Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Zapraszamy na VII Słubickie Forum Organizacji Pozarządowych

We wtorek 27 listopada o 17.00 w sali konferencyjnej Collegium Polonicum rozpocznie się spotkanie słubickich fundacji i stowarzyszeń. Organizatorami są: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum i gmina Słubice.
- To bardzo istotne, żeby nasz lokalny trzeci sektor, czyli ludzie, którzy go tworzą, społecznicy, wolontariusze, ludzie z pasją, znali się i trzymali się razem. Ważne też, żeby wiedzieli, że ich działalność jest ważna i potrzebna – wyjaśniają organizatorzy.

Forum to również okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy między organizacjami. A także do czerpania inspiracji na przyszłość. Dlatego co roku zapraszamy gości, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach związanych z trzecim sektorem, współpracy z samorządem. Co bardzo ważne, w forum biorą również udział przedstawiciele władz gminy.

Nie inaczej będzie również w tym roku. VII forum rozpoczniemy od dyskusji o tym, jak wzmacniać potencjał społeczny naszego miasta. Udział w niej wezmą burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, Ewelina Niwald, lider partnerstwa regionu sulęcińskiego „Skuteczni w partnerstwie regionu” i Agnieszka Opalińska z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ta dyskusja i późniejsze rozmowy przy jednym ze stolików będą zarazem początkiem pracy nad wypracowaniem w Słubicach założeń budżetu obywatelskiego. Drugim z tematów będą założenia powstającej Polsko-Niemieckiej Sieci Współpracy. W rozmowie wezmą udział również zaproszone organizacje z Frankfurtu nad Odrą.

Trzecia dyskusja będzie dotyczyła tego, jak budować partnerstwo, które faktycznie działa – przy tym stoliku liderki opowiedzą o partnerstwie z powiatu sulęcińskiego. Czwarty temat będzie dotyczył tego, co każda organizacja pozarządowa robi – czyli komunikacji z otoczeniem. Jak opowiadać o swoich działaniach w sposób angażujący?

Forum to również dobra okazja do integracji słubickiego trzeciego sektora i spędzenia czasu razem. Dbajmy o dobre relacje, wspierajmy się nawzajem!

Program forum oraz szczegółowy opis stolików tematycznych w załączeniu.

Patronat medialny nad forum objęły: portal Słubice24 i telewizja HTS.

Aby wziąć udział w forum należy zgłosić się: – mailowo: sektor3@fundacjacp.org, – telefonicznie pod numerami: 884 309 488 lub 61 82 96 791 (w godz. 8.00 – 16.00).

Termin zgłoszeń upływa 26 listopada.

Ze względów organizacyjnych jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 4 uczestników.

Źródło: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Autor: Beata Bielecka | 27 listopada 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one