Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Stypendyści jesteśmy z was dumni! Kto w tym roku dostanie wsparcie od gminy?

W czwartek, 27 sierpnia, podczas sesji rady miejskiej uhonorowaliśmy 23 najlepszych uczniów, którzy od września, przez cały rok szkolny będą dostawać stypendia od gminy. To już u nas tradycja, choć radni zdecydowali podnieść kwotę stypendium ze 100 zł do 150 zł miesięcznie.

 

Żeby otrzymać stypendium trzeba było, albo skończyć poprzedni rok szkolny z najwyższą średnią ocen w szkole, albo uzyskać tytuł finalisty, laureata w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez kuratorium oświaty lub zdobyć jedno z pierwszych trzech miejsc  w konkursach, zawodach lub olimpiadach sportowych, artystycznych lub innych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Kogo nagrodziliśmy? Szkole Podstawowej nr 1 stypendia dostawać będą: Cyprian Jurkowski z kl. V, który na świadectwie miał średnią ocen 5,9, jest finalistą wojewódzkiego konkursu przyrodniczego, a także konkursu z historii i społeczeństwa. Taką samą średnią miał Maciej Smoląg, także z kl. V, który też uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu z przyrody. Aż cztery tytuły ma na swoim koncie Jacek Kozłowski z kl. VI. Jest laureatem wojewódzkiego konkursu z przyrody, finalistą wojewódzkiego konkursu z historii i społeczeństwa, uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”, zdobył też nagrodę uzyskując 88 proc. punktów w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych. Z tej szkoły stypendium wyróżniono także Martę Wroniewicz, która zajęła II miejsce drużynowo w finale wojewódzkim turnieju Szczypiorniak na Orlikach 2015.

 Czterech uczniów dostanie też stypendia w Szkole Podstawowej nr 2. Wśród nich są: Julia Grzelak z kl. VI, z najwyższą średnią ocen w szkole – 5,91, Michalina Bielecka, która uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”, tytuł laureata konkursu matematycznego Pangea 2015 w kategorii klasa IV szkoły podstawowej,  znalazła się też w najlepszej dziesiątce w Polsce podczas olimpiady matematycznej Olimpus, a także Joachim Wanago z kl. VI – laureat wojewódzkiego konkursu z historii i społeczeństwa oraz Karolina Zielińska, z VI klasy – finalistka wojewódzkiego konkursu historii i społeczeństwa, która ponadto zajęła I miejsce w konkursie plastycznym o randze wojewódzkiej „Apetyt na zdrowie”.

 W Szkole Podstawowej nr 3, stypendystów też jest czterech. Gabriela Sawicka i Kacper Horbacz mają najwyższą średnią ocen – 5,45, Michalina Mikołajczyk  zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym Hetmany „Stefan Czarniecki- projekt”, a Mykyta  Donets uzyskał tytuł laureata wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego, był finalistką wojewódzkiego konkursu przyrodniczego i zdobył I miejsce drużynowo w I Ogólnopolskim konkursie „Tu powstała Polska”.  Wszyscy to uczniowie kl. VI.

Trzy stypendia powędrują też do dzieci w szkołach wiejskich. W Kunowicach najwyższą średnią ocen miała Maryla Kusz (5,64), w Golicach Weronika Śliwińska ( 5,27), która zajęła też III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt (obie z kl. VI), stypendium dostanie też Michał Krawczyk  z kl. V, za uzyskanie tytułu laureata wojewódzkiego konkursu z przyrody.

Pięć stypendiów przyznano uczniom Gimnazjum nr 1. Są to: Marta Koper z kl. III (najwyższa średnia w szkole – 5,88 oraz tytuł finalisty w lubuskiej gimnazjalnej platformie wiedzy 2014/2015), trzecioklasista Michał Mencel, finalista wojewódzkiego konkursu z historii i lubuskiej gimnazjalnej platformy wiedzy 2014/2015), Wiktoria Adamczyk z kl. III – laureatka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego, Wiktor Daniszewski z II klasy- finalista wojewódzkiego konkursu z matematyki i finalista w lubuskiej gimnazjalnej platformie wiedzy 2014/2015), Katarzyna Krzyżan z II klasy – III miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą.

W Gimnazjum nr 2 najwyższą średnią ocen miała Oliwia Mizerska (5,92), także laureatka lubuskiej gimnazjalnej platformie wiedzy 2014/2015, Katarzyna Rukat – II miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w pchnięciu kulą oraz pierwszoklasista Jakub Czak – II miejsce w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży na 110 metrów przez płotki, III miejsce podczas tej samej imprezy w biegu na 100 metrów.

facebook google plus one