Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Nowa łazienka w przedszkolu cieszy nie tylko dzieci

- Ale tu teraz ładnie! – mówił Łukasz Kozłowski, tata 6-letniej Hani z przedszkola „Krasnal Hałabała”, po obejrzeniu świeżo wyremontowanej łazienki w najstarszej grupie „Mądre sowy”. Z nowego wystroju łazienki cieszą się też przedszkolaki. – Wszystko jest tu takie kolorowe i nowe – podkreślały dziewczynki z grupy 6-latków. - Ten remont marzył nam się od dawna, bo łazienka u starszaków była już naprawdę w kiepskim stanie – przyznała dyrektorka przedszkola Renata Cembrowicz. Przedszkole z budżetu gminy dostało na ten cel 55 tys. zł i w czasie ferii zimowych ekipa budowlana zamieniła to miejsce w przyjazne dzieciom pomieszczenie.

– Wymieniliśmy glazurę na ścianach i podłodze, instalację hydrauliczną i elektryczną, kupiliśmy nowe toalety i umywalki… - wymieniała R. Cembrowicz. Cieszy ją, bo w planach ma jeszcze remont drugiej łazienki, tym razem u najmłodszych „Misiów”. – Prace zaplanowaliśmy na lipiec, a do dyspozycji mamy również 55 tys. zł – dodała dyrektorka.

„Krasnal Hałabała” dostanie w sumie w tym roku 210 tys. zł, bo oprócz łazienek , z budżetu gminy zmodernizowany zostanie także system cyrkulacji wody w budynku przedszkola (zarezerwowano na to 80 tys. zł), a w kuchni i na basenie zostaną zainstalowane rolety zewnętrzne (20 tys. zł). - Aż szkoda, że Hania kończy już przedszkole, bo jest to naprawdę świetne miejsce – chwalił Ł. Kozłowski.

Autor: Beata Bielecka | 4 lutego 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one