Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Egzaminy w gimnazjach i szkołach podstaowych bez zakłóceń

Burmistrz Mariusz Olejniczak wraz z dyrektorką Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolantą Skręty byli dziś w części gminnych placówek oświatowych, żeby zapoznać się z sytuacją, do jakiej doszło w związku ze strajkiem nauczycieli.

W przedszkolach, dziećmi, których rodzice nie mogli zostawić w domach, opiekują się dyrektorzy placówek i personel, który nie przystąpił do strajku. W szkołach nie ma uczniów, ale w sytuacji gdyby się pojawili, placówki zapewnią im opiekę.

Dzisiaj rozpoczął się egzamin gimnazjalny, mimo strajku, dyrektorzy powołali komisje egzaminacyjne i wszystko odbyło się bez zakłóceń. – To bardzo dobra wiadomość, dziękuję dyrektorom oraz wszystkim, dzięki którym można było zorganizować egzaminy. Trzymam kciuki za uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, którzy mają przed sobą pierwsze, ważne sprawdziany w życiu i mam nadzieję, że mimo dodatkowych stresów osiągną dobre wyniki – mówi burmistrz.

Od pierwszego dnia strajku burmistrz monitoruje sytuację w placówkach oświatowych, w następnych dniach będzie obecny także w innych szkołach i przedszkolach.

Autor: Beata Bielecka | 10 kwietnia 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one