• Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Słubiczanie „rozstrzelali” przeciwników

Dwie słubickie drużyny strzeleckie triumfowały podczas 12. edycji zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej. Po najwyższe nagrody słubiczanie sięgnęli też w rywalizacji indywidualnej. Wojewódzki finał imprezy odbył się 9 kwietnia na strzelnicy w Zespole Szkół Technicznych w Słubicach. - W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zawodników. Wystartowało 11 drużyn, w każdej po trzy osoby – relacjonuje Jerzy Wieczorek. To on wspólnie z Januszem Sikorskim trenują słubickich zawodników. Mają powody do radości, bo dwa pierwsze miejsca w kategorii juniorów zdobyli ich podopieczni.

Zwycięzcami zostali zawodnicy zespołu Muszkiet Słubice: Kaja Jędrzejczak, Adam Wójtowicz (oboje są uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących) i Paweł Karbownik, uczeń Zespołu Szkół Technicznych. Drugie miejsce zdobyła drużyna Muszkiet II w składzie: Urszula Olejarz (obecnie uczy się w Sulechowie), Marek Maryniak (Zespół Szkół Technicznych) i Marcel Biały (Zespół Szkół Ogólnokształcących). Także w klasyfikacji indywidualnej słubiczanie nie mieli sobie równych. Pierwsze miejsce zdobyła Urszula Olejarz, druga była Kaja Jędrzejczak. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: czwarte- Adam Wójtowicz, piąte – Paweł Karbownik, dziesiąte – Marcel Biały i jedenaste – Marek Maryniak.

Zawody odbywały się też w formule open. Strzelano zarówno z broni długiej jak i krótkiej. W karabinku pneumatycznym znów prym wiedli słubiczanie. Marek Sobczak zdobył pierwsze miejsce, a Damian Fortuna – trzecie.

Trener Jerzy Wieczorek nie ma wątpliwości, że pomysł sprzed kilkunastu lat, żeby stare warsztaty szkolne w „samochodówce” przebudować i urządzić tam strzelnicę był…strzałem w dziesiątkę. – Od 2005 roku organizujemy tam zawody o randze wojewódzkiej, pod patronatem burmistrza Słubic. W tym roku była to już 12. edycja - mówi. Biorą w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest też kategoria open.

Obecnie w Słubicach trenuje 25 osób w różnych grupach wiekowych. – Zachęcamy kolejne osoby, bo to sport, który uczy cierpliwości, opanowania i pracowitości. Osiągane wyniki to efekt w 80 proc. ciężkiej pracy, a w 20 proc. talentu – mówi J. Wieczorek. Przypomina, że tradycje strzeleckie były w Słubicach od lat. Pierwszym trenerem słubiczan był nieżyjący już Roman Kaznocha, którego podopieczni zdobywali liczne wyróżnienia.