Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"

Przy USC powstał parking dla nowożeńców

Gmina wybudowała zatoczkę parkingową przed wejściem do Urzędu Stanu Cywilnego. Zmieści się tam kilka aut, co na pewno ucieszy nowożeńców i ich gości, którzy przyjeżdżają do USC. Wprawdzie po drugiej stronie ulicy jest duży parking, ale miejsce przy samym USC jest wygodniejsze. Zwłaszcza przy niepogodzie i deszczu. Wówczas z samochodu do urzędu będzie można przejść prawie suchą nogą.

Więcej Drukuj

Łzy wzruszenia na Złotych Godach

W poniedziałek, 20 czerwca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak wręczyli, w imieniu prezydenta RP, medale za wieloletnie pożycie parom, które w tym roku obchodzą Złote Gody. Takich par jest w naszej gminie 22. Jubilatom gratulowała także kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

Przeżyli ze sobą 50 lat!

Aż 25 par z terenu gminy świętowało niedawno swoje Złote Gody. Podczas uroczystości, którą gmina zorganizowała dla nich w Słubickim Miejskich Ośrodku Kultury, burmistrz Tomasz Ciszewicz wręczył jubilatom, w imieniu prezydenta RP, medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratulacje złożył im też m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Olejniczak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Cieślak.

Więcej Drukuj

Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, że w środę 16 marca 2016r. kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego oraz jej zastępczyni będą przebywały na całodniowym szkoleniu. W związku z tym, wszelkie złożone w tym dniu wnioski będą rozpatrywane dnia następnego. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Więcej Drukuj

To człowiek legenda. Właśnie skończył 100 lat!

- Ale zrobiliście mi niespodziankę! – powtarzał kilkakrotnie Stefan Pawłowski, którego gościliśmy w poniedziałek. 17 sierpnia, w magistracie, dwa dni po jego setnych urodzinach. Był urodzinowy tort, prezenty, listy gratulacyjne i długie opowieści między innymi o pierwszych powojennych latach w Słubicach.

Więcej Drukuj

Kolejne maluchy pasowane na obywateli Słubic

Dziś, 10 czerwca w Urzędzie Stanu Cywilnego, miała miejsce uroczystość pasowania na obywateli Słubic kolejnych przedszkolaków z "Krasnala Hałabały". Dokonał tego wiceburmistrz Roman Siemiński. Mamy fotorelację z tego wydarzenia.

Więcej Drukuj

Przedszkolaki pasowane na obywateli miasta

23 dzieci z najstarszej grupy z przedszkola „Krasnal Hałabała” zostały dziś pasowane, przez burmistrza Tomasza Ciszewicza, na obywateli Słubic. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Poniżej fotorelacja z tego spotkania. Jutro kolejne przedszkolaki zostaną pasowane na obywateli Słubic.

Więcej Drukuj

Uwaga! Niektórzy urzędnicy przyjmą interesantów w innych godzinach

Od 4 maja zmieniają się godziny przyjmowania i obsługi interesantów przez pracowników Wydziału Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich. To ważna informacja dla osób, które przychodzą do magistratu w sprawach dotyczących: dowodów osobistych, ewidencji ludności i kwestii, którymi zajmuje się Urząd Stanu Cywilnego.
Mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani będą od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałki-wtorki od 8.00 do 14.00, w środy od 10.00 do 16.00, a w czwartki i piątki od 8.00 do 14.00.

Więcej Drukuj

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Dnia 17 października 2014 roku w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, parom z terenu gminy Słubice, które w roku 2014 obchodziły jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego.

Więcej Drukuj

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie

Dnia 7 czerwca 2014 roku o godz.12.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury

odbędzie się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie,
parom z terenu gminy Słubice, które w roku 2013 obchodziły jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego.

Uwaga !

Pary małżeńskie, które w bieżącym roku (2014) obchodzą
Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego o terminie uroczystości wręczenia medali zostaną poinformowane odrębnie w terminie późniejszym.

Więcej Drukuj

Ułatwienia meldunkowe dla obywatela od 2013 r.

Sprawy meldunkowe i paszporty (czytaj więcej...)

Więcej Drukuj

Burmistrz Słubic w Warszawie

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz w czwartek 9 lutego 2012 r. odbył w Warszawie spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Piotrem Stachańczykiem.

Więcej Drukuj

facebook google plus one