Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Gdzie dobrze u nas zjeść, co zobaczyć? Przewodnik "Smaki Dwumiasta" to superściąga!

- Wydanie tego przewodnika to był bardzo dobry pomysł i świetna forma promocji – chwaliła Agnieszka Sierżant-Ryterska z restauracji Ramzes dwujęzyczną publikację „Smaki Dwumiasta. Turystyczny, kulinarny i zakupowy przewodnik po Słubicach i Frankfurcie nad Odrą”, który właśnie wydała gmina, w ramach unijnego projektu. Znalazły się w nim opisy 74 miejsc, po obu stronach Odry, gdzie można poznać smaki pogranicza.

Restauratorzy, właściciele pubów, kawiarni, barów spotkali się kilka dni temu w słubickim magistracie na spotkaniu podsumowującym projekt, podczas którego mogli wziąć do rąk świeżo wydrukowany przewodnik z opisem miejsc, które prowadzą jak również podpowiedziami, gdzie po obu stronach Odry można zrobić zakupy i co warto przy okazji obejrzeć w obu miastach. Publikacja trafiła już też do Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą, na którą jak opowiadała pracująca tam Aneta Szcześniewicz czekano z niecierpliwością. – Zapowiedź tego przewodnika pojawiła się m.in. w niemieckich mediach i zanim jeszcze do nas trafił już przychodzili mieszkańcy i pytali o tę publikację – mówiła. Jak podkreśla dr Joanna Pyrgiel, kierowniczka biura promocji i współpracy z zagranicą, jedna z osób, dzięki którym ten przewodnik powstał, jest on dostępny nie tylko w wersji papierowej, ale też elektronicznej. Znajduje się m.in. na stronie internetowej gminy (www. slubice.pl). Znajdzie się też w materiałach promocyjnych, które prezentujemy na targach turystycznych, a także będzie rozpowszechniany podczas różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie Słubic i Frankfurtu. Przewodnik wzbudził już zainteresowanie m.in. Stowarzyszenia Handlowców Berlin Brandenburgia i będzie dostępny także na ich stronie. Wydanie przewodnika poprzedziły warsztaty z udziałem restauratorów i handlowców, którzy działają po obu stronach granicy. Gmina zorganizowała je wspólnie ze Stowarzyszeniem Turystyki z Frankfurtu nad Odrą (Tourismusverein Frankfurt Oder e.V.), które było naszym partnerem w projekcie, dofinansowanym przez Unie Europejską.

Autor: Beata Bielecka | 12 października 2015

Wróć Drukuj

facebook google plus one