Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych wiceliderem ekologii w województwie lubuskim

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zakończył tegoroczny plebiscyt „Wybieramy Lidera Ekologii w Gminie Województwa Lubskiego w 2016 roku”. Zgłoszono 20 kandydatur, 14 zostało wyróżnionych tytułem Lider Ekologii lub Wicelider Ekologii w Gminie Województwa Lubuskiego.

Wśród gmin od 5 do 25 tys. mieszkańców jednym z 4 równorzędnych I Wiceliderów Ekologii została słubicka Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, z nagrodą specjalną Prezesa WFOŚiGW w Zielonej Górze w wysokości 3 tys. zł. Fundacja została nominowana przez Gminę Słubice za prowadzenie od 2013 r. efektywnej i różnorodnej w formach edukacji przyrodniczej dla mieszkańców Słubic (m.in. cykliczne otwarte spotkania z przyrodą organizowane w Collegium Polonicum, Wieczory Podróżnicze z gośćmi relacjonującymi swoje podróże po świecie, warsztaty przyrodnicze „Dziki sąsiad” na temat życia zwierząt i ptaków w środowisku miejskim, dla uczniów słubickich szkół podstawowych i gimnazjów, „Poznajemy ekosystemy” – cykl zajęć poszerzających wiedzę uczniów słubickich szkół o podstawowych ekosystemach z wycieczkami po ciekawych przyrodniczo miejscach w powiecie. Od lipca 2016 r. Fundacja realizuje projekt utworzenia Mobilnego Ośrodka Edukacji Przyrodniczej. Współuczestniczy w projektach edukacyjnych inicjowanych przez gminę Słubice, m.in. w roli doradcy merytorycznego lub wykonawcy programów ekologicznych: „ Ptaki Słubic”, „Zgnieć Śmieć”, „Bądź Ekosłubiczaninem”.

Informacja o wszystkich nagrodzonych znajduje się na stronie: http://www.wfosigw.zgora.pl/artykul/aktualnosci-strona-glowna/zakonczenie-plebiscytu-wfosigw

Autor: Beata Bielecka | 22 grudnia 2016

Wróć Drukuj

facebook google plus one