Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Malowali jajka i robili palmy. Całymi rodzinami!

Gmina Słubice kolejny rok z rzędu uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę!” Wczoraj rozpoczęliśmy ją warsztatami świątecznymi w Nowych Biskupicach. Kolejne będą w czwartek, 11 kwietnia o 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Słubicach. Zapraszamy na nie emerytów i ich rodziny. Znów będziemy malować jajka, pleść wianki i robić inne świąteczne ozdoby.

Do świetlicy w Nowych Biskupicach przyszło we wtorek wielu mieszkańców sołectwa, którzy chcieli wspólnie spędzić przedświąteczny czas przygotowując ozdoby wielkanocne. W spotkaniu aktywnie uczestniczył też burmistrz Mariusz Olejniczak, z żoną Martą i córką Natalią. – Zawsze wspieram takie inicjatywy, zimą wziąłem udział w Świecku w warsztatach bożonarodzeniowych, tym razem pojechałem do Nowych Biskupic. Także po to, żeby zaakcentować zainteresowanie samorządu nie tylko tym, co się dzieje w Słubicach, ale też na terenach wiejskich – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i dodaje, że zawsze kiedy tylko będzie mógł, będzie w takich momentach z mieszkańcami gminy.

Warsztaty w Nowych Biskupicach przygotowali: sołtys Zbigniew Ziętek i Iwona Potaszkiewicz z rady sołeckiej, nauczycielka plastyki Tatiana Uwarkin, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Cichecki, Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych i Zdzisława Rabenda z Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Kampania „Postaw na Rodzinę”, w którą włączają się setki samorządów, kładzie nacisk na profilaktykę. – Promujemy solidarność międzypokoleniową, pomagamy budować prawidłowe relacje między rodzicami i dziećmi oraz zachęcamy do wspólnego spędzania czasu – podkreślają terapeuci Krakowskiej Akademii Profilaktyki, która jest organizatorem kampanii. - Jesteśmy przekonani, że kształtowanie odpowiednich postaw od najmłodszych lat to najlepsza i najskuteczniejsza profilaktyka! Dzieci, które wynoszą z domu właściwe wzorce, są znacznie mniej skłonne do sięgania po używki. Proponujemy profilaktykę, która skupia się na tym, co najważniejsze – rodzinie. Według specjalistów nie ma lepszego sposobu na ochronę dzieci i młodzieży – podkreślają.

Autor: Beata Bielecka | 10 kwietnia 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one