcom sołectwa jako świetlica i kaplica zyskał nowe ogrzewanie. Dotychczas trzy pomieszczenia ogrzewał jedynie zwykły kominek, przez co było tam chłodno. Dlatego mieszkańcom bardzo zależało, żeby zmodernizować ogrzewanie budynku. Gmina zainwestowała więc w kominek z płaszczem wodnym, dzięki czemu ciepło rozchodzi się teraz do kaloryferów znajdujących się we wszystkich pomieszczeniach. Z budżetu gminy przeznaczono na to w sumie ok. 20 tys. zł. We wrześniu wykonano płaszcz wodny, a teraz zrobiono obudowę kominka. Zostało już tylko malowanie, które zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Drzecina zapraszają na dożynki

W sobotę, 10 września mszą świętą o 13.00, mieszkańcy Drzecina rozpoczną obchody święta plonów. Po uroczystości w kościele przejdą w barwnym korowodzie na plac koło świetlicy wiejskiej, gdzie bawić się będą do nocy. W programie m.in. występ hejnalistów z zaprzyjaźnionego Boossen i zespołu ludowego Nadodrzanki, pokazy tańca flamenco, wiele atrakcji dla dzieci ( dmuchany zamek, trampolina). Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Świecko zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę, 10 września, Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka oraz sołectwo Świecko zapraszają na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Impreza stała się już tradycją w wiosce i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Podczas tegorocznego święta przygotowano: występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, zabawę przy muzyce na żywo oraz oczywiście tradycyjne pieczenie ziemniaka. Początek o 16.00.

Więcej Drukuj

W czasie dożynek rolnicy podziękują za zbiory

W sobotę 27 sierpnia w Rybocicach odbędą się dożynki. W programie m.in. zawody wędkarskie (9.00) organizowane przez koło nr 2 w Słubicach, msza dziękczynna za zbiory w miejscowym kościele (16.30), a później występy artystyczne, konkursy i zawody sportowe i zabawa taneczna (20.00). Zaproszenie do mieszkańców gminy kieruje sołtys z rada sołecką i Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach GOSPODYNIE".

Więcej Drukuj

Słubiczanie zawiązali Koalicję na rzecz Czystej Gminy Słubice

Wczoraj, 9 sierpnia na spotkaniu w Collegium Polonicum, słubiczanie zdecydowali, że będą wspólnie działać na rzecz czystości i ochrony środowiska w naszej gminie. – Bez pomocy mieszkańców nie poradzimy sobie na przykład z dzikimi wysypiskami śmieci, które co rusz wyrastają nam w różnych częściach miasta – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Był jedną z osób, które podpisały się pod wspólną deklaracją koalicjantów. Zrobili to też przedstawiciele: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Fundacji Dobro Kultury, Stowarzyszenia Patronum z Kunowic, Stowarzyszenia Kobiet Gospodynie z Rybocic, Hospicjum Domowego Św. Wincentego A'Paulo, Stowarzyszenia Nasze Słubice PL, Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 2 Słubice, Towarzystwa Walki z Kalectwem oddział Słubice i Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej rejon nadodrzański.Między innymi te organizacje odpowiedziały na apel samorządu o zawiązanie koalicji. Jest ona częścią kampanii ekologicznej, którą rozpoczęła gmina.

Więcej Drukuj

Nowa edycja programu Leader.

Stowarzyszenie Zielona Dolina Odry i Warty z Górzycy rozpoczyna nową edycję programu Leader. Do rozdysponowania jest ponad 8 mln zł na działania rozwijające obszary wiejskie. W nowej perspektywie główny akcent położono na rozwijanie i zakładanie działalności gospodarczej przez osoby zamieszkujące i działające na obszarze Lokalnej Grupy Działania (czyli gmin Cybinka, Słubice, Rzepin, Górzyca, Kostrzyn nad Odrą, Słońsk i Witnica). Pierwsze nabory Zielona Dolina ogłosi jesienią tego roku.

Więcej Drukuj

Uczennice z Kunowic na obradach Lubuskiego Sejmiku Wojewódzkiego

Oliwia Oleksyn, Sabina Kusz, Kasandra Hałub i Kinga Wlaźlak ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach wzięły udział w obradach IV Lubuskiego Sejmiku Wojewódzkiego. Wydarzenie miało miejsce 30 maja 2016 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Gospodarzem była marszałek Elżbieta Anna Polak, a obrady prowadził wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.

Więcej Drukuj

Uwaga konkurs!

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs: „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2016”, który został objęty honorowym patronatem Elżbiety Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego. W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.

Więcej Drukuj

facebook google plus one