Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Hurra wakacje!

Dziś, 23 czerwca, we wszystkich szkołach uczniowie odebrali świadectwa i tym samym rozpoczęli wakacje. Życzę, żebyście w tym czasie odpoczęli, przeżyli mnóstwo wspaniałych przygód i bezpiecznie wrócili do szkoły we wrześniu.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz

Więcej Drukuj

Tę wystawę warto obejrzeć!

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Stepana Grygara, który odbędzie się w piątek,23 czerwca o 18.00, w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace zaprezentuje znany artysta uważany za pioniera czeskiej fotografii konceptualnej, m.in autor książki „Sztuka konceptualna a fotografia” .

Więcej Drukuj

Darmowa pomoc dla ofiar przemocy

Do końca grudnia 2017 roku, w ramach projektu finansowanego przez gminę Słubice, osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i prawnego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy.
Stowarzyszenie po PROstu, które kolejny rok realizuje projekt adresowany do osób dotkniętych przemocą w rodzinie (dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu gminy Słubice), zaprasza na konsultacje oraz warsztaty dla dzieci.

Więcej Drukuj

Adam Poholski: Chorzy nie muszę siedzieć w domach!

Towarzystwo Walki z Kalectwem przygotowało na wakacje dla swoich podopiecznych i wszystkich chętnych kilka bardzie ciekawych wycieczek. Będzie okazja zwiedzić m.in. Kraków, Częstochowę, Bochnię i Wadowice.
Jak podkreśla Adam Poholski ze słubickiego TWK w wycieczkach może wziąć udział każdy chętny, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Chodzi m.in. o integrację podopiecznych TWK z osobami zdrowymi. TWK napisało projekt i dostało na jego realizację dofinansowanie od gminy. Dzięki temu mogło zaplanować na lato wspomniane wycieczki.

Więcej Drukuj

Wady postawy? Brandmed przebadał dzieci

Rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogli skorzystać z darmowych badań, które 19 i 20 czerwca 2017 r. zostały przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach.
- Zgłosiło się do nas 58 dzieci, u 22 stwierdzono nieprawidłowości w postawie – informuje dyrektor administracyjny Brandmedu Wiesław Pucek.

Więcej Drukuj

Słubiczanie znów triumfowali podczas Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych

Ośmioletni Adam Murdza po raz kolejny zdobył pierwsze miejsce i tytuł najlepszego żonglera podczas, zakończonych 18 czerwca 2017 roku, XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych w Brodnicy, Nagrodę na tym festiwalu dostał też Jakub Żwirek. Podopieczni Iwony Chruścińskiej, pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach, współzałożycielki Grupy Cyrkowej FUN – ATYCY, mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale też nauczyć się czegoś nowego.

Więcej Drukuj

Otwórzmy serca dla podopiecznych hospicjum w Wilnie

Do połowy lipca Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach prowadzić będzie zbiórkę instrumentów medycznych i artykułów higienicznych dla chorych z Hospicjum bł. Ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Blisko 10 lat temu założyła je znana lubuszanom siostra zakonna Michaela Rak, dzięki której powstało wcześniej Hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Więcej Drukuj

Weź udział w konsultacjach!

Komisarz Wyborczy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza osoby chętne do udziału w konsultacjach dotyczących wzoru kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniach od 26 do 28 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 13.00. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 8, pokój 703.

Ponadto informuję, że w dniu 21 czerwca 2017 r. (środa) w godzinach od 9.00 do 15.00 w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w ramach konsultacji dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania dzień otwarty.

Osobom biorącym udział w konsultacjach udostępnione zostaną wzory kart do głosowania w postaci zbroszurowanej oraz w postaci 1 dużej karty.
Celem konsultacji jest wyrażenie opinii przez osoby biorące w nich udział na temat praktyczności użycia danego wzoru karty do głosowania.

Więcej Drukuj

Słubice i Frankfurt promowały się wspólnie podczas Dni Hanzy

W holenderskim Kampen zakończyły się w niedzielę 18 czerwca 37.Miedzynarodowe Dni Hanzy, które przez trzy dni zgromadziły tysiące turystów z całej Europy. Słubice i Frankfurt promowały się tam na wspólnym stoisku, co wzbudziło zainteresowanie wielu uczestników.
Wyjazd do Kampen odbył się w ramach wspólnego projektu sfinansowanego ze środków Euroregionu Pro Europa Viadrina. – Była to dla nas bardzo dobra forma promocji ponieważ impreza przyciągnęła nie tylko tłumy turystów z wielu krajów, ale też przedstawicieli innych miast hanzeatyckich, z którymi mogliśmy nawiązać kontakty – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Więcej Drukuj

Ruszyły prace w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”

Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp.z o.o. w Słubicach rozpoczął w maju realizację największego projektu w historii spółki, związanego z gospodarowaniem systemem wodno-kanalizacyjnym. Pod hasłem „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice” zostanie zrealizowana inwestycja, której koszt wynosi ponad 68 milionów złotych, z czego 35 milionów złotych zostanie sfinansowane w ramach funduszy unijnych. Fundusz Spójności - Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II „Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” – Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Więcej Drukuj

Zmiana organizacji ruchu drogowego we Frankfurcie

Od połowy tygodnia, tj. od 15 czerwca, z powodu prac budowlanych na ul. Rosa – Luxemburg – Str. we Frankfurcie nad Odrą dojdzie do zmiany organizacji ruchu drogowego. W tym czasie prowadzone będą roboty budowlane na skrzyżowaniu przed mostem; ulica Karl – Marx- Straße zostanie zamknięta na wysokości ul. Collegienstraße (restauracja Fratelli) w kierunku Oderturmu. Również ulica Rosa – Luxemburg – Str. zostanie całkowita zamknięta. Kierowcy kierujący się od strony mostu miejskiego w kierunku magistrali będą musieli wybrać trasę przez Hansa – Nord, ulicę Berlinerstr., Goepelstr., Leipzigerstr. i Heilbronner Straße. Zamknięta będzie także ulica Franz – Mehring – Str. pomiędzy ulicami Wiecke- und Luxemburgstraße. Ulice powinny zostać przywrócone do ruchu do 21 czerwca. Linia autobusowa 983 kursować będzie według planu. Kierowcy powinni nastawić się na utrudnienia i korki.

Więcej Drukuj

Wycinka drzew po nowemu

To finał prac nad nowelizacją ustawy. 29 maja 2017 r. prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Uchwalona ustawa wprowadza do ustawy o ochronie przyrody wiele zmian.

Więcej Drukuj

Brandmed zaprasza uczniów na bezpłatne badania postawy ciała

Rodzice, którzy chcieliby dowiedzieć się, czy ich dziecko nie ma problemów z kręgosłupem, mogą skorzystać z darmowych badań, które w najbliższy poniedziałek i wtorek (19 i 20 czerwca 2017 r.), od 14.00 do 20.00, będą przeprowadzane w Centrum Medycznym Brandmed w Słubicach (ul. Daszyńskiego 1, 2 piętro Galerii Prima).

Więcej Drukuj

113 milionów na ochronę przeciwpowodziową Słubic!

- Doczekaliśmy się! – cieszył się dziś, 12 czerwca 2017 roku, burmistrz Tomasz Ciszewicz po tym, jak dyrektor Lubuskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Waldemar Starosta i Piotr Bartoszewski, szef szczecińskiego Energopolu, który będzie realizował największą w historii Słubic inwestycję przeciwpowodziową, podpisali w słubickim Collegium Polonicum umowę. Stało się to dokładnie 20 lat po powodzi w roku 1997.

Więcej Drukuj

Po kolizji autobusu uczniowie już w domach

Dzisiaj rano (12.06.), autobus, którym jechali między innymi uczniowie słubickich szkół, zderzył się na ul. Transportowej z ciężarówką. 15 osób, w tym troje dorosłych, trafiło do szpitala, ale na szczęście, po badaniach, wszyscy mogli wrócić do domów. - Po wstępnej diagnostyce okazało się, że nie było potrzeby zostawiać kogokolwiek w szpitalu i mamy do czynienia tylko z potłuczeniami– poinformował gminę lekarz Romuald Dmytrowski, szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słubicach.

Więcej Drukuj

facebook google plus one