Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Zmiana harmonogramu wywozów odpadów.

Od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegnie zmianie harmonogram wywozów odpadów komunalnych z terenu Gminy Słubice. Nowe harmonogramy dostępne na naszej stronie pod adresem link.

Więcej Drukuj

APEL DO HODOWCÓW DROBIU!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii ostrzegają przed ptasią grypą i zalecają bezwzględnie przestrzegać zasad bioasekuracji: zabezpieczyć paszę przed dostępem dzikich zwierząt, nie karmić drobiu na zewnątrz budynków, w których drób jest utrzymywany, nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki, stosować w gospodarstwie odzież i obuwie ochronne, a po każdym kontakcie z drobiem umyć ręce wodą z mydłem, stosować maty dezynfekcyjne w wejściach i wyjściach z budynków, w których utrzymywany jest drób, przetrzymywać drób w przeznaczonych do tego celu pomieszczeniach bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu. Za brak zastosowania tych zasad będą nakładane kary administracyjne.

Więcej Drukuj

W Drzecinie połamali się opłatkiem

Stowarzyszenie Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Drzecinie zorganizowali w poniedziałek 5 grudnia, w świetlicy wiejskiej, wigilijne spotkanie. Wstępem do niego była inscenizacja przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, która wprowadziła zebranych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej Drukuj

W tej świetlicy już nikt nie zmarznie

Poniemiecki budynek w Nowych Biskupicach, który służy mieszkańcom sołectwa jako świetlica i kaplica zyskał nowe ogrzewanie. Dotychczas trzy pomieszczenia ogrzewał jedynie zwykły kominek, przez co było tam chłodno. Dlatego mieszkańcom bardzo zależało, żeby zmodernizować ogrzewanie budynku. Gmina zainwestowała więc w kominek z płaszczem wodnym, dzięki czemu ciepło rozchodzi się teraz do kaloryferów znajdujących się we wszystkich pomieszczeniach. Z budżetu gminy przeznaczono na to w sumie ok. 20 tys. zł. We wrześniu wykonano płaszcz wodny, a teraz zrobiono obudowę kominka. Zostało już tylko malowanie, które zaplanowano w przyszłym tygodniu.

Więcej Drukuj

Mieszkańcy Drzecina zapraszają na dożynki

W sobotę, 10 września mszą świętą o 13.00, mieszkańcy Drzecina rozpoczną obchody święta plonów. Po uroczystości w kościele przejdą w barwnym korowodzie na plac koło świetlicy wiejskiej, gdzie bawić się będą do nocy. W programie m.in. występ hejnalistów z zaprzyjaźnionego Boossen i zespołu ludowego Nadodrzanki, pokazy tańca flamenco, wiele atrakcji dla dzieci ( dmuchany zamek, trampolina). Zapraszamy!

Więcej Drukuj

Świecko zaprasza na Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę, 10 września, Stowarzyszenie Przyjaciół Świecka oraz sołectwo Świecko zapraszają na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Impreza stała się już tradycją w wiosce i z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Podczas tegorocznego święta przygotowano: występy artystyczne, atrakcje dla dzieci, zabawę przy muzyce na żywo oraz oczywiście tradycyjne pieczenie ziemniaka. Początek o 16.00.

Więcej Drukuj

W czasie dożynek rolnicy podziękują za zbiory

W sobotę 27 sierpnia w Rybocicach odbędą się dożynki. W programie m.in. zawody wędkarskie (9.00) organizowane przez koło nr 2 w Słubicach, msza dziękczynna za zbiory w miejscowym kościele (16.30), a później występy artystyczne, konkursy i zawody sportowe i zabawa taneczna (20.00). Zaproszenie do mieszkańców gminy kieruje sołtys z rada sołecką i Stowarzyszenie Kobiet w Rybocicach GOSPODYNIE".

Więcej Drukuj

Słubiczanie zawiązali Koalicję na rzecz Czystej Gminy Słubice

Wczoraj, 9 sierpnia na spotkaniu w Collegium Polonicum, słubiczanie zdecydowali, że będą wspólnie działać na rzecz czystości i ochrony środowiska w naszej gminie. – Bez pomocy mieszkańców nie poradzimy sobie na przykład z dzikimi wysypiskami śmieci, które co rusz wyrastają nam w różnych częściach miasta – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Był jedną z osób, które podpisały się pod wspólną deklaracją koalicjantów. Zrobili to też przedstawiciele: Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, Fundacji Dobro Kultury, Stowarzyszenia Patronum z Kunowic, Stowarzyszenia Kobiet Gospodynie z Rybocic, Hospicjum Domowego Św. Wincentego A'Paulo, Stowarzyszenia Nasze Słubice PL, Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 2 Słubice, Towarzystwa Walki z Kalectwem oddział Słubice i Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej rejon nadodrzański.Między innymi te organizacje odpowiedziały na apel samorządu o zawiązanie koalicji. Jest ona częścią kampanii ekologicznej, którą rozpoczęła gmina.

Więcej Drukuj

Nowa edycja programu Leader.

Stowarzyszenie Zielona Dolina Odry i Warty z Górzycy rozpoczyna nową edycję programu Leader. Do rozdysponowania jest ponad 8 mln zł na działania rozwijające obszary wiejskie. W nowej perspektywie główny akcent położono na rozwijanie i zakładanie działalności gospodarczej przez osoby zamieszkujące i działające na obszarze Lokalnej Grupy Działania (czyli gmin Cybinka, Słubice, Rzepin, Górzyca, Kostrzyn nad Odrą, Słońsk i Witnica). Pierwsze nabory Zielona Dolina ogłosi jesienią tego roku.

Więcej Drukuj

Uczennice z Kunowic na obradach Lubuskiego Sejmiku Wojewódzkiego

Oliwia Oleksyn, Sabina Kusz, Kasandra Hałub i Kinga Wlaźlak ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach wzięły udział w obradach IV Lubuskiego Sejmiku Wojewódzkiego. Wydarzenie miało miejsce 30 maja 2016 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Gospodarzem była marszałek Elżbieta Anna Polak, a obrady prowadził wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz.

Więcej Drukuj

Uwaga konkurs!

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs: „Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2016”, który został objęty honorowym patronatem Elżbiety Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego. W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z terenu woj. lubuskiego.

Więcej Drukuj

To są mistrzynie badmintona

Uczennice z Golic zostały złotymi medalistkami Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym Dziewcząt zorganizowanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Relacja Elżbiety Mierzejewskiej, nauczycielki wuefu ze Szkoły Podstawowej w Golicach.

Więcej Drukuj

Kolejne drogi do remontu. Gdzie gmina wyleje asfalt?

Kilka dni temu magistrat podpisał umowę na budowę nawierzchni kilkunastu ulic w Słubicach, Kunowicach i Golicach. Gmina przeznaczy na to ponad 530 tys. zł. Termin zakończenia prac, który wynika z umowy, to połowa lipca, ale wykonawca, firma Infrakom z Kościana, która wygrała przetarg, planuje uporać się z zadaniem w kwietniu i maju.

Więcej Drukuj

W gminie będzie jaśniej i bezpieczniej

41 tradycyjnych lamp i 13 solarnych postawi wkrótce gmina w miejscach, które wskazali m.in. mieszkańcy. Z budżetu wydamy na to w sumie ok. 300 tys. zł. Chodzi o końcówkę ulicy 1 Maja (od skrzyżowania z ul. Kupiecką aż do hotelu Cargo przy ul. Transportowej), gdzie stanie 28 tradycyjnych lamp z ledowymi żarówkami oraz 13 lamp przy ul. Nocznickiego. Łącznie z budżetu pójdzie na to ok. 200 tys. zł. Obecnie trwa wybór wykonawcy. Latem lampy te powinny już świecić.

Więcej Drukuj

Jeźdźcy rywalizowali na ranczo w Drzecinie

W weekend kolejny już raz można było obejrzeć widowiskowe zawody zorganizowane przez Rancho Drzecin. Wśród jeźdźców przeważali Niemcy, ale można też było oglądnąć słubiczan.
W skokach przez przeszkody rywalizowało kilkadziesiąt osób, które startowały m.in. w klasie mini (wówczas przeszkoda jest zawieszona na wysokości 60 cm), a także jeźdźcy bardziej zaawansowani, reprezentujący klasę C (130 cm). Z aparatem wybrał się tam Zbigniew Cembrowicz, który podzielił się z nami swoją fotogalerią z tego wydarzenia.

Więcej Drukuj

facebook google plus one