Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Mamy już pierwsze zgłoszenia do „Biegu bez granic”

14 lipca o 19.30, podczas Miejskiego Święta Hanzy „Kolorowy śledź, swawolny kogucik” wyruszy „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen,1/3 maratonu AOK”, którego organizatorami są: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i frankfurcki Miejski Związek Sportu, a partnerem niemiecka kasa chorych AOK-Nord. „Bieg bez granic” odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku i zgromadził ponad 300 osób. Uczestnicy mieli wówczas do pokonania 10 km. Ponieważ sugerowali, żeby wydłużyć trasę, w tym roku do przebiegnięcia będzie 14,065 km, czyli jedną trzecią maratonu.

Zawodnicy wyruszą ze słubickiego stadionu, następnie przebiegną przez most na Odrze, zahaczą o port zimowy we Frankfurcie, stadion, ulicę Karola Marksa. Meta będzie na stadionie w Słubicach. Trasa została tak zaplanowana, żeby kibice mogli dopingować biegaczy na każdym odcinku.

Co wyróżnia tę imprezę? Przede wszystkim ma ona wymiar transgraniczny, ponadto biegi o długości 1/3 maratonu są w Polsce rzadkością, podobnie jak biegi organizowane w godzinach wieczornych. AOK-Nord jest też pomysłodawcą „Sztafety bohaterów”, w której wezmą udział osoby, którym udało się pokonać samych siebie.

Szacuje się, że w tegorocznym „Biegu bez granic” weźmie udział ok. 600 zawodników, w sześciu kategoriach wiekowych. Na starcie zobaczymy też zwycięzcę ubiegłorocznego biegu Hannesa Hähnela. Każdy zawodnik, który ukończy bieg w czasie 2,5 godziny otrzyma na mecie medal pamiątkowy. Uhonorowani zostaną też: najszybszy zawodnik ze Słubic i z Frankfurtu nad Odrą.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w biegu mogą dokonać rejestracji poprzez stronę internetową: http://zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/de/LAUF-OHNE-GRENZEN2017. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące imprezy. Osoby, które zgłoszą się do 30 czerwca, zapłacą 12 euro (50 zł) opłaty startowej. Po tym terminie, opłata ulegnie zwiększeniu i wynosić będzie 18 euro (70 zł) i 25 euro (100 zł). Opłata zawiera pakiet startowy, m.in. koszulkę dla biegacza i numer startowy z wbudowanym chipem do pomiaru czasu. Dotychczas zgłosiło się ponad 50 osób.

Po obu stronach Odry poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby włączyć się w organizację imprezy. W Słubicach chętni mogą się zgłaszać do SOSiRu.

Autor: Beata Bielecka | 19 kwietnia 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one