Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Ruszają prace przy tworzeniu laboratoriów dydaktycznych w gminnych szkołach

32 laboratoria powstaną w sześciu szkołach gminnych. Placówki wzbogacą się m.in. o laptopy, tablety, komputery...Będą dysponować nowoczesnym sprzętem, który ułatwi naukę fizyki, chemii, przyrody, biologii, matematyki, informatyki i języków obcych. Z laboratoriów uczniowie będą korzystać już w nowym roku szkolnym. Gmina wyda na tę inwestycję 4,5 mln zł, ale 85 proc. kosztów (3,9 mln zł) zwróci jej Unia Europejska.

O rozmachu inwestycji świadczy choćby to, że dla przykładu koszt urządzenia jednego laboratorium informatycznego wyniesie 272 tys. zł. Laboratoria powstają na bazie istniejących pomieszczeń, które są modernizowane. – Laboratoria pozwolą nam uatrakcyjnić sposób nauczania, wyposażymy szkoły w sprzęt i pomoce naukowe, które z jednej strony pozwolą kształcić na najwyższym poziomie, z drugiej rozbudzą w uczniach ciekawość. Uczynią też nasze placówki atrakcyjniejszym miejscem do nauki – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz. Co ważne, laboratoria zostaną dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Dla dzieci poruszających się na wózkach będą odpowiednie stoliki, dla uczniów niewidomych lub słabowidzących komputery z klawiaturą Braille’a, powiększalniki ekranowe i syntezatory mowy.

Autor: Beata Bielecka | 7 lipca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one