Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Dzięki nim turyści poznają smaki Słubic i Frankfurtu

Dziś, 22 lipca, w słubickim magistracie zorganizowany został warsztat dla restauratorów i handlowców z obu stron Odry, który poprzedzi wydanie dwujęzycznego przewodnika kulinarnego i zakupowego "Smaki Dwumiasta".

Warsztaty gmina Słubice organizuje razem ze Stowarzyszeniem Turystyki z Frankfurtu nad Odrą (Tourismusverein Frankfurt Oder e.V.), które jest naszym partnerem w projekcie, dofinansowanym przez Unie Europejską. Mają być burzą mózgów na temat przewodnika, ale też miejscem wymiany doświadczeń w zakresie turystyki zakupowo-kulinarnej w regionie granicznym. Jak podkreśla dr Joanna Pyrgiel, kierownik Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w słubickim magistracie, tego typu przewodnik uzupełni ofertę gminy skierowaną do turystów odwiedzających nasze Dwumiasto. Będzie on dostępny m.in. w polsko-niemieckiej informacji turystycznej we Frankfurcie nad Odrą, w wersji elektronicznej na stronie internetowej gminy Słubice, znajdzie się w materiałach promocyjnych, które prezentujemy na targach turystycznych, a także będzie rozpowszechniany podczas różnego rodzaju imprez organizowanych na terenie Słubic i Frankfurtu.

 

 

Autor: Beata Bielecka | 23 lipca 2015Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one