Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Budujemy z Niemcami transgraniczną sieć w branży turystycznej

Mamy już polsko-niemiecką informację turystyczną, Zefira, który pływa po Odrze, nasze słubickie autokary wożą niemieckie wycieczki po polskiej stronie…O tym, że turystyka w gospodarce jest tym, czym sól w zupie, mówili branżowcy z obu stron Odry, którzy spotkali się 30 czerwca we Frankfurcie. Do udziału w konferencji zaproszono także władze Słubic i Frankfurtu.

Więcej Drukuj

Golice mocne w Badmintona

Duety z Golic co raz bliżej podium!

Więcej Drukuj

Nagrody grupy FDi Intelligence- wydawcy Financial Times- rozdane! Słubice ponownie zauważone w świecie!

Tym razem o Słubicach głośno zrobiło się w samym Londynie. Jury FDi Intelligence wzięło pod lupę miasta w Polsce i dyskretnie wytypowało lauretów w różnych kategoriach.

Więcej Drukuj

Zapraszamy na kolejne wydanie Wiadomości Samorządowych

W tym wydaniu burmistrz Słubic opowie m.in. o zmianie postoju TAXI, rozbudowie komunikacji miejskiej, zmianach w syststemach Urzędu Stanu Cywilnego oraz Ewidencji Ludności.

Więcej Drukuj

Życzenia z okazji Obchodów Dnia Służby Celnej

Więcej Drukuj

Ferie na sportowo

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Burmistrz Słubic zapraszają na Turniej Tenisa Stołowego. W czwartek o godzinie 18:00. Więcej szczegółów na robert.tomczak@sosir.pl

Więcej Drukuj

Analiza społeczno-ekonomiczna transgranicznego obszaru miejskiego Słubice/ Frankfurt nad Odrą

W wyniku realizacji wspólnego transgranicznego projektu urzędy miejskie w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą opracowały wspólnie broszurę. Celem projektu jest zintensyfikowanie i pogłębienie współpracy obydwu urzędów poprzez wymianę danych i informacji z zakresu gospodarki przestrzennej.

Więcej Drukuj

Odkryj Europę – wycieczki szkolne do Słubic i Frankfurtu nad Odrą

Poznaj interesującą, transgraniczną ofertę kształcenia podczas wycieczki szkolnej, wycieczki klasowej lub jednodniowego projektu.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt nad Odrą na Targach ITB w Berlinie

Słubice wraz z Frankfurtem nad Odrą po raz kolejny prezentowały się na największych Targach Turystycznych ITB w Berlinie, które odbywały się w dniach 6 -10 marca br.

Więcej Drukuj

Przekaż swój 1% dla słubickich organizacji pozarządowych

Powoli podatnicy rozpoczynają rozliczanie się z fiskusem za ubiegły rok. Już od 8 lat 1% podatku możemy przekazać dla organizacji pozarządowych będących organizacjami pożytku publicznego, tak zwanymi OPP. Poniżej przedstawiamy słubickie OPP, na które można przekazać 1% swojego podatku.

Więcej Drukuj

Wyróżnienie za działania na rzecz rodziny

Gmina Słubice otrzymała certyfikat Samorządu Przyjaznego Rodzinie za działania podjęte w ubiegłym roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę”.

Więcej Drukuj

Sięgnij po dotacje

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkursy na realizację zadań publicznych. Obszarami wsparcia są działania obejmujące integrację europejską, popularyzację i poszerzanie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz prowadzenie punktów informacji europejskiej dla mieszkańców województwa lubuskiego, a także działania promocyjne związane z kulturą, sztuką, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Więcej Drukuj

Wojewoda spotkał się z samorządowcami

21 stycznia wojewoda lubuski Marcin Jabłoński zaprosił do Filharmonii gorzowskiej lubuskich samorządowców, parlamentarzystów, europarlamentarzystów i kierowników służb zespolonych na Noworoczne Spotkanie. Podsumowano rok 2012, wyznaczano cele na kolejny. Wojewoda poprosił także samorządowców o przekazanie swoim mieszkańcom najlepszych życzeń szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń na 2013 rok, co niniejszym czynimy.

Więcej Drukuj

Wystawa „Uniwersytet oczami dziecka”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych, które powstały w ramach ubiegłorocznego konkursu plastycznego „Uniwersytet oczami dziecka“ zorganizowanego przez Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Więcej Drukuj

Szkolenie z obsługi www dla organizacji pozarządowych

Słubickie organizacje pozarządowe zapraszają przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji z gminy Słubice do udziału w szkoleniu z obsługi strony internetowej poświęconej działalności organizacji. Szkolenie odbędzie się 25 stycznia o godz. 17.00 w Collegium Polonicum, sala nr 25. Szkolenie poprowadzi Jacek Badura ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Więcej Drukuj

facebook google plus one